PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : lpg göstergesi direk benzin göstergesine bağlanamaz mı?legolas21
19.04.2009, 23:12
benim uzun zamandır merak ettiğim bir konu. yani şu ledlerle falan uğraşıp göğüste delik açmaktansa tıpkı tüpün üzerindeki analog gösterge gibi bir gösterge kulanılamaz mı? veya lpg den ledlere gelen kablolar aracın orjinal benzin göstergesine bağlanamaz mı? yani tüpün üzerindeki analog göstergenin verdiği verilerin daha sağlıklı olduğunu düşünüyorum. elektronikten hiç anlamam ancak teknik olarak bu mümkün mü?

şimdi bazı arkadaşlar ne kadar benzin kaldığını nereden anlayacaksın diyecekler haklı olarak. yol bilgisayarı olan araçlarda buradan takip edilebilir. ancak olmayanlar için benim de bir fikrim yok.

iyi akşamlar, iyi çalışmalar.

Çağrı
08.07.2009, 15:59
bence teoride mümkündür ama direk göğüse bağlamak için yeni gösterge yeri yapamıyacağımız ordada böyle bir gösterge eri kötü duracaktır ha o gösterge yerinei göğüse değilde başka yere koyaız derseniz nereye koyulacak oda sorun :D ama bi yolu bulunup yapılabilir imkansız birşey değildir diye düşünüyorum.

xxx_77
09.10.2009, 10:31
evet legoas 21 adlı arkadas doğru yazmıs arkadakı gösterge bence daha doğru çalısıyo içerıye analog bı gösterge yapılsa daha ıyı olur bence

feyak
11.03.2010, 03:46
arkadaslar bu dediginiz sistem eurogas sistemindede yillardan beri mevcut,, arac isinma suresi(yani ilk calismada benzin gostreriyor) gaza gecincede gaz seviyesini ..