PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : LPG LEDLERİNİN DÖRDÜ DE DÖRTLÜ GİBİ YANIP SÖNÜYOR

noyan78
05.02.2010, 12:28
Allah ın selamı üzerinize olsun...
yaklaşık 4 ay önce wtcc 1.6 lacetti chevrolet aldım ve kocasinan ayar oto da brc takıldı 35lt lik. son zamanlarda devamlı olarak 4 lpg ışığı da yanıp sönüyor dörtlü falşör gibi...tam depo ile gel dedilee gittim makineye bağladılar iki kere ama yola çıkınca tekrar ışıkların dördü de yanıp sönmeye başladı. ne yapmam lazım ve ayar oto yetkili servis midir? ayrıca bu sorun ne derecede ciddidir. tabi araçta ne kadar gaz kaldığını böylece anlayamamış oluyorum...tşk...

2A TEKNİK
05.02.2010, 12:40
Dopo tam dolu olduğu zaman sorun ortaya çıkıyor ve 30-40 km sonra normale dönüyor ise tank tam dolu olduğu zaman seviye kalibirasyonu yapılacak.Tank yarım veya daha azken oluyor ise seviye sensörü ve şamandıranın kontrol edilmesi gerekiyor.Yetkili bayi listemize ilgili linkden ulaşabilirsiniz. http://www.2a-lpg.com/duyurular/GUNCEL_BAYI_LISTESI.pdf

xsupradyn
15.03.2010, 12:28
seviye sensörü ve şamandıranın kontrol edilmesi, garanti kapsamındaki ürünler için ücret ödememiz gerekiyor mu? aynı sorun bendede var da... 50 litrelik simit tank takılı (era 1,6) fullediğim zman 45 litre gaz alıyor. Bugün ustamın dediği gibi 40 litre aldım boş tanka yine aynı yanıp söndü. Usta boşaltınca getir. Şamandırayı kontrol edelim dedi de?

2A TEKNİK
15.03.2010, 13:00
Yetkili bir servisde montaj yapılmış ve tarafınıza verilmiş 2A Müh.logosu olan garanti belgeniz mevcut ise gerekli işlemler garantiniz bitmemiş ise garanti kapsamında yapılır.

portes09
21.03.2010, 07:57
bende de arkadasların bahsettiği hersey oldu hatta taktırdıgım servıse goturup şamandra kontrolu dahıl herseyı yaptırdım fakat bı değişiklik olmadı tanktakı tup mıktarı yarıya dusunce yanıp sonmeye baslıyor. brc servısı bunlar hep bu sekılde olur dedı bende ok dıyıp ayrıldım ama bu gosterge sıkıntısını cozemedıler. bende benzıne gecınceye kadar kullanıyorum sonra dolduruyorum artık ama gosterge olayı hala aynı

2A TEKNİK
21.03.2010, 13:49
Tan üzerindek, seviye sensörü yarım göstediği halde dört led yanıp sönüyor ise seviye kalbirasyonu ve şamandıra üzerindeki sensör kontrol edilecek.

bsel35
21.03.2010, 14:16
BRC GAZ SİSTEMİNİN EN BÜYÜK SORUNU BU..ÇOĞU ARAÇTA BU LED SİSTEMİ BOZUK YA DA HATALI..BUNA BRC EN KISA SÜREDE BİR ÇARA BULMALI..LED SORUNU SÜRÜŞ ESNASINDA SÜRÜCÜYÜ RAHATSIZ EDİYOR.SAYGILARIMLA...

2A TEKNİK
21.03.2010, 15:17
Genelleme yapmak yanlış olur.Genelde buraya sorunu olan yazıyor.O yüzden genel bir sorunmuş gibi gözüküyor.Hangi marka olursa olsun lpg'li araçlarda lpg göstregesinden benzin göstregesi performansı beklemek doğru olmaz.

bsel35
22.03.2010, 16:04
sayın yetkili,1500-1600 tl verip aracımıza bir sistem taktırıyorsak ve bu sistem kendiyle avrupai stndartlarda bir teknoloji var diye övünüyorsa ben de bu sistemin ledlerinden standart bir kalite beklerim..bu benim hakkım sanırım..saygılarımla...

av_fatihberber
11.05.2010, 06:55
Nissan Almera 1.5 Tekna- Taktıralı 2 sene oldu. Son altı aydır, 4 led de yanıp sönüyor. Servisin yaptığı işlemleri sırayla yazıyorum.
-Bilgisayara bağlayıp led seviye ayarı yaptılar. Olmadı
-Depo boş getirdim. Aynı led ayarı yaptılar
Olmadı
-Simit tankın başındaki analog göstergeyi değiştirdiler
Olmadı

Son olarak problemin şamandırada olduğunu söylüyorlar ama ben ona da inanmadım.
Sadece benim değil herkesin sorunu bu. Ama muallak cevap istemiyoruz.

2A TEKNİK
11.05.2010, 10:56
Slm,
Şu saat itibarı ile kayıtlı 14863 üyemiz var.Üye sayımızı belitmemizi amacı 'Herkesin sorunu bu şekildeki açıklamanız'
Analog göstrege değiştiği hale sorun sadece tank tam olu olduğu zamanlarda ortaya çıkıyor ise tank tam dolu olduğu durumda seviye kalibirasyonu yapılacak.Şayet sorun rasgele ortaya çıkıyor ise yani dolu yarım veya bitmeye yakın sorun şamandıradan kaynaklanır.Bilginize saygılar

VolkanTokgoz
11.06.2010, 09:23
Merhabalar ben 1 yıl önce Rover 25 marka aracıma BRC sıralı sistem taktırdım ve kısa bir süre sonra bendede aynı led sorununu verdi taktırdığım serviste birkez sensör değişti fakat kar etmedi yani anlayacağınız genel olarak kronik bir sorun sadece kullananların bazıları bizler kadar duyarlı olup bunu insanlarla paylaşmıyor. Şimdi 2A mühendilik yetkililerine buradan sormak istiyorum yeni aldığım aracımada lpg taktıracağım brc'den genel olarak memnunum fakat bu gösterge olayına çözüm bulunacakmı yoksa ben başka bir markayamı yöneleyim. saygılar.

2A TEKNİK
11.06.2010, 11:08
Merhabalar ben 1 yıl önce Rover 25 marka aracıma BRC sıralı sistem taktırdım ve kısa bir süre sonra bendede aynı led sorununu verdi taktırdığım serviste birkez sensör değişti fakat kar etmedi yani anlayacağınız genel olarak kronik bir sorun sadece kullananların bazıları bizler kadar duyarlı olup bunu insanlarla paylaşmıyor. Şimdi 2A mühendilik yetkililerine buradan sormak istiyorum yeni aldığım aracımada lpg taktıracağım brc'den genel olarak memnunum fakat bu gösterge olayına çözüm bulunacakmı yoksa ben başka bir markayamı yöneleyim. saygılar.
Gösterge konusunda kronik bir sorunumuz yok.Saygılar

ALONE
04.10.2010, 09:07
merhaba kolaygelsin benimde yaklaşık 1.5 yıldır brc simit tank lpg sistemi var son 2-3 haftadır seviye ledleri düzensiz. mesala genelde 32 litre lpg alırım 3 ışık yanar son zamanlarda 1 ışık yanıyor sonra 2 çıkıyor daha sonra yanıp yanıp sönmeye başlıyor. (dediklerim toplam 50-60 km içinde oluyor.) servise götürdüm şamandırada mı sorun var diye şamandıra ya bakmadan direk gaz ayarı yaptırdılar sonra fulle dediler tekrar yara yapalım fulledim tekrar ayra yaptılar. bu sefer 4 ışıkda yanıp yanıp sönmeye başladı depoyu fullediğim için böyle yapabilir dediler basıncı yüksek olduğunda zamanla 4 ışık ın yanması geçti şimdi de araçta hala tek ışık lpg yanarken ikaz veriyor. benzine geçip tekrar lpg geçtiğimde bir müddet sonra tekrar benzine geçiyor sizce sorun nedir lpg garantisi devam ediyor ankarada herhangi bir brc servisine gösterebilirmiyim arkadaşlar sanki başından savmak istiyorlar

2A TEKNİK
04.10.2010, 12:44
Tank dolu olduğu zaman yapılan tank kalibirsayonu sağlıklı yapılmamış gibi,düzgün yapılmış ise tank üzerindeki seviye sensörünün kontrol edilmesi gerekiyor.Montaj Ankra da yapılmış ise Ankara için öncelikli tercihinizin montaj yapan firma olması daha faydalı olur.Durumu tekrar yetkili servise müsait olduğunuz da iletirmisiniz.Saygılar

marlon2000
04.10.2010, 20:22
Bu konuda kronik bir sorunumuz yok demek doğru bir davranış değil. En azından aracı teslim ederken tankı fulletip gelirseniz kalibrasyon yapıp en azından % 80 gösterge doğruluğu konusunda ayarlama yapılacağı bilgisi verilebilir. Bizim gibi bu forumlardan kalibrasyonun ne olduğunu öğrenip , bu işlemi yaptırmayan bir çok tüketici mevcut.

2A TEKNİK
05.10.2010, 00:25
Doğru söylüyorsunuz ve haklısınız fakat tankı dolu teslim etme konusunda şu sıkıntı var ilk kalibirasyon dolu tankda yapılmıyor çünkü ayar sonrası ortaya çıkabilecek olası lpg kaçağında tankın boşaltılması gerekirse dolu tankı malesef boşaltmak oldukca zor ve riskli,bütün işlemler bittikden sonra zaman ve maddi durum müsait ise müşteriden tankı doldurup gelmesini isteyip tam dolu kalibirasyon yapıldıktan sonra aracın aracın teslim edilmesi en doğrusu.Saygılar

ozturkil
06.10.2010, 23:55
merhaba ;
3 yılımı kasım ayında doldurup inşallah 4. yılıma basıcam lpgde ve şu ana kadar led sorunu yaşamadım.konuya katılmamın sebebi hocamın dediğine katılıyorum sadece sorunu olan yazıyor ve çözüm arıyor bu demek değildirki buraya yazanlar yalan yanlış yazıyor elbette onların gösterge ile sorunları var.1 konuda sevgili hocama katılmıyorum lpg tank klibrasyonu yetkili servis tarafından düzgün yapılmamıştır tekrar yaptırın.sözüne katılmıyorum adı altında yetkili kişi bunu tam ve nasıl yapacağı konusunda uzman olmalı yazılımsalmı donanımsalmı bunu bilmeli...diye düşünüyorum Saygılar.

2A TEKNİK
07.10.2010, 09:14
Sensör arızası ile kalibirasyon hatası ayni tip sorunlara yol açar.

ozturkil
07.10.2010, 23:35
Sensör arızası ile kalibirasyon hatası ayni tip sorunlara yol açar.

merhaba;
sizlere hak veriyorum ama 1 kişiyi 10 defa gel ayar yapalım değipte gereksiz yere kişi işinden olmaz. 1 defa yazılımsal denenir 2.de sensörün doğru ölçüp ölçmediği kontrolü yapılır herhangi bir sorunda da değiştirilir.benimde mantığım bu yönde.bu arada ilginçtir ama dün buraya yorum yazdım bu akşam aracıma bindiğimde( lpg deposu bitmek üzere ) kontağı çevirmemle dört led yanıp sönüyor arkadaşların anlatığı gibi neyseki bir dakika sonra normale döndü yarın takip edecem.bizim buralarda derlerki ne konuşursan başına aynısı gelir...aynen olan oldu şu anakadar bir sorun yokken başımıza geldi.akşam aracı bayır yukarı vaziyette bırakmıştım heralde o yüzdendir diye düşünüyorum ama gözlemlerim devam edecek...herkeze bol kazançlar....

mehmet0761
20.07.2012, 14:35
Maalesef aynı sorun benim aracımda da başgösterdi.Dört tane led ışığı yanıp sönüyor.

2A TEKNİK
20.07.2012, 14:42
Depo tam dolu olduğu zaman sorun ortaya çıkıyor ve 30-40 km sonra normale dönüyor ise tank tam dolu olduğu zaman seviye kalibirasyonu yapılacak.Tank yarım veya daha azken oluyor ise seviye sensörünün ve tesisatının kontrol edilmesi gerekiyor.Bilginize saygılar

Krdnz0636
22.01.2014, 11:44
Merhabalar bendede aynı sorundan oluştu iki üç gündür tankım tam dolu olmadığı halde yolda giderken birden bire dötlü gibi ışıklar yanıp sönmeye başladı gazada geç geçti ve bir süre gittikten sonra ışıklar sabitlendi. Forumda bu konuyla ilgili olarak göz attım ama açıklayıcı bişey bulamadım. Yani bu sorunun çözümü nedir ? nasıl yapılmalıdır ? neden bu arıza oluşur ? bu çok önemli birşeymidir ? ve biliyorsunuzki heryer kafasına göre fiyat belirliyor ortalama ne kadar fiyatlara yapılır yardımcı olursanız seviniriz ileride daha ciddi sıkıntılarla karşılaşmak istemiyorum. Saygılarımla...

2A TEKNİK
22.01.2014, 12:54
Tank yarım veya daha azken oluyor ise seviye sensörünün, tesisatının ve şamadıra topuzunun en üst seviyede takılı kalıpkalmadığının kontrol edilmesi gerekiyor. Gerekli kontroller, maliyet ve ödeme seçenekleri için iletişim bilgilerini www.brcnerede.com da bulabileceğiniz size uygun yetkili bayilerimize müracaat etmenzi rica ediyoruz. Bilginize