PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2005 megane 2 tekleme sorunu

mkucukcelebi
03.02.2009, 18:51
Merhaba arkadaşlar 2005 megane 2 var.21 bin km oldu brc ile ,son zamanlarda araç lpg de titreme yapıyor bariz bir şekilde hissediliyor.Benzine geçtiğimde olmuyor.Sebebi ne olabilir.

2A TEKNİK
03.02.2009, 19:15
Öncelikle aracınızın lpg filtreleri ve ateşleme sistemi kontrol edilecek.
İyi çalışmalar

ozenclerotogaz
03.02.2009, 22:23
Merhaba arkadaşlar 2005 megane 2 var.21 bin km oldu brc ile ,son zamanlarda araç lpg de titreme yapıyor bariz bir şekilde hissediliyor.Benzine geçtiğimde olmuyor.Sebebi ne olabilir.

@MKUCUKÇELEBİ;

Ateşleme bobinlerinizi kontrol ettiriniz.Klasik renault bobin arızası olma ihtimali yüksek.

Özençler 2A Çorum Otogaz
BRC BÖLGE BAYİ

antenvar
04.02.2009, 09:51
Merhaba arkadaşlar 2005 megane 2 var.21 bin km oldu brc ile ,son zamanlarda araç lpg de titreme yapıyor bariz bir şekilde hissediliyor.Benzine geçtiğimde olmuyor.Sebebi ne olabilir.Sen genede lpg enjektörlerinide kontrol ettir biri sağlıklı çalışmıyor olabilir...

mkucukcelebi
04.02.2009, 11:44
merhabalar verdiğiniz cevap için teşekkür ederim.En kısa sürede bobinlerimi kontrol ettireceğim.Yanlız bir sorum daha olacak aracı benzie aldığımda motorda titreme olmamasına karşılık,biraz gürültülü çalıoştığını hiseediyorum bu da aynı bobin sorunundan olabilirmi.Araç lpg de motor titremesi yapmasına rağmen kesinlikle devir göstergesinde bir oynama olmuyor.teşekkürler

ozenclerotogaz
04.02.2009, 13:12
merhabalar verdiğiniz cevap için teşekkür ederim.En kısa sürede bobinlerimi kontrol ettireceğim.Yanlız bir sorum daha olacak aracı benzie aldığımda motorda titreme olmamasına karşılık,biraz gürültülü çalıoştığını hiseediyorum bu da aynı bobin sorunundan olabilirmi.Araç lpg de motor titremesi yapmasına rağmen kesinlikle devir göstergesinde bir oynama olmuyor.teşekkürler

Motordaki teklemeyi düşük vites ve devirlerde hissediyorsanız bobin ihtimali güçleniyor.devir saatınde oynamama normal.Öncelikle bobinlerinizi kontrol ettirin daha sonra lpg servisiniz aracın kalibrasyon ve lpg enjektörlerini kontrol edecektir.

Özençler 2A Çorum Otogaz
BRC BÖLGE BAYİ

mkucukcelebi
04.02.2009, 16:31
merhaba,galiba ben yanlış bir başlık kullandığım için yanlış anlaşıoldım.Motorumda tekleme sorunu yok yani harekert halinde iken hiç bir tekleme yok,bunu başlıkta yanlış yazdım.sorunum araç dururken rölantide çalışırken motor titremesi bariz bir şewkilde hissediliyor,yani oturduğum koltukta bile hissediliyor sarsıntı.Ama benzine geçtiğimde bu olmuyor.Yani sadece rölantide çalışırken motor titremesi oluyor lpg de sorunum bu ilginize teşekkürler.

cesces
15.02.2009, 20:42
Aynı sorun bende de vardı.
Kesinlikle bobinlerden kaynaklı.
Yakında arıza işareti çıkar panelde ve iyice titremeye başlar motor.
Bencede bobinlerin kontrol edilmesinde fayda var. Renault larde kronik sorun. 1.6 motorlarda bobinler filtre gibi değişiyor çünkü.

mkucukcelebi
16.02.2009, 18:12
arkadaşlar sorunum çözüldü motor harika oldu,mavi denizlere teşekkürler.Aracımın bujilerinde ve bobinlerinde bir şey yokmuş.Yeni ayar yaptılar kalibrasyon ayarı şu an mükemmel oldu.Nice 20 bin km lere brc ile.