PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sıralı sistemde gaza geçiş problemi

dox
21.11.2006, 16:17
yaklasik 5 ay once arabama BRC marka sirali sistem gaz donusum sistemi taktirdim fakat taktirdigim zamandan beri benzinden gaza otomatik geciste problem yasiyorum.Arabamin harareti 90i gecmeden gaza gecmiyo bunu icinde yaklasik 20 km yol yapmam gerekiyor o zamanda LPG ne ise yariyor? Yardimci olursaniz sevinirim.(arabamin modeli:opel astra HB 1,6 1997 model)

hhasan
17.01.2007, 11:54
umarım bugüne kadar problemin çözülmştür.Ancak çözülmedi ise birde aracın su seviyesini kontrol ettirmeni öneririm. gaza geçmede yeterli ısı suyun dolaş masına bağlı eksik su seviyesi otomatik geçişi geciktiriyor. Aynı sorunu Yaşadım. servisimle yaptığımız araştırmada sorunun su kaybından kaynaklandığını keşfettik.kaçak yapan yerde arıza gidince sorun çözüldü.Eskişehirde Yaşıyorum ve soğuk bir kent olmasına rağme en geç 1.3 kmde gaza geçiyor.şimdi memnunum Oto Emre Ömer beye de katkılarından dolayı ayrıca bu vesile ile teşekkürlerimi iletirim.

muratyucel
17.02.2007, 18:33
yaklasik 5 ay once arabama BRC marka sirali sistem gaz donusum sistemi taktirdim fakat taktirdigim zamandan beri benzinden gaza otomatik geciste problem yasiyorum.Arabamin harareti 90i gecmeden gaza gecmiyo bunu icinde yaklasik 20 km yol yapmam gerekiyor o zamanda LPG ne ise yariyor? Yardimci olursaniz sevinirim.(arabamin modeli:opel astra HB 1,6 1997 model)

Sayın mocan doğru tespitte bulunmuş tecrübesi ve yardımı için teşekkürler aracınızda regülatör su ısısında problem vardır su yanlış yerden veya tek girişle alınmış olabilir,hava yapmış veya su seviyesi düşük olabilir,sıcaklık sensörü kablolarında temassızlık veya bir arıza olabilir servis size yardımcı olucaktır

csbostanci
11.05.2007, 23:16
Selamlar ben Honda HR-V model aracıma BRc marka LPG sistemi taktırdım, fakat sorunum şu, motor rölantide çalışırken gaza bastığımda sanki böyle geriden takip edercesine geç devir alıyor gazda kullanırkenn bu normal midir yoksa serviste bir ayar hatasımı var, bana aracımınn bujilerini değiştirmem gerektiğini söylediler. Bu doğru mu ?

muratyucel
12.05.2007, 18:44
Selamlar ben Honda HR-V model aracıma BRc marka LPG sistemi taktırdım, fakat sorunum şu, motor rölantide çalışırken gaza bastığımda sanki böyle geriden takip edercesine geç devir alıyor gazda kullanırkenn bu normal midir yoksa serviste bir ayar hatasımı var, bana aracımınn bujilerini değiştirmem gerektiğini söylediler. Bu doğru mu ?

slm csbostancı aracınızda bulunan sorun gaza bastığınızda geç tepki ve ivmelenme ise bu lpg'de plan sabit bir sorun değildir eger aracınız benzinde performansından herhangibi kayıp yoksa ve bu arıza sadece lpg'de varsa programlama hatası olabilir veya lpg enjektör hortumlarımız uzun tutulmuş olabilir lütfen size en yakın servisimize gidip aracınızı kontrol ettirin servisteki ustalarımız size en iyi şekilde yardımcı olucaklardır şayet sonuç alamazsanız ben istanbul kağıthanedeyim gelirseniz yardımcı olurum.iyi günler

2A Mühendislik A.Ş.
12.05.2007, 21:15

Bize ayrıca email yazmıştınız. Sanırım emailimizi aldınız?