PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : FORD FOCUS 2004 SEG 24 TEKLEME YAPIYOR

yusufd
25.08.2007, 23:42
ARKADAŞLAR SELAM YUSUF BEN ANKARADAN FORUMA YENİ KATILDIM. ARCIM FORD FOCUS 2004 SEDAN SEG 24 ARACIMA BİR AY ÖNCE TAKILDI VE 4000 KM YAPTIM ŞU ANA KADAR BİR KAÇGÜN ÖNCE ARAÇ DÜŞÜK VİTESTE TEKLEME YAPMAYA BAŞLADI SEYREK OLARAK YAPIYO AMA, BU SORUNU YAŞAYAN OLDUMU,OLDUYSA NASIL ÇÖZÜMLEDİLER ÇÜNKİ ARAÇ BENZİNDE BÖYLE BİR SORUN ÇIKARMIYO 2A MÜHENDİSLİK BU KONUDA YARDIMCI OLUR SANIRIM HERKESE SELAM

2A Mühendislik A.Ş.
26.08.2007, 09:17
Ateşleme sistemindeki problemler bu tür sıkıntılara yol açar. Bujiler, buji kabloları ve ateşleme bobiblerini kontrol ettirin. Ateşleme sistemindeki zayıflık benzinde belli olmaz ama daha yüksek tutuşma sıcaklığına sahip LPG' de kendini gösterir.

yusufd
30.08.2007, 20:36
tekleme sorunuyla ilgili olarak ankarada tan otoya gittim ateşlememi acaba diye baktılar değil dediler araç servis bakımlı olduğundan mesela bujiler değişeli 10000 km olmuş buji ömrü 30000 dediler sorun yapmamalı dendi eğer öyleyse ben sürekli buji ve buna bağlı aksamı 4000 de değiştirmem demek ki; ilk takıldığından bu yana 4000 kadar oldu ve sorunu yaptı, her seferinde değiştireyim mi servis bu parçaların randımanlı olduğunu söööledi ne yapayım

2A Mühendislik A.Ş.
30.08.2007, 22:23
Daha önce takılan bujiler orijinal mi? FORD tarafından önerilen bujiler mi? Piyasada uzak doğu malları orijinal fiyatına satılıyor. Bujilerle birlikte kablolarda önemli. orijinal buji ile 30.000 Km sorun yaşamazsınız.
Teklemenin kesin tespiti için LPG ayarlarının kontrolunu ve benzinde aynı sorunu yaratıp yaratmadığına baktırın.

tekleme sorunuyla ilgili olarak ankarada tan otoya gittim ateşlememi acaba diye baktılar değil dediler araç servis bakımlı olduğundan mesela bujiler değişeli 10000 km olmuş buji ömrü 30000 dediler sorun yapmamalı dendi eğer öyleyse ben sürekli buji ve buna bağlı aksamı 4000 de değiştirmem demek ki; ilk takıldığından bu yana 4000 kadar oldu ve sorunu yaptı, her seferinde değiştireyim mi servis bu parçaların randımanlı olduğunu söööledi ne yapayım

yusufd
18.11.2007, 20:32
slm dediklerinizi aynen yaptırdım orjinal buji ve buji kabloları aldım,takıldı yetkili servis tarafından ,yeniden ayar yapıldı ama hala teklemeyi kesmedi ne olacak ne yapacaksınız bu konuda, servise soruyorum brcden olmaz diyo ,sorun araçtadır diyor. Benzinde kullanımda hiç bir sorun yok buji ve kablolar değişince dahada süper oldu. benzinde 1 defa yapsa teklemeyi, tüpe daha fazla yansır diyeceğim ama hiç yok sorun ,bunlar değişmeden öncede sorun yoktu benzinde,şu ana kadar 270 ytl masraf ettim ama çözülmedi neden tüpte sorun aramıyor servis anlamadım.bununla sizin ilgilenmenizi bekliyorum bu konu çok can sıkmaya başladı cevabınızı bekliyorum iyi çalışmalar

2A Mühendislik A.Ş.
19.11.2007, 08:23
SN. yususfd,
Montajı hangi servisimizde yaptırdınız?
Aracınız hakkında bilgiler ve size ulaşabileceğimiz telefon numaralarıyla birlikte lpg@2a-lpg.com email adresine bilgi gönderir misiniz?

sinankoyun
15.01.2008, 23:44
arkadaşlar herkese merhaba bende 2001 model focus ghia arabama brc seg 24 taktırdım benim aracımda da tekleme sorunu var usta bana buji ve buji kablolarının degişmesi gerektiğini ve aracımın bakıma ihtiyacı olduğunu söyledi ama burda herkesin sorununun hemen hemen aynı olduğunu görüyorum tekleme şimdi bende bakım yaptıracağım ama bakım yapıldıktan sonrada sorunun çözüleceğini pek sanmıyorum eğer sorunum giderilirse sizlerle paylaşırım giderilmezse 2A mühendislikle cözmeye çalışacağım ......

mrh.yusufd senin yaşadığın sorunu bende yaşadım 2001 focus ghia aracıma 2 gün önce seg 24 takıldı bendede tekleme sorunu var ustama sorduğumda buji ve buji kablolarının değişmesi gerektiğini söyledi ama burda okuduğum kadarıyla herkeste bu sorunun var olduğunu görüyorum sorunuda tabiki 2a mühendislik ve yetkili bayilerin çözeceğini umut ediyorum bilmem yanılıyormuyum ......:):)

atom_edo
05.02.2008, 18:29
İyi günler.Ben de 2000 model ford focus 1.6 ghia'ya haftaya Ankara'da BRC sequent 24 my 07 taktırmayı düşünüyorum.Acaba bu tekleme sorunu çözüldü mü? Sayın 2A Mühendislik'ten en kısa zamanda yanıtlamalarını arz ediyorum.

Mocan Otomotiv
05.02.2008, 20:19
Sayın Yusufd,

Aracınızda ateşleme bobinini değiştirmenizi tavsiye ediyoruz. Bobin değişiminden sonra eğer sorununuz düzelmez ise ve Ankaradaysanız, montajınızı da 2A Mühendislik Bayiilerinden birine yaptırdıysanız sizi servisimize davet ediyoruz.

Saygılarımızla

slm dediklerinizi aynen yaptırdım orjinal buji ve buji kabloları aldım,takıldı yetkili servis tarafından ,yeniden ayar yapıldı ama hala teklemeyi kesmedi ne olacak ne yapacaksınız bu konuda, servise soruyorum brcden olmaz diyo ,sorun araçtadır diyor. Benzinde kullanımda hiç bir sorun yok buji ve kablolar değişince dahada süper oldu. benzinde 1 defa yapsa teklemeyi, tüpe daha fazla yansır diyeceğim ama hiç yok sorun ,bunlar değişmeden öncede sorun yoktu benzinde,şu ana kadar 270 ytl masraf ettim ama çözülmedi neden tüpte sorun aramıyor servis anlamadım.bununla sizin ilgilenmenizi bekliyorum bu konu çok can sıkmaya başladı cevabınızı bekliyorum iyi çalışmalar

faruk sevgili
05.02.2008, 21:02
Arkadaşlar ford focuslarda bu müzmin rahatsızlıktır garantiye sokmamak için her ne kadar ford servisleri inkar etsede sadece 105 00 tl olan bu bobini kablo yada bujiden önce değişmeniz gerekirdi. Hiç zor diil parçacının önünde seyyar olarak takıp hiç montaj yapmadan sonucu görür ve öyle ücret ödersiniz :D

rif
23.03.2009, 06:51
Merhabalar,
2005 model yeni focus aracıma yaklaşık 2 yıl önce BRC montajı yaptırdım. Başlangıçta motor ikaz ışığının yanması ile ilgili tereddütler yaşadım. Ama gözümü karartıp takdırdım.
Yaklaşık 1 ay kadar öncesine kadar hiç bir sorun yaşamadım. Bir gün araç 3500-4000 devielerde iken silkeleme yapmaya ve arkasından motor ikaz ışıüını yakmaya başladı.
Aracımı hemen ilk montajını yaptırdığım ve şimdi Ankara'da hatırı sayılır bir pazar payına sahip olan BRC yetkili servisine götürdüm. Aracımın katalitik konverterının tıkandığını söyleyip başlarından savdılar. Şöyle ki araç bahsettiğim arızayı sadece benzinde iken yapıyordu.
Neyse meslekdaşım Yalın'ın sayesinde aracımı MOCAN'a götürdüm. İlk oLarak ateşleme sistemiyle ilgili buji, bobin ve bobin kablosunu değiştirdiler. Sorun düzelmeyince Genius denen beyni değiştirdiler. Septomlar azalsada teklemeler devam etmekteydi. Son olarak TAMPON DEVRESİ denen bir şey taktılar ve bütün sorunlarım çözüldü.
MOCAN'da çalışan herkese başta Övünç'e çok teşekkürler.

Mocan Otomotiv
24.03.2009, 01:11
Sayın Rif,
Sizlere hizmet vermekten onur duyarız. MOCAN OTOGAZ çalışanları her zaman emrinizdedir.

Saygılarımızla

Merhabalar,
2005 model yeni focus aracıma yaklaşık 2 yıl önce BRC montajı yaptırdım. Başlangıçta motor ikaz ışığının yanması ile ilgili tereddütler yaşadım. Ama gözümü karartıp takdırdım.
Yaklaşık 1 ay kadar öncesine kadar hiç bir sorun yaşamadım. Bir gün araç 3500-4000 devielerde iken silkeleme yapmaya ve arkasından motor ikaz ışıüını yakmaya başladı.
Aracımı hemen ilk montajını yaptırdığım ve şimdi Ankara'da hatırı sayılır bir pazar payına sahip olan BRC yetkili servisine götürdüm. Aracımın katalitik konverterının tıkandığını söyleyip başlarından savdılar. Şöyle ki araç bahsettiğim arızayı sadece benzinde iken yapıyordu.
Neyse meslekdaşım Yalın'ın sayesinde aracımı MOCAN'a götürdüm. İlk oLarak ateşleme sistemiyle ilgili buji, bobin ve bobin kablosunu değiştirdiler. Sorun düzelmeyince Genius denen beyni değiştirdiler. Septomlar azalsada teklemeler devam etmekteydi. Son olarak TAMPON DEVRESİ denen bir şey taktılar ve bütün sorunlarım çözüldü.
MOCAN'da çalışan herkese başta Övünç'e çok teşekkürler.

LAVUK
21.04.2009, 00:26
SELAMLAR!BANA ANKARA DAN İŞ HİZMET VE SORUMLULUĞU YÜKSEK KALİTDE BAYİİ TAVSİYE EDER MİSİNİZ?

2A TEKNİK
21.04.2009, 00:31
İlgli linkde bayi listemizi bulabilirsiniz.Size uygun olan ile temasa geçebilirsiniz.İyi çalışmalar
http://www.brcnerede.com