PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 40 lt lik tankım 41,5 lt gaz aldı

efekan57
30.10.2007, 09:11
İyi günler skoda fabia marka aracım var ve yaklaşık 3 ay önce Brc marka taktırdım 40 lt simit tankım var ve depom tamamen boştu dün fulleyim dedim ipragaz marka gaz aldım ve tankım 41,5 lt gaz aldı şaşırdım ve kafam karıştı depomda mı problem var yada benzincilermi bizi kandırıyor...Üstelik depoyu fullememe rağmen göstergede full gös termiyor sanki depo boş gibi tek ışık yanıp sönüyor.

metfid
30.10.2007, 13:19
Merhabalar bendeki tank 45 lt lik simit tank.İlk alışta 38 litre aldı.Daha sonraki depo fullemelerimin hepsinde 40-41 litre civarında yakıt alıyor.Normalmidir acaba..

hasan1962
30.10.2007, 13:55
aydı sorunu bende 6 aydır yaşıyorum. 30 litrelik simit tankım ilk dönemler 29,5 litre kadar almakta idi. bu sorunumu sürekli servisime ilettim. lpg aldığım pompalardan olabileceği % 80 dolum yapılması gerektiği halde pompa ayarlarında oynamalar yapılarak daha fazla gaz satıldığı söylendi. Ben genede şamandıranın gazı kesmesi gerektiği konusunda ısrarcı oldum. Her seferinde ya benim tankın dolu olması yada servisin işlerinin yoğunluğu nedeniyle geçen haftaya kadar ortalama 30-32 litre lpg doldurtarak aracı kullandım. Geçen hafta boş depo ile gittim ısrarlarım sonucu şamandıra söküldü yeni şamandıra takıldı. 31,5 litre gazdan sonra pompayı kapattırdım. Servisin incelemesinde eski şamanrıdanın tank kenarına teması sonucu valfin kapatmadığı, büyük bir ihtimallede aynı sorunun yeni şamandıradada yaşandığı sonucuna vardık.depodaki Lpg bittikten sonra yeniden deneyeceğiz. Eski şamandıra varken gaz alınca 4 ışıkta yanardı. Şimdi 30 luk tankta 31,5 litde lpg olduğu halde tek ışık yanıp sönüyor.

AEGEAN
31.10.2007, 02:44
Sayın 2A Mühendislik yetkilileri maalesef son donemde takılan tank samandıralarında hata olduğunu burada diğer arkadalarında benzer sorunlar yaşadığını görmekteyim. Aynı şekilde bende dolum dispencerinde dolumun haricinde garip bir ses (tar tar tar veya dır gibi tk sefer ) duyduğunda pmpacıya manuel olarak gazı kestirmeye calısıyorum ve tabi eğer gaz dolum dispenser basıncı 5 barın üzerinde ise %80 kesici kesinlikle calışmıyor. Bu aralarda daha başkabir sorunla da karşılaşmaya başladım o da gaz miktarı 2 veya 1 led seviyesinde iken ani gaz pedal seviyelerinde değişiklik olduğunda örnegin bir süre 0 pedal seviyesi ve 1200-1500 devir de gittikten sonra gaza basıp arım pedal seviyesine gediğimde gaz bitti uyarı sesi ile gaz kapanıyor ve benzine geçiyor el ile gaz benzin selektöründen önce benzine sonra gaza alınca tekrar çalışmaya devam ediyor. Bu sabit bir şekilde değil zaman zaman belirsiz aralıklara oluşan bir olay bu sebepten yetkili servisinizde bu razayı tespit edip gösterme imkanı da bulamıyorum. Ama bu olayı servis yetkili arkadaşımıza yazın yeni takılmış iken söylediğimde depo gaz seviyesinin düşük olduğu durumlarda güvenlik kesicinin böyle bir olayı yapabilceğini söylemişti. Fakat son dönemde %80 kesici sorunları ve bu olay gittikce artan bir sekilde sorunlu çalışmaya başladı. Bu sorunun çözümü için öneriniz nedir.
Not: Sistemi haziran ayında taktırdım. Sequent 24 ve 50lt samçelik simit depo araç Renault Laguna II

metfid
03.11.2007, 16:45
Lpg deposunu doldururken depo dolduğu zaman tıkırtı yapmaya başlıyor.O anda gaz dolumunu durduruyorum.Sanırım şamandıra deponun dolduğunu bildiriyor.Bence sizde buna dikkat edin.Yoksa standardından fazlasını alıyor.

tgg
05.11.2007, 22:05
Benim depomda 40 lık, gazı kestirmezsem 37-38 lt civarında gaz alıyor.Bu durumu BRC servisine ilettiğimde bu depolarda hiçbir problem olmayacağını, yüksek basınca deponun dayanabildiğini, içimin bu konuda çok rahat olması gerektiğini söyleyerek depoda birşey yapma gereği duymadı.

2A Mühendislik A.Ş.
05.11.2007, 22:21
Serviste tankın terazisinde olup olmadığını kontrol ettirin. 32 Litrede gazı kapatması lazım.

Benim depomda 40 lık, gazı kestirmezsem 37-38 lt civarında gaz alıyor.Bu durumu BRC servisine ilettiğimde bu depolarda hiçbir problem olmayacağını, yüksek basınca deponun dayanabildiğini, içimin bu konuda çok rahat olması gerektiğini söyleyerek depoda birşey yapma gereği duymadı.

hasan1962
27.11.2007, 11:18
şamandıranın tanka teması sonucu 30 luk simit tankın 31,5 litre lpg alması nedeniyle şamandıranın değiştirilmesi gerekiyor. Ancak cumartesi gün servise gittiğimde salı gün yeni şamandıra geleceği söylendi. Bu gün ise tanka uygun şamandıra gelmediği tekrar sipariş verilerek 2A dan istendiği geldiği zaman telefonla bana bildirileceği söylendi. Böylelikle 8 aydır yaşadığım sorun hala çözülemedi. Şimdilik bekliyoruz. Servisin kişilerle olan ilişkisi, sorunu çözecekmiş gibi yaklaşımı güzel.Fakat bunlar problemi gidermiyor. simit tanklarda bu tür problemler sanırım sık oluyor. Tanka uygun şamandıra niye gönderilmiyor. Gelişmeleri sizlerle paylaşmayı sürdüreceğim.

hasan1962
04.12.2007, 13:59
Sonunda beklediğimiz ölçülerde şamandra geldi. cumartesi gün değiştirdikten sonra tank gene 31,5 litre lpg aldı. fakat göstergelerdeki sorun gitti. şu anda 4 led yanıyor. son olarak tank üreticisi Samçelik ile görüştüm. tankın 30 luk olduğunu seri nosunu vs. ilettim. 24 litrede dolumun kesmesi gerektiği halde 31-32 litre kadar lpg aldığını söyledim. onlarda tank üzerine yazdıkları miktarın tankın alabileceği miktar olduğunu, benim tankında 30 litre ile dolduğunu, 30-31 litrelik bir dolumun normal olduğunu belirerek bir sorun olmadığını söylediler.Bana iletilen Samçelik marka tanklarda geçen 30luk, 40 lık gibi verilerin alınabilecek gaz miktarını gösterdiği. Eğer söylenen doğru ise 8 aydır fazla dolum yapılıyor diye değiştirdiğimiz şamandralar nedeniyle yaşadığımız zaman kaybı ve sitres boşuna imiş. Umarım söylenilenler doğrudur.

şamandıranın tanka teması sonucu 30 luk simit tankın 31,5 litre lpg alması nedeniyle şamandıranın değiştirilmesi gerekiyor. Ancak cumartesi gün servise gittiğimde salı gün yeni şamandıra geleceği söylendi. Bu gün ise tanka uygun şamandıra gelmediği tekrar sipariş verilerek 2A dan istendiği geldiği zaman telefonla bana bildirileceği söylendi. Böylelikle 8 aydır yaşadığım sorun hala çözülemedi. Şimdilik bekliyoruz. Servisin kişilerle olan ilişkisi, sorunu çözecekmiş gibi yaklaşımı güzel.Fakat bunlar problemi gidermiyor. simit tanklarda bu tür problemler sanırım sık oluyor. Tanka uygun şamandıra niye gönderilmiyor. Gelişmeleri sizlerle paylaşmayı sürdüreceğim.

admin
04.12.2007, 20:08
Tankınız 40 Litre, alacağı gaz maksimum 31-32 Litredir. Daha önceki cevabımızda belirtildiği gibi, fazla alma durumu varsa, tankın terazisinde yerleştirilmemesinden kaynaklanabilir. 31,5 litre aldı diyorsunuz, bu multivalfin doğru çalıştığını gösteriyor.
Simit veya silindir olsun, her tankın %80 güvenli dolum limiti vardır. Bu limite gelince tank üzerindeki multivalf otomatik olarak gaz girişini kapatır ve gaz dolumuna engel olur. Tank 45 litre ise 36 Litrede, 40 Litre ise 32 Litrede dolum kesilir.
Siz Samçelik' e 30' luk tankım var demişsiniz. Sizin tankınız 40 Litre ve piyasada 40' lık tank diye anılır. Alacağı gazda 31-32 Litre. İlk defa 40' lık tankın 41,5 litre aldığını yazmıştınız. Epey bir karışıklık oldu.
Tankınızın 30' luk olduğunu, 24 Litrede kesmesi gerektiğini nereden çıkardınız?

hasan1962
05.12.2007, 10:42
Öncelikle konuya ilgi gösteren sizlere ve Samçelik yetkililerine teşekkür ederim.
Gerçekten bir yanlış anlaşılma olduğu fikrine bende katılıyorum. Birincisi aşağıdaki mesajınızda yazdığınız gibi 40 lık tankın 41,5 litre aldığını yazan ben değilim. Konuyu başlatan efekan57.Bende benzer sorun yaşadığım için aynı üyenin başlattığı konuya devam ettiğim için yanlış anlaşılmış.
Her seferinde tankımın 30 luk olduğunu yazdım. Bunuda kendi kafamdan atmadım. Tankın garanti belgesinde ve tankın kendi üzerinde 30 litre olarak yazılı olduğu için bu şekilde belirttim. sizinde söylediğiniz gibi % 80 lik güvenli dolumla bu durumda tankın 24 litre alması gerektiğini düşündüm.
1-Siz diyorsunuzki tankınız piyasada 40 lık diye geçer ve 32 litre alır.
2-Üretici de kendi internet sitesinde tank ölçülerini verir ( benim tankta olduğu gibi 550 mm * 220 mm = 30 litre)
3 Ayrıca tank üzerinde 30 litre yazarsa bu alabileceği miktarı belirtir derse.
Bu işleri profosyonel olarak yapmayıp sadece müşteri olarak hizmeti alan birisinin kafasının karışması sizce doğal değilmidir.

Tankınız 40 Litre, alacağı gaz maksimum 31-32 Litredir. Daha önceki cevabımızda belirtildiği gibi, fazla alma durumu varsa, tankın terazisinde yerleştirilmemesinden kaynaklanabilir. 31,5 litre aldı diyorsunuz, bu multivalfin doğru çalıştığını gösteriyor.
Simit veya silindir olsun, her tankın %80 güvenli dolum limiti vardır. Bu limite gelince tank üzerindeki multivalf otomatik olarak gaz girişini kapatır ve gaz dolumuna engel olur. Tank 45 litre ise 36 Litrede, 40 Litre ise 32 Litrede dolum kesilir.
Siz Samçelik' e 30' luk tankım var demişsiniz. Sizin tankınız 40 Litre ve piyasada 40' lık tank diye anılır. Alacağı gazda 31-32 Litre. İlk defa 40' lık tankın 41,5 litre aldığını yazmıştınız. Epey bir karışıklık oldu.
Tankınızın 30' luk olduğunu, 24 Litrede kesmesi gerektiğini nereden çıkardınız?

2A Mühendislik A.Ş.
07.12.2007, 09:38
Tankın 30 Litre olduğu anlaşıldı. Alacağı max. miktar 24 Litre.
Montajı hangi serviste yaptırmıştınız?

hasan1962
07.12.2007, 15:07
Montaj Karaman Karpar oto da yapıldı.
Tekrar hatırlatmakta yarar görüyorum. Bu tankta 3 kez şamandra değişimi yapıldı. Her seferinde 30 litre ve üzerinde lpg aldı.
Ve Samçelik yetkilileri tank üzerinde yazılı limitin, tankın alması gereken gaz miktarını belirttiği için 30 litre civarındaki gaz dolumunun normal olduğunu söylediler.

07.12.2007 tarihinde gönderdiğim mesajı yayında göremediğim için tekrar yazıyorum.
montajı karaman karpar oto da yaptırdım.
Tekrar etmekte yarar görüyorum.samçelik yetkilileri 30 luk tank 30 litre civarında lpg alır diye telefon etti. Sizler ise benimde düşündüğüm gibi 24 litre almalı diyorsunuz. Sorunuma çözümü lpg tank üreticisi ile tekrar görüşerekmi çözüm aramalıyım sizce.
Montaj yapan karpar oto ile bu konuyu görüştünüz mü. İlgilenirseniz sevinirim saygılar.

admin
13.12.2007, 16:29
30 Litre tank %80 dolum limitiyle 24 Litre gaz alır. SAMÇELİK' ten size yanlış bilgi verilmiş. Doğru olan bizim söylediğimizdir. Lütfen size yazdıklarımızı verdiğimiz bilgileri sorgulamayın.

faruk sevgili
16.12.2007, 06:53
Tankınız 30 lt lik ise şamandıra ayarı yapılmalı idi çünki standart kitlerin içinden çıkan şamandıralar 225/30 dereceye göredir ... 30 lt tankın ölçüsü 200/30 ise çapı da göz önünde bulundurulursa şamandıra topu tankın duvarına değerek % 80 dolum limiti görevini yerine getirememektedir dolayısı ile tankınız %100 doluyor...tankınızda yakıt sıfır iken servisinize gidin ve şamandıra ayarı yaptırın :eek: sürekli %100 dolan tank bir zaman sonra seviyeyide göstermiyecektir. %80 dolu bir tankta bile şamandıra topunuzun 1 cm'2 sinde 1,5 ton basınç olduğu düşünülürse %100 dolu olduğunda ki basıncı ve topun ömrünü siz düşünün :confused:

cresan76
24.12.2007, 20:52
sayın yetkililer 10 gün önce yetkili bayinizde BRC MY 07 sistem takıldı. gayet memnunum teşekkürler. ancak benim tankım da simit tip. 40 lt. lik 32 lt alacağını söylediler ama doldurttuğumda içinde gaz olmasında rağmen 38,5 lt gaz aldı ve ses yaptı (tır tır). devam ettiği için kendim durdurtturdum. servise söylediğimde pompa dan olduğunu söylediler. ama bana pek inandırıcı gelmedi. simit tank içinde terazisine mi baktırmalıyız. iyigünler

angelus
16.02.2008, 17:28
Gaz istasyonlarında bir problem var sürekli uzun yol yaptığım için belirli istasyonlar belirledim kendime sadece onlardan alıyorum gazı. Bir örnek vermem gerekirse bende 45 lt lik tank var ve genelde depo boşken 38-39 lt arası gaz alıyor ve duruyor akış. Geçen Ankaraya giderken cevizlibag bp den gaz aldım pompa 39 lt yi geçti 45 e kadar geldi ve benim uyarımla pompacı durdurdu gaz akışını yoksa hala basmaya devam ediyordu işin kötü tarafı aldığım gaz 330 km de bitti. Normalde 38 lt ile Ankara gişelerde bitmesi gerekirken Geredede bitti.. Ben pompalar ile oynandığına inanıyorum o sebeple belirlediğiniz istasyonlar dışında gaz almayın.

KLL
21.02.2008, 12:30
45 litrelik simit tankım var, en fazla 38 litre gaz alıyor. Gaz alırken bilinen markaları seçiyor, pompa basınçlarına dikkat ediyorum. Pompaların üzerinde basınç göstergesi oluyor ve 17 yada 18 bar civarında ayarlanmış oluyorlar.

rota_2008
14.03.2008, 22:27
Aracımda büyük silindirik tank takılı. Sanırım 60 lt lik. Tek ışık hala yanıyorken (yanıp sönmeye başlamamıştı henüz) gaz aldım ve 48.15 lt olmasına rağmen dolum hala durmadığı için gazı kapattırdım. Yani %80 limitin baya üzerinde bir gaz var tankta. Göstergede mi bir bozukluk olabilir, yoksa şamadırada mı? Ve fazla gaz almak tehlikeli bir durum yaratır mı? Gazın dolum sırasında kesilmesi tankın basıncıyla pompaya mı bağlı, yoksa bizim şamandıra ile mi ilgili? Sorularımı cevaplarsanız sevinirim. Teşekkürler.

2A Mühendislik A.Ş.
15.03.2008, 00:05
Tankların güvenli dolum limiti %80' dir. Tankınız 60 Litre olduğuna göre, şamandıra kapatmasa bile 48 Litrede dolumu kestirin. Bir de başka bir istasyonda denemeniz iyi olur. İstasyondaki sayacın kalibrasyonu bozuksa aslında 40 litre verip, 48 litre gösteriyor olabilir.

hihtiyar
27.05.2008, 02:30
benim de 35 lt lik tank takıldı

ışık yanıp sönerek bir süre kullandıktan sonra
sesli uyarı ile de 1-2 km kullandıktan sonra depoyu doldurduğumda
25 lt gaz aldı

sesli uyarı verdikten sonra hala depoda gaz kalıyo mu
%20 eksiği ile doldurulsa bile 28 lt alması lazımdı

aracıma lpg yi yrni taktırdım
ilk defa depoyu dolduruyorum
sorun ne olabilir

matyas
10.06.2008, 23:51
bende 40 lt lik tak taktırdım hiçbir defa 23-24lt den fazla alamadım.taktırdığım servis pompalarda sorun var diyor.şamandırayı değiştirdi hala aynı.barı yüksek pompalardan al sorun yok diyor alıyorum bu konuda yapacağım bişey yok bu şamandıralar italyada böyle ayarlanıyor deyip kestirip atıyor.brc marka taktıran başka arkadaşım her istediği yerden 40 ltlik tankına 31-32 lt alabiliyorda ben neden alamıyorum.lütfen yardımcı olun daha 2 ay oldu tüpü taktıralı

2A TEKNİK
11.06.2008, 01:01
Şamandıra değişiminden sonra ilk dolum da kaç lt lpg aldı tankınız.İyi çalışmalar

matyas
11.06.2008, 14:34
23 lt gaz aldı şimdi usta 45lt tank takalım diyo ben bu işi anlamadım.siz ne tavsiye edersiniz

honda24
08.07.2008, 15:38
benim de 45 lt'lik simit depoya her seferinde 41lt alıyor. acaba bunun %80'e ayarlanması mümkün mü?

2A TEKNİK
09.07.2008, 01:10
Tankın terazisini kontrol ettirdikden sonra dolumda valf sesini duyduğunuz an kaç litre aldığını kontrol edermisiniz.İyi çalışmalar

1devil1
01.08.2008, 12:13
bendede aynı sorun var aracım 45lık depo var 25 lt gaz alıyo be daha dolmuyo ve depo bıtse bıle 4 lamba ynaıyo gosterge calısmıyo yanı neden oalbılır ?

2A TEKNİK
10.08.2008, 01:44
Öncelikle şamandıranın kontrol edilmesi gerek iyi çalışmalar.

kdeniz
05.12.2008, 18:22
Serviste tankın terazisinde olup olmadığını kontrol ettirin. 32 Litrede gazı kapatması lazım.

Merhaba,
Benim 40 lt lik Samcelik tankim 34.7 lt gaz aldi. Yani 2.7 lt fazla aldi. Ne yapmam gerekir. Bu arada BRC marka LPG kullanıyorum ve yetkili bayinizde montaj yaptırdım. Tesekkur ederim

2A TEKNİK
06.12.2008, 00:06
İdeali 32 lt fakat bazı etkenlerden dolayı 1-2 lt fazla veya eksik alabilir.
1-Tankın konumu
2-Pompa basıncı
3-Pompanın kalibirasyonu
4-Dolum esnasında aracın konumu
5-Pompaya bakan personelin hassasiyeti
6-Montaj esnasında veya dolm esnasında şamandıra kolunun eğilmesi
İyi çalışmalar

kdeniz
06.12.2008, 09:06
İdeali 32 lt fakat bazı etkenlerden dolayı 1-2 lt fazla veya eksik alabilir.
1-Tankın konumu
2-Pompa basıncı
3-Pompanın kalibirasyonu
4-Dolum esnasında aracın konumu
5-Pompaya bakan personelin hassasiyeti
6-Montaj esnasında veya dolm esnasında şamandıra kolunun eğilmesi
İyi çalışmalar

1-Tankım simit tank ,
2-Pompa basıncını dolum esnasında görebilirmiyim ve ne olmalı
3-Pompa kalibirasyonunu dolum esnasında görebilirmiiyim ve ne olmalı
4-Dolum esnasında aracım düz zemindeydi.
5-Dolum olurken ben aracımın yanındaydım ve pompa otomatik basmayı kestiğinde hemen çıkarttırdım.
6- Şamandırayı kime kontrol ettirebilirim.

Lütfen saydığınız ve cevapladığım maddelere göre daha açıklayıcı cevap verebilirmisiniz. Ve ne yapmamı önerirsiniz ? Teşekkür ederim.
Saygılar,

2A TEKNİK
06.12.2008, 13:07
Pompaları genelde yan taraflarında olur görebilirsiniz.8 bar civarı olması gerek.İyi çalışmalar

romeo22222
29.12.2008, 22:31
herkese selamlar.... sevgili brc yetkilileri garanti kağıdında tankın 45lt lik olduğu yazıyor ama lpg tankına eğilip baktığımda tankın 40 lt olduğu yazıyor(lpg tankın markası sam çelik) bu fark neden saygılarımla......?

2A Mühendislik A.Ş.
29.12.2008, 22:35
Kayıt esnasında hata yapılmış olabilir. Aracınızın plaka no' sunu bildirin. Kayıtlarımızda düzeltelim. (Önemli olan tankın seri no' su)

aksular
28.03.2009, 09:34
anladığım kadarıyla sizin şamandıra kalkmamış.şamandıra kalkmayıncada aşırı dolumu engelleyen sistem devreye girmez.bu yüzden tankın tamamı lpg dolar

romeo22222
03.04.2009, 19:36
iyi akşamlar arabamın lpg tankında 40 lt yazıyor(dıştan şamandırıalı lpg tank)
servis garanti kağıtında 45 lt diye geçti montajı yapan ustalarada sordum deponun 45 lt olduğunu söyledi. lpg tankını fulledğim zaman 38 lt gaz alıyor. benim iyice kafam karıştı yardımcı olursanız sevinirim

erdemre
03.04.2009, 21:15
Alakasız bir soru ama pompacı benim depo kapagını takmamış. Bütün kapaklar standart mı yoksa illaki kendi kapagınımı bulmalıyım

2A TEKNİK
03.04.2009, 22:23
Hayır markalara göre değişir.Yetkili servislerimizden kapak temin edebilirsiniz.Saygılar.

2A TEKNİK
03.04.2009, 22:27
40 litrelik tank 31 ile 34 litre arası lpg alabilir.Aksi durumda tankın terazisi ve şamandıranın kontrol edilmesinde fayda var durumu yetkili servisiniz iletebilirsiniz.Saygılar

Hasan Tanrıverdi
08.08.2009, 11:59

benimki de 34 litre civarı alıyor. bi gün 38.5 litre aldı şok oldum. bence pompada hile vardı. yoksa hiçbir yerde bu kadar almamıştı. neymiş efendim pompa basınçlıymış.

EURO ACCORD
15.08.2009, 05:33
ben aynı yerden 2 defa fulledim 45 litre tank ilk dolumda 45 litre 2.fullememde 46.97 litre gaz aldı sayaçlara göre.Dahada yeni takılı lpg sistemi imkan yok samandıra arızalı olamaz yaw ama bir dahaki sefere farklı bir marka ve istasyon deneyecegim.Var bu lpg işinde bir fırıldak ya anlaşılır sonunda nasılsa.

Sayın 2A yetkilisi.Lpg kitim 07.08.09 da takıldı sizce bayiye kontrol ettirmelimiyim lpg tankını.

2A TEKNİK
15.08.2009, 06:44
Lütfen durumu montajı yapan yetkili bayimize bildiriniz.Saygılar

cdonmez
17.08.2009, 13:51
ben aynı yerden 2 defa fulledim 45 litre tank ilk dolumda 45 litre 2.fullememde 46.97 litre gaz aldı sayaçlara göre.Dahada yeni takılı lpg sistemi imkan yok samandıra arızalı olamaz yaw ama bir dahaki sefere farklı bir marka ve istasyon deneyecegim.Var bu lpg işinde bir fırıldak ya anlaşılır sonunda nasılsa.

Sayın 2A yetkilisi.Lpg kitim 07.08.09 da takıldı sizce bayiye kontrol ettirmelimiyim lpg tankını.

arkadaşım bendede oldu istasyonların üçkağatçılığı 45lt tanka benimde 45.5 lt gaz bastılar imkansız başka yerden alınca düzeldi.OPET tavsiye ederim

ozturkil
17.08.2009, 17:03
Lütfen durumu montajı yapan yetkili bayimize bildiriniz.Saygılar

ya hocam slm bizimde başimızda bir makine var inat gibi hep hata veriyo bizde sürekli değerlerle oynuyoruz.bu pompa işide aynı .makine hata verdikçe test ayarları değiştir gitsin ama anlatamadım nedense sorun test cihazındada değilde tedarikçide diye.bu pompa işide aynı git ilgili dolum şirkete doldur 10 lt lpg harca diyelim farklı ama ayni marka lpg istasyondan al yine aynı şirketten adam 10 lt dolduracağına 17 lt dolduruyo buda ya üç kyağıtçılık var yada pompa basınç değerleri yani prosestat basınc ayarları farklı yada harbiden bunlar bize ....gerekeni yapıyo.buda hiç kimsenin umurunda değil.valla ben bile açacam bir istasyon ver gitsin kazııı nolacakki.kalibrasyon yok devletten hatta ilgili firmadan herkez salmış kendini ne olsa tam ölcülemiyo diye .ölçülse nolur devam....haksızmıyım arkadaşlar........:PDT_95:

BurhanBatat
15.10.2009, 14:04
İstanbulda maslak opet'den başka yerden gaz almam şehirler arası yoldada duzgun opetlerden alırım. shell de satılan aygazlarıda almam.

mapa
11.11.2009, 02:53
dün benimkide 41de fullendi,:D

Bulent977
24.11.2009, 10:57
Benim Honda Crv'ye 2a Bostancıda simit tüp taktılar. Tüpün 30 Lt hacmi vardı 24 Lt alması gerekiyordu. Montaj sonrası ilk başta şok olmuştum nasıl bana sormadan bu kadar küçük simit takarsınız dedim ama onların da gösterdiği gibi simit 30 Lt de bile taşıyordu.

Montajdan sonra her defasında 37 lt Lpg alıyordu. Bu bir mucize herhalde dedim.

Sonra gerçek hacmini Samçelik firmasını aradım öğrendim, kalıplarımızı değiştirmedik gerçek hacmi 40 lt sizin simitin dediler. Buna da sevinmedim diyemem.

Sorun 37 lt bile fazla değil mi 40 lt depoya göre? Kafam karışık.

2A TEKNİK
24.11.2009, 13:46
Öncelikle yetkili bayimize müracaat ederek tank kapasitesini netleştiriniz.Tank hacmine göre şamandıra tankın yaklaşık %20 boş bırakması gerekiyor.Şamandıra bu şartı sağlamıyor ise tank terazisi ve şamandıra kontrol edilecek.İyi çalışmalar

asfalt
24.01.2010, 11:08
50 lt lik simit tank ilk doldurum 11 lt gaz aldık tek yeşil yanıp sönüyordu aracı teslim aldım gaz bitti 16 lt aldım 4 yeşil yandı full gösterdi gaz bitene kadar böyle gitti doldurmaya gittiğimde depo dolumu gaz almıyor dedi pompacı hayır deyince tekrar taktı bu sefer almaya başladı ama bi takırtı sesiyle beraber 39 lt de durması gerekirken 41.6 lt gaz aldı muhtemelen bidaha olmaz abi dedi seviye ledleri 4 yeşil 150 km falan gittim bi ara 3 yeşile düştü sonra tekrar 4 yeşil 200 km oldu hala 4 yeşil tahminen yine doldururken problem olacak. servise depo boşken mi gitmem lazım ?

2A TEKNİK
24.01.2010, 14:21
Lpg bitince durumu yetkili servise iletiniz.

asfalt
22.02.2010, 16:12
şamandıra değişti sorun çözüldü 50 lt tank 38,5 lt alınca dolum yavaşladı kestik gaz dolumunu.
güvenlik sınırını aşmıyor.

bsel35
23.02.2010, 03:45
aygaz gaz enjektör arızası yapıyormuş??? doğru
:OK:mu acaba.....

muzonuk
03.03.2010, 17:01
Aracımda BRC otogaz sistemi takılı.Tankı ise Samçelik marka.10 yılı doldurduğu için tankın değişimi gerekiyormuş. Tankı değiştirirken aynı marka olan Samçelik marka taktırınca başka parçaların da (şamandıra-gaz miktarı göstergesi-gaz kesici-borular v.s.) değişimi şart mı? Yeni tank takılınca yine onaylı proje veya fatura v.s. evrakları almamız gerekiyor mu? 60 lt.lik silindir tank değişimi yalnız tank olursa kaç lira diğer parçalar da olursa kaç lira tutar ? Ankara'da Samçelik tank takan servislerin listesi var mı?

2A TEKNİK
03.03.2010, 17:20
Ayni marka tank kullanmak zorunda değilsiniz.Şamandıranın da değişmesi gerek.Evrak durumu illere göre değişmektedir.Daha geniş bilgi ve maliyet için yetkili bayilerimiz ile görüşmeniz gerekiyor.http://www.brcnerede.com

aslan12345
01.06.2010, 17:19
Aracım 2002 honda. Tankım 40 lt iken 41-42 lt gaz alıyordu. İki kez şamandra komple değişti. Ancak bir türlü düzelmedi. En son tank ile birlikte değiştirme yoluna gidildi. Tank Samçelik. İki tank yanyana getirilince arıza ortaya çıktı. Tank boğaz kısmında imalat hatasından kaynaklanan bir kısalık görüldü. Bu da şamadraya etki ediyormuş. garantiden değişti. Eski şamandra yeni tankın üzerine takıldı. ama sorun kalmadı :))

southstar20
17.03.2011, 13:36
bunun nedeni sanırım şamandıradaki bir arıza. aynı sorun bende de vardı defalarca bakıldı sonunda şamandıra denildi.. ki benimki 50-55 litre aldığı oluyordu. uzun yolda iyiydi :)