PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kalan LPG miktarını öğrenmek

azad21
28.09.2009, 16:22
merhaba, aracıma bir hafta önce brc elegant (arabam enjeksiyonlu) taktırdım. lpg kullanımında yeniyim yani, çoğu kullanıcınınki gibi benim aracımdaki ledler de pek dürüst değil. şu aralar harcadığım lpg miktarını tam olarak ölçmek için uğraşıyorum. acaba harcadığımız lpg miktarını bazı arkadaşlardan duyduğum gibi lpg tankının şamandırasına bakarak öğrenebilir miyiz?

teşekkürler...

2A TEKNİK
29.09.2009, 02:53
Tank üzerindeki göstrergeden de faydalanabilirsiniz.Ayrıca montajı yapan yetkili bayi aracı size teslim etmeden sistemin kullanımı hakkında detaylı bilgi vermek zorundadır.Lütfen müsait olduğunuz da yetkili montajcıya müracaat ediniz.

turab1
01.10.2009, 09:42
lpg tankı her zaman doğru bilgi verir. Aracınızın her çubukta kaç km yaktığınızı önce ölçmeniz gerekiyor. Benim aracım her çubukta 20-25 km gider. Kırmızıya geldiğinde son 20 km derim.

getzkulüp
02.11.2009, 11:39
bende aracıma 1 ay once brc-07 lpg kıtı taktırdım ve taktırdıgımdan berı hiç bır sekılde lpg gosterge ısıkları dogru olarak çalışmıyor depo boş kırmızıya gecıyor 4 ledde yanıyor veya yanıp sonuyor 200 km rahatlıkla gıdebılıyorum 4 kerede pragram attılar guya hiç bır işe yaramıyor lutfen nasıl bunu duzeltebılecegımızı yazarsanız sevınırm... cvp yaıznca mailden haber verırısenı z sevınırım iyi çalışmalr kolay gelsın..

2A TEKNİK
02.11.2009, 14:09
Depo boş olduğu zaman ortadaki led kırmızı ise araç lpg bittiği için benzinde çalışıyor anlamına gelir.Boş depoda dört led yanıp sönüyor ise tank üzerindeki seviye sensöründe sorun var demektir.Durumu yetkili servise iletebilirsiniz.

getzkulüp
08.11.2009, 11:39
tank uzerındekı manuel gosterge takılı kalıyo rve servıse gıttıgımde valfe kucuk bı cekıçle vurup duzeltıyorlar 2-3keredır aynı seyı yasıyorum lpg bıttıgı halde gosterge ledlerının hepsını yanmış vazıyette duruyor.. bunu nasıl duzeltebılrız cekıcden baska yontmle garantı kapsamından degıstırebılırmıyım bu valfı ?aracım daah 1 aylık lpg kıtı oldu takılalı.. saygılaırmla..
kolay gelsın...

2A TEKNİK
08.11.2009, 13:13
Şamandıra sökülüp kontrol edilecek gerekirse değişecek.Yetkili servisden garanti kapsamında soruna kalıcı çözüm getirmesini talep edebilirsiniz.

mami61
21.05.2010, 03:09
depoyu fulliyorum seviye gostergesın de 4 yeşil led yanıyor 15 km sonra bırtanesı sönüyor 30-35 km arası iikincide sönüyor 60-70km arası 3.ledde sünüyor 100km sonra tek led yanıp sonmeye baslıyor bu normal degıl sanırım ama alıştım bıtmek uzere oldugunu yaptıgım km den anlamaya calısıyorum .benım ögrenmek ıstedıgım ıkaz sesı gelınce depo bıtmışmı oluyor yoksa bırazdaha gıdermi

2A TEKNİK
21.05.2010, 04:42
İkaz sesi ile tam bitmiş oluyor.Son led yanıp sönmeye başladığı zaman 40-50 km civarı kullanabileceğiz lpg'niz var demektir.Tank tam dolu olarak yetkili bayiye müracaat ederek tank kalibirasyonu yaptırmanız durumunda göstergeniz daha stabil çalışacaktır.Saygılar

veydel
23.05.2010, 05:41
merhaba. bende de bir ara lpgnin bitmesine yakın 4 led yanıp sönmeye başlıyordu. daha sonra benzine geçiyordu. uzun zamandır yapmıyor ancak şu sıralar sık sık kendiliğinden benzine geçiyor. düğmeyi kontrol ettim gevşek gibi duruyor. neden olabilir acaba? sorun düğmeden kaynaklı olabilir mi?

2A TEKNİK
23.05.2010, 05:58
Son led yanıp sönmeye başladığı zaman tankada 5-6 lt civarı lpg var demektir.Ani gaza yüklenmelerde benzine geçebilir.Durum daha sık oluşmaya başladı ise lpg filtrelerinin kontrol edilmesi faydalı olur.

yusuf2944
05.08.2010, 23:57
bu seviyeledlerinin herbiri kac litre gazı işaret ediyor dogru ve normal olan deyerler nedir öğrenebilirmiyim acaba saygılar.... aracım golf 5

2A TEKNİK
06.08.2010, 10:09
Proğram tankdaki lpg seviyesini yaklaşık olarak 5 parçaya böler.Her led kaç km gidebileceği kullanılan tank kapasitesi,aracın yakıt tüketim durumu ve kullanılan güzergaha göre değişir.

yusuf2944
11.08.2010, 12:43
benim tank 50 ltrelik simit tank şimdi her ısık 8 ltre gazamı denk geliyor tank 41 litre ile doluyor.. mesala ilk ışık 25 km de sönüyor normali düzenlisi nasıl olmalı

2A TEKNİK
11.08.2010, 19:07
Ledlerin sönme mesafesi araca göre değişir.Aracınıza tam dolu tank kalibirasyonu yapılması daha standart bir çalışma sağlar.Yetkili servise durumu iletiniz.Saygılar

yusuf2944
29.08.2010, 11:35
gecen hafta tank kaliprasyonu yaptırdım düzeldi tankı 5 e eşit parcaya böldüler düzenli şimdi

hasan6955
08.11.2010, 09:08
bende tek nokta enjeksiyon araca brc elegant modeli taktırdım
ilk lamba 35 km söndü digerleri de buna yakın söndü en son
lpg tankı üzerindeki gösterge yarım depoyu gösterirken ışıklarda ise tek lamba yanmaktadır
bu durum nasıl düzeltilebilir

2A TEKNİK
08.11.2010, 17:37
Anahtar üzerinde iki adet ayar için kısım mevcuttur.Anahtarı kendimize doğru tutuğumuz zaman sağ taraf gösterge ayarı için arkadaki sensörün seviyesine göre buradan ledleri ayarlayabilirsiniz.Sol taraf ise lpg ye geçiş devir ayarı.Saygılar

hasan6955
09.11.2010, 16:08
Anahtar üzerinde iki adet ayar için kısım mevcuttur.Anahtarı kendimize doğru tutuğumuz zaman sağ taraf gösterge ayarı için arkadaki sensörün seviyesine göre buradan ledleri ayarlayabilirsiniz.Sol taraf ise lpg ye geçiş devir ayarı.Saygılar
bilgiler için sağol yapmayı deneyeceğim

hasan6955
22.11.2010, 14:07
denedim ama ışıklarda herhangi bi değişme olmadı hala yarım depodan sonra ışıklar eksik gösteriyor

2A TEKNİK
22.11.2010, 15:30
Şamandıra üzerindeki seviye sensöründe sorun olabilir.Durumu yetki bayi ye iletebilirsiniz.Saygılar

yusuftaner
29.12.2010, 22:51
bu olayı birazda açıklayabilirmisiniz? anahtar üzerinde tam olarak nerede bu ayar kısmı? kullanıcıya bakan yüzünde trimpot gibi bir yer mi var? netleştirebilirmisiniz? teşekkürler...

2A TEKNİK
30.12.2010, 00:07
Yanlış anlaşılma olmamaması için ilgili ayar kısımlarının tek noktadan enjeksiyonlu araçlar da kullandığımız Elagant modeli için geçerlidir.Sıralı sistemler de bahsedilen şekilde bir ayar yoktur.İlgili ayarlar tripot şeklinde küçük ayar yerleridir.Anahtarı yerinden çıkartığınız zaman görebilirsiniz.İşlemin yetkili servislerimiz tarafından yapılmasını öneriyoruz.Bilginize saygılar