PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Gösterge LED leri çalışmıyor ve araç gaza geçmiyor...

marihuan5
12.12.2009, 18:25
Merhaba sayın tetkili, aracım opel astra 2001 model, bir sen kara önce sequent 24 taktırdım, bir senedir sorunsuz giderken, bir kaç gün önce aracı bir sabah çalıştırıp yola koyulduğumda ve giderken ne kadar gaz kalmış diye göstergeye gözüm iliştiğinde birde baktım ki yuvarlak olan ledli gaz göstergesinde hiçbir ışık yok... Araç benzinde gitmekte...

Yuvarlak göstergenin ortasındaki butona basarak acaba düzelme olur mu diye bekledim ama butona basınca ne bir ses, ne bir ışık gelmedi... Bunu bir kaç kez denedikten sonra vazgeçtim uğraşmaktan...

Sorun ne olabilir, ne yapmam lazım...
Ankara da bulunmaktayım...

2A TEKNİK
13.12.2009, 02:49
Akü yanında bulunana sistemin sigortasını kontrol ediniz.Sorun çözülmez ise yetkili servise müracaat etmeniz gerekiyor.

marihuan5
13.12.2009, 04:22
Sayın yetkili bu arada ilk mesajımı attıktan sonrada diğer başlıklarıda karıştırırken aşağıdaki linkteki gibi bir cevapla da karşılaştım, sanırıım bu sorunda benim yaşadığım dorunla aynı olsa gerek...

Gaz kullnıcısının sorusuna cevaben;
"LPG tesisatındaki RÖLE' yi ve sigortaları (5A-15A) kontrol edin." demişsiniz...

Benim aracımdaki bu durumda, meydana gelmiş olabilecek teknik servise gitmeme neden olabilecek diğer sorunlar neler olabilir? Mesela yukarıda RÖLE den bahsedilmiş, röle den başka nedenlerde var mı acaba?
(Sonuçta montajı yaptırdığım yetkili servisinize (Mocan) gideceğim ama yinede gitmeden bilgi sahibi olmak istiyorum...)

Konu linki;
http://www.2a-lpg.com/forum/cok-acil-ledler-yanmiyor-t2871.html

2A TEKNİK
13.12.2009, 08:47
Yetkili servis gerekli kontrolleri yapacaktır.

marihuan5
13.12.2009, 15:50
Evet gerekli kontrolleri eminim yapacaktır ama sonuçta konu hakkında bilgi sahibisiniz diye size yazıyoruz buradan... MArkanıza güvenerek, teknik desteğinize, bilginize güvenerek BRC tercih ettim...

Kestirip atmak yerine en azından çıkması muhtemel arızalar hakkında biraz bilgi verebilirsiniz diye düşünüyorum...

2A TEKNİK
13.12.2009, 16:50
Servis sorunu çözemez ise bize tekrar yazabilirsiniz.

Mocan Otomotiv
13.12.2009, 18:58
Sayın Marihuan5,

Akünün pozitif kutbuna bağlı bir adet sigorta bulunmaktadır. sigortayı değiştirmeniz durumunda lpg sistemi tekrar devreye girecektir.

Çok basit olan bu işlemi kendiniz yapabileceğiniz gibi arzu ederseniz biz de yapabiliriz.

Saygılarımızla

getzkulüp
19.12.2009, 16:52
40ltrelık sılındır tankım 40 lt lpg alıyor sızce doru ve normal birşey mi?sevıye ledlerımde hiçmi hiç dogru çalışmıyor
saygılarla..

2A TEKNİK
22.12.2009, 16:38
Şamandıra hatası var mı kontrol edilecek.Göstrege için tank tam dolu olduğu zaman proğramdan tam dolu tank kalibirasyonu yapılacak

KLL
15.01.2010, 02:19
sigortası sağlammı? belliki voltaj yok.

Zaferustun
03.07.2011, 00:50
öncelikleböyle güzel aciklamalarin oldugu bir firmanin ürününü kullanmak sans sanirim. ancak benim bir problemim var. Almanya da yasiyorum ve de yeni aldigim Mercedes 2001 model C180 Elegance ta Brc sistemi var. fakat kokpitteki o sirin yuvarlak led li kontrol dügmesinde yanan herhangi bir isik yok- akü den gelen + taraftaki sigortalara baktim. 10A - 15A iki sigorta buldum ikiside saglam cikti. aracimin 14 lt benzin tüketimi var ve de bunun maddi olarak nasil bir dert oldugunu tahmin edebilirsiniz. gaz li diye almistim simdi böyle bi sorun var. Almancam yeterli degil gidip servise derdimi anlatmak icin. o sebeple bana burda bir iki fikir verebilirmisiniz. bu arada LPG simit tanki dolu. sizce problem nerden kaynaklanabilir. ECU yu degistirsem sorun olurmu ? ya da o direksiyonun yanindaki kontrol led li dügmeyi mi degismem gerekiyor ?

Cevaplamanizi ümit ediyorum. ama abi servisi en son planda düsünün lütfen...
Saygilar.

Zaferustun
03.07.2011, 16:03
Bu arada aracimi kontrol ettim ve de bulabildigim sigortalar saglam cikti hep. acaba elektrigi nerden almis olabilirler. bu arada size brc bilgilerini yolluyorum:
BRC: GENIUS-DGM 55634 GPL
E13 67R-010016
BRC: LPG/CNG Injector
E13 67R-010223
BRC: SEQUENT 24
E3 67R-011006
Tank (STAKO) : 55lt Seriennummer: 745/954
E20 67R-010324
BRC: Multivalve Europa
E13 67R-010004
BRC: Typ ET98
E13 67-010015

Bunlarda aracta takili olan malzemeler..bilgilerinize..

2A TEKNİK
03.07.2011, 21:18
Servise gitmek zorundasınız. Kontak elektriği kahverengi kablodur. Tesisatın bağlantılarının kontrol edilmesi gerekiyor. Anahtar arkasından soket de çıkmış olabilir. Bilginize saygılar

Zaferustun
03.07.2011, 22:33
Servise gitmek zorundasınız. Kontak elektriği kahverengi kablodur. Tesisatın bağlantılarının kontrol edilmesi gerekiyor. Anahtar arkasından soket de çıkmış olabilir. Bilginize saygılar

peki acaba ECU ile alakali bir problem olabilirmi. cünkü Ebay den ayni ECU yu satin alabilirim fiyati gayet uygun. ama serviste bana cok fena rakamlar cektiler. sizce parcalarla ilgili problem olabilir mi ?
bu arada cevabiniz ve ilginiz icin tesekkür ederim..

2A TEKNİK
04.07.2011, 11:41
Olabilir fakat öncelikle bahsettiğimiz durumların kontrol edilmesi gerekiyor. ECU değişimi sonrası aracın tekrar servis tarafından programlamasının yapılması gerekiyor.

Zaferustun
06.07.2011, 22:42
öncelikle sabirla cevapladiginiz icin tesekkür edrim. problemim ilk asamada cözüldü sükür.. ecu dan degilde dügmedenmis. yeni bir lpg kullanicisi olarak sorum su. bugun isten ciktiktan 5 dk sonra dügmede 3 yesil led yaniyordu ve de dedigim gibi 5 dk sonra kirmizi isik yandi ve de dirt dirt sesler gelmeye basladi. acaba sebep neler olabilir. vede 10 dk bu sesle idare edip arada manuel olarak benzin-gaz gecislerinden sonra yesil yandi? klasik sorumuza geleyim. sizce ne yapmaliyim ?

2A TEKNİK
06.07.2011, 23:18
Sesli uyarı yeterli gaz basıncı olmadığı için aracın benzine geçtiğini gösterir. Ön ve arka kesiciler, kesicilerin tesisatı, basınç sensörü ve gaz yollarının kontrol edilmesi gerekiyor. Tabi tank da yeterli lpg olduğu halde bu durum oluşuyorsa. Bulunduğunuz ülkedeki yetkili servilere durumu iletebilirsiniz. Bilginize saygılar