PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : seviye ledi ve ikaz sesi

enginis58
27.08.2009, 16:00
depoyu doldurduktan sonra ledler birer birer sönüyor...en son led yanıp sönmeye başlıyor...daha sonra ikaz sesi başlıyor.. bu ses gelmeye başladıktan sonra araba 70 80 km daha gidiyor..bu ses bitme sesi ise araba neden bu kadar yol alıyor...ikincisi ise sonuna kadar gazı kullanmak istedğimde en baştaki lamba kırmızı oluyor ve diğer lambaların 3 tanesi yanıyor kısa bir süre sonra onlarda hemen sönmeye aşlıyor..bu çalışma sistemi düzgün çalışıyor mu*arıza sesinin şeki nasıl..nerden anlayacağız..

2A TEKNİK
27.08.2009, 17:12
Arıza yok sesli uyarı lpg'nin bittiğini ve aracın benzin ile yol aldığını belirtiyor.Kırmızı led yanarken alttaki yeşil ledlerden yanan var ise anahtarın lpg konumun da olduğunu fakat aracın benzinde çalıştığını şartlar oluştuğu zaman (süre,ısıs ve yeterli gaz basıncı)araç lpg'ye geçecektir kırmızı led yeşil olacaktır.Saygılar

enginis58
27.08.2009, 19:44
ikaz sesi ötmeye başladıktan sonra araba 80 km gidiyor...bu normalmi ses lpg nin bittiğini gösterir demişsiniz..ama biten lpg ile araba nasıl gidiyor

2A TEKNİK
28.08.2009, 04:45
Sesli uyarı lpg'nin bittiğini aracın benzinde çalıştığını belirtir.Yaklaşık 7-8 dk sesli uyarı devam eder manuel olarak benzine geçmemeniz durumun da sesli uyarı sonlanır ve araç benzinde çalışmaya devam eder.Saygılar

enginis58
30.08.2009, 06:23
yazdıklarınızda çelişki var kırmızı ledin anlamı ne...

2A TEKNİK
30.08.2009, 06:49
Kırmızı led aracın benzinde çalıştığını belirtir.Yetkili servislerimize müracaat etmeniz durumunda daha çelişkisiz cevaplar alabilirsiniz.Çünkü burada yüz yüze görüşemiyoruz sanal alemde yazışarak görüşüyoruz.İyi çalışmalar

enginis58
30.08.2009, 14:14
neyse...teşekkürler...sağolun..

enginis58
30.08.2009, 14:26
aracımda 2 farklı ikaz sesi var birincisi başladığında sesi kesmek için düğmeye beasıp benzine geçiyorum sonra tekrar lpg ye ses kesiliyor..daha sonra ortalama lpg ile 100 km yol gidiyorum..bütün ledler yeşil(benzinde olduğunu gösteren led dahil..)lpg yi sonuna kadar kullanmak istiyorum ve bitene kadar kullanıyorum..sonra yeni bir ikaz sesi bu sesin bipi farklı birincisi 1 sn arayla oluyor... bu ise daha kısa arayla ve hızlı oluyor.. bu ses geldiğinde en baştakii benzin - lpg ledi kırmızı oluyor... bu yaşadıklarım normal mi ? ilginiz için sağolu..

2A TEKNİK
30.08.2009, 17:01
Sınırız aracında gaz basıncı ile ilgili bir sorun var gaz varken benzine geçiyor o yüzden ilk geçişden sonra lpg ile 100 km yol yapabiliyorusunuz .Saygılar

enginis58
30.08.2009, 19:15
gaz basıncı hangi açıdan bağlantı var.. öneriniz ne..

2A TEKNİK
31.08.2009, 03:24
Aracınızın gaz basınç sınırı vardır gaz yollarında bir sorun var ise özellikle gaza ani tam yüklenmelerde araç depoda gaz olmasına rağmen gaz basıncı bu limitin altına düşmesi durumun da benzine geçer.İyi çalışmalar

ogretmen43
31.08.2009, 10:58
Aracınızın gaz basınç sınırı vardır gaz yollarında bir sorun var ise özellikle gaza ani tam yüklenmelerde araç depoda gaz olmasına rağmen gaz basıncı bu limitin altına düşmesi durumun da benzine geçer.İyi çalışmalar

Peki bunun çözümü yeni bir program yükleterek mi giderilir yoksa başka müdahalemi gerekir?

2A TEKNİK
31.08.2009, 11:11
Yetkili servislerimiz de sorunun çözümü mevcuttur.Saygılar

enginis58
01.09.2009, 09:17
evet..bugün servise gittim..durumu izah ettim..ama aracım sanki sanayiye girdiğini anlamış gibi...anlamsın ikaz sesini yapmadı..(sanayiye giderken yapıodu..)...yetkili ile test sürüşü yaptık hiçbir sorun yok..ledlerin 3 tanesi sönük son led yanıp sönüyor..herşey normal..depoda bitmek üzereydi...sorunum son led yanıp sönmeyle birlikte ikaz sesi vermesiydi....yanlız sitedeki yetkililer ses varsa araç benzinle gidiyodur..demişlerdi.....eve gelince tekrar ötmeye başladı..kaputu açtım..baktım..araba lpg ile çalışıyor..bunu zaten enjektörlerdeki sesten anlıyoruz...buradan sesleniyorum ısrarla ikaz sesi varsa araç benzinle gidiyordur diyen arkadaşıma..yi ne de sağolsunn..selamlar..

2A TEKNİK
01.09.2009, 11:12
Araçda gaz basınçı herhangi bir sebepden dolayı düşümüş işe veya araç da lpg bitmiş ise ve araç stop edilip tekrar çalıştırılmamış ise veya anahtar manuel olarak benzine tekrar lpg'ye alınmamış ise sistem sesli uyarı veriyor ve ayni zamanda ortadaki tek led kırmızı olmuş ise araç benzin ile çalışyor demektir sistemin mantığı bu şekildedir.Sizinki bu şekilde davranmıyor ise sistemde bir sorun var demektir.Saygılar

enginis58
03.09.2009, 04:58
bu sistemde gaz basıncını yöneten artıran azaltan parça hangisi...gaz basıncı neden düşebilir...tavsiyelerinizi ustaya söylüyorumda..adamı yönlendirme açısından pek profesyonel oldukları söylenemz..

2A TEKNİK
03.09.2009, 10:02
Basıncı yönlendirme işini regülatör manifolda oluşan vakuma göre yapar.Kesici içindeki ve özellikle regülatör ile enjektörler arasındaki filtre kirlenmiş ise gerekli gaz basıncı oluşmayabilir.İlgili filtrelerin 10 bin km'de değişimi gerekiyor.İyi çalışmalar

enginis58
04.09.2009, 07:42
ilginiz için tekrar sağolun...bugün servise tekrar gittim...(depoda aşağı yukarı 10 lt gaz kalınca sistem anlamsız bir şekilde sesli uyarı veriyor ve bir tane yeşil led anlamsız bir şekilde uçakların sinyali gibi yanıyordu.ledler hepsi yeşil ve araç gazla çalışıyor...)usta bugün düdüğü değiştirdi...ama yine ses var..yarın ecuyu değiştirecekler..bu ne kadar mantıklı...sorunu çözermi...simit depo olduğu için tank terazisi ile ilgili olmadığını söylediler...sizin söylediğini ( gaz basıncı ) gaz basıncında sorun olsa araba otamatik benzine geçer dediler...böyle bir sorunla hiç karşılaşmadım dediler..

2A TEKNİK
04.09.2009, 10:08
Sanırız sizin bahsettiğiniz normalden daha düşük bir ikaz sesi eger öyle ise sorunun çözümü için servis doğru yoldadır.İyi çalışmalar

enginis58
06.09.2009, 10:31
ecu nun değiştiğini söylemiştim...yarın servise tekrar gideceğim...bu ses ecunun değişmesiylede hala var...öneriniz..var mı artık...sırayla bişeyleri değiştiriyorlar bu nda beni rahatsız ediyor...depoyla alakalı olabileceğini düşünüyorum..ama tabi ustalar dah iyisini blir...

2A TEKNİK
06.09.2009, 11:01
Depo olmaz anahtar ve siren değişecek ve araç sıfırdan proğramlanacak.

vdtyuksel
06.09.2009, 13:44
Aynı sorun bende de var, araç honda civic 2008, anahtar ve siren değişti yine aynı ses devam ediyor..... Bunun nedeni nedir acaba?

2A TEKNİK
06.09.2009, 15:10
Proğramın baştan yapılmasını sağlayınız.

enginis58
06.09.2009, 16:04
bakalım onlar değişince ne olacak...

enginis58
14.09.2009, 08:14
gösterge değişti ses kesildi..usat pek anlam veremedi göstergenin değişmesiyle alakalı olmaması lazm falan dedi bakalım zaman herşeyin ilacı....bu arada yol ince ayarlarının yapılmasını istedim gerek olmadığını söyledi usta...bu yol ince ayarları..ne işe yarıyo ?

2A TEKNİK
14.09.2009, 08:23
Yolda benzin ile lpg değerleri karşılaştırılıyor.Yol ince ayarı bozuk araç karışım hatasından dolayı arıza lambasını yakar.Proğram tam gazdaki ayarları kendisi yapıyor sorun olması durumun da yetkili servise durumu iletiniz.Seviye göstregesi ile yol ince ayarlarının ilgisi yokyur.