PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : HYUNDAI araçlarda LPG

salih1971
15.10.2006, 16:22
<p>Merak ettigim su:<br/> Forumda net cevabini bulamadim.<br/> Aracima lpg donusumu yaptimak istiyorum.<br/> Bana ne tavsiye edersiniz?Yakit Hundailerde %40 dusuyor mu?Taktigima degecek mi? BRCnin hangi modeli aracima uyar?<br/> Ben kararsizim.Forumlari dolasiyorum.Hundailer sorunlu diyorlar.<br/> Bu konularda onerilerinizi bekliyorum.Tesekkurler.</p>

erkam uslukilic
15.10.2006, 16:29
araciniz plastik manifold ise kesinlikle brc sequent 24 sirali sistem takilmali ve %40-50 arasi bir yakit tasarrufu saglarsiniz plastik manifoldlu araclara&nbsp; sequent 24 cok mukemmel uyum saglar

gayem
15.10.2006, 19:23
&nbsp; Yetkili BRC bayisinde guzel bir montaj yaptirip sonrada ince ayarlarini da guzel yaptirtirsaniz Sequent 24 ten hicbir sorun yasamazsiniz.Iyi gunler.<br/> <br/> <font face="Verdana, Arial, Helvetica" size="1"><b>Alinti:</b></font><br/> <span class="quote"> <p>Merak ettigim su:<br/> Forumda net cevabini bulamadim.<br/> Aracima lpg donusumu yaptimak istiyorum.<br/> Bana ne tavsiye edersiniz?Yakit Hundailerde %40 dusuyor mu?Taktigima degecek mi? BRCnin hangi modeli aracima uyar?<br/> Ben kararsizim.Forumlari dolasiyorum.Hundailer sorunlu diyorlar.<br/> Bu konularda onerilerinizi bekliyorum.Tesekkurler.</p> </span>

sahintokuc
25.10.2006, 10:40
SEVGILI ARKADAŞIM 2000 CLIO VAR. BU MOTORLARDADA O KISIMLAR PLASTIK. BEN ARACIMA TAKTIRDIM. BIRKEZ DAHA UYSAL OTOGAZA VE 2A YA TESEKKUR EDERIM. HIC BIR SORUNUMUZ YOK. YAKLAŞIK 7000 KM YOL YAPTIM . GAYET IYI. TAVSIYE EDERIM....

sahintokuc
25.10.2006, 10:41
HIC DUŞUNME .

GPrevazi
30.11.2006, 22:18
BRCnin son zamanlarda SEQUENT 24 icin muthis yatirimlarina bir yenisi daha eklendi. SEQUENT 24 tamamen yenilendi ve bircok fonksiyon daha eklendi. Bu sefer durum daha farklidir. Daha once alistigimiz software guncellemeleri disinda yeniliklerde vardir. SEQUENT 24 107 versiyonuna kavustu. Bu normaldir. Versiyonlar daha once birer kademe yukseltiyordu. Anormal olan software versiyonu 016 dan tam 4 kademe 1kereden atlayarak 020 ye yukseltmistir. Kernel ( microchip guncelleyici ) 011 den 016 ya yukseltilmistir. Kilitlenen veya tamamen silinmesi gereken ECUlar icin silme tusu eklenmis, boylece yarim programi kalan ECUlar icin bayi bize gondermeden kendi cozebilir. Programi daha hizli yapmasi icin 38400 baude cikartmis (valla ben denedim FORMULA1 hizi ile program yapiyor artik) . Devir kalibrasyonu tamamen yenilenmis, isterseniz deviri baglarsiniz istemezseniz baglamazsiniz ( Bu sirf siz oyle istediginiz icin yapildi) . Enjektorleri acma zamani ayri ayri gorebiliyorsunuz . Her silindire gore ince ayar veya teshisler yapabiliyorsunuz. Cevreye saygi olsun diye emIsyonlarin kontrolu icin yeni bir program eklenmis. Size kolay olsun diye aracin arizalarini gosteren ( benzin veya gaz farketmez) bir tus eklenmis. Nasil cozeceksiniz diye uzunca anlatilmis. Kis gunleri motor soguk iken gazda patakutu calismasin diye yeni bir program ve strateji iceriyor. Devir rolanti icin ayri strateji, Cut-off icin ayri strateji,rolanti donusu icin ayri strateji gelistirilmis. Yarisci arkadaslar da dusunulmus. Onlar icin de tip-in, tip-out iki ayri strateji gelistirilmis. Neyse o kadar cok seyler eklenmis ki anlat anlat bitirilemez. Artik bunlara ince ince bakmak icin Bologna Motorshow Fuarindan sonra ( 06-09 Aralikta Bologna BRC Standinda bekleriz) BRC ye 1-2 hafta misafir kalarak hem bu fonksiyonlari hem FSI motorlari ilk defa yapilan direct injection sistemi icin egitime katilicaz. Bu sefer isler farkli SEQUENT 24 diger sequent sistemlerden kopmus gitmis. Zaten BRC bunu hep yapiyor. Biz tam bir sisteme alisirken calismaya basliyoruz, yenisini cikariyor. Zaten FSI motorlarini yaparak (suanda hic bir rakiplerimiz boyle bir sistem hala yapamadi) kendini astigini biliyoruz. Ama olan bize olur kardesim dokulucez yine gurbet yollarina bu sistemleri ogrenmek icin. Offf Offf...

Fani
01.12.2006, 14:12
Bologna fuarinda FSI motorlar icin gelistirdikleri Direct injection sitemi olacak mi ?
Bu fuar icin bilgi nerede bulabilirim ?

GPrevazi
01.12.2006, 14:25
Bologna fuarinda FSI motorlar icin gelistirdikleri Direct injection sitemi olacak mi ? Bu fuar icin bilgi nerede bulabilirim ?

BRC SDI ( Sequential Direct Injection ) daha once 5-8 Ekim ECO GAS ROMA fuarina tanitmisti . BOLOGNA fuarinda hem tanitim hemde Motorshow tarafindan yapilacak iki ayri konferansta sistemin calisma prensipleri ve sistem lanse edilecek .
Fuar icin bilgi http://www.motorshowbusiness.it adresinde bulunabilir .
Konferanslar 8 Aralik 10.30-13.00 Salon 2 ve 9 Aralik 10.30-12.30 Salon 4 yapilacak . Bu fuarin 1 yaris pisti Toplam 9 pist vardir . Surus testleri bu pistlerde yapılıyor. Beğendiginiz aracı test etme imkani veryorlar ama SDI test imkani vericekler mi bilmiyorum . Pazartesi sorarak bu bilgiyi de aktaracağım size .

yilmaz101
02.12.2006, 13:23
Bu hali hazirda sequent 24 kullananlar icin bir anlam tasiyormu? Yani gidip yeni yazilimi yukletebilecekmiyiz, ve yukletirsek bizlere ne gibi artilar saglayacaktir? Tesekkurler. <br/>

yvz
02.12.2006, 18:12
Sequent fast kullananlar bu durumdan yararlanabilecekler mi ?
aracimin LPGli olarak 10.000 bakimi geldi. Bu bakimda donusum yaptirdigim servis , yeni yazilim konusunda sequent fast olan aracima hangi yuklemeyi yapacak veya yapmasi gerekiyor.
Kazasiz gunler dilegiyle...Tesekkur ederim.
Yavuz ULUCAN

GPrevazi
03.12.2006, 00:15
Sequent fast kullananlar bu durumdan yararlanabilecekler mi ?
aracimin LPGli olarak 10.000 bakimi geldi. Bu bakimda donusum yaptirdigim servis , yeni yazilim konusunda sequent fast olan aracima hangi yuklemeyi yapacak veya yapmasi gerekiyor.
Kazasiz gunler dilegiyle...Tesekkur ederim.
Yavuz ULUCAN

FAST malesef bu guncelemelerden faydalanmaz. Sadece Sequent 24 e ait olan bir guncelleme bu. Sequent 24 olan musterilerimiz bu guncellemeyi bakim zamanında ( Filtre degisimi ,Ayar vs...) servislerimizde yaptırabilirler.
Fuardan sonra bayiler bir egitime katilacak, bilgisayarlara yeni program yuklenecek ve bu guncelemeler nasil yapicaklar tam bilgi sahibi olacaklar.
FAST eski bir urun ( Ilk defa 2001-2002 cikmis ) olması nedeniyle tarafimizdan ithal edilemiyor. Servislerimiz boyle bir yukleme yapamayacaklar.

GPrevazi
03.12.2006, 00:29
Bu hali hazirda sequent 24 kullananlar icin bir anlam tasiyormu? Yani gidip yeni yazilimi yukletebilecekmiyiz, ve yukletirsek bizlere ne gibi artilar saglayacaktir? Tesekkurler.
Windows guncelemeleri gibi dusunun ama bu sefer tam bir guncelleme degil .Tamamen yeni bir program yeni bir urun gibi ( Windows XP den Windows Vista gecisi gibi ) dusunmeniz gerekiyor.
Yani eski urunuzu daha cok hiz,performans daha cok fonksiyonlara kavusacak.
Fonksiyonlar çok...

rus avcisi
04.12.2006, 17:04
abi brc yi kutluyorum ne program yapmis tam anlamiyla benim gibi yariscilar icin yapmis bu yenilikleri guncellemeleri yani benim arac super oldu brc nin basarilarinin devamini dilerim

omer uysal
05.12.2006, 16:53
PROGRAMA EMEGI GECEN TUM ARKADAŞLARA TEŞEKKUR EDER CALIŞMALARINDA BAŞARILAR DILERIM B R C NIN HEP BOYLE ONDE GITMESI B R C ALILESINI MUTLU ETMEKTEDIR B R C YEDE BU YAKIŞIR

isar
06.12.2006, 18:40
Sn Genci bey
BIzde sizin gibi yollara dusmek ve off off cekmek istiyoruz.
Cumartesi gunu aldigim egitim sirasinda sahsinizin,Kadir beyin gosterdigi ilgi ve alakaya tesekurler.
Kadir abi; Aotodata cd siz calismaz mi?

ogretmen43
06.12.2006, 22:01
Bayiler yeni programi iyi ogrensinler illerine oyle donsunler.
Yanlis yaparsaniz kulaklarinizdan cekeriz haberiniz olsun :)
ogretmen43 Tarih: 08/12/2006 21:02:59

MKG24
13.12.2006, 12:45
hangi bayiler yeni programi yuklemeye yetkil liste verirseniz iyi olur tabii sakincasi yoksa...simdiden tesekkurler.

canbaba
29.12.2006, 11:12
arkadaşlar aranızda hyundai getz 1.4 e lpg sistemi taktıran varmı?

karanfil
29.12.2006, 20:01
arkadaşlar aranızda hyundai getz 1.4 e lpg sistemi taktıran varmı?

Bagajın küçük , biraz sıkıntıya gireceksin. Diğer yandan şimdi yaktığının yarısını yakacaksın.
Bu tip arabalar için siteye bagaj fotoları konursa iyi olur. Fiesta , Corsa , Getz sahibi arkadaşlar baya bir tırmalıyor, nasıl olacak diye.
Autoshow fuarındaki Aveo daki , çanta şeklindeki LPG tüpü ile ilgili bilgilendirilirsek , bu arkadaşların , akıllarındaki soru işaretleri giderilir.

canbaba
01.01.2007, 20:03
son versiyon programı yükleten varmı?nasıl sonuçlar veriyor.eskiye nazaran bariz farklar var mı?bi de tüm servisler bu program hakkında bilgilendirilip eğitime alındımı?

cemsultan
02.01.2007, 01:07
50 YTL'mi?:eek:
Almayım ben bu güncellemeyi, zaten bir şikayetim yok şimdilik.

Ama bu güncellemeler bedava değilmiydi?

http://www.2a-lpg.com/forum/showpost.php?p=4310&postcount=8

Sayın Genci Prevazi'nin bu şekilde bir açıklaması var.

canbaba
03.01.2007, 23:37
arkadaşlar yazılımlarını güncelleyenler yok mu,yada yeni lpg kiti taktırıp yeniversiyon proram yüklenen arac yok mu?tecrübelerinizi paylaşın lütfen.

Övünç Mocan
04.01.2007, 02:30
Ben yeni yazılımı uygulattım. yakıt tüketimim ilk defa yol bilgisayarında ve ölçümde dengelendi. fakat çekişten yana biraz problemlerim var, havalardan da kaynaklanabilir. ( bazen yüksek devirlerde benzine geçiyor, bazen geçmiyor vs)

ayarlarınız iyiyse kurcalatmayın derim.

arkadaşlar yazılımlarını güncelleyenler yok mu,yada yeni lpg kiti taktırıp yeniversiyon proram yüklenen arac yok mu?tecrübelerinizi paylaşın lütfen.

oguzhann
04.01.2007, 21:33
Arkadaşlar bir haftadır yeni versiyon 1.08 i kullanıyorum. Sizlerle olumlu ve olumlu yanlarını paylaşmak istedim. Yeni versiyonu Ankara da www.yaldizlarotogaz.com da Sinan Bey yükledi yalnız yeni versiyonu yüklemeden önce sanırım gaz basıncı ile ilgili bir ayar yaptı ondan sonra yeni versiyon 1.08 i yükledi.

Yeni versiyonun tek olumsuz yanı ilk başta sadece sabahları gaza geçişte oldu bunun üzerine Sinan Bey yeni programın Soğukta çalışma stratejisi diye bir menüsü varmış orada birtakım ayarlar yaptı ve araç artık üç gündür sorunsuz sabahları gaza geçiyor bu geçiş deki rahatlama Sinan Beyin son ayarından mı yoksa üç gündür Ankara da sabahları hava sıcaklığının 3- 4 derece civarında olmasından dolayımı olduğunu bilmiyorum. Hava sıcaklığı sıfırın altına düşünce durumu sizlerle paylaşacağım.
NOT: Yeni versiyon ile yaklaşık bayram dolayısı ile 1400 km yol yaptım.
Motordan biraz anlayan biri olarak iyi yönlerini ise aşağıya sıraladım:

1- LPG de ilk kalkışı, istediğin kadar düşük devirde yap motor silkelemiyor ama benzinde düşük devirde kalkış yaparsan motor silkeliyor.
2- Motor gürültüsü azaldı.
3- Yakıt düştü performans arttı.
4- Hereket halindeyken gaz pedalına ani basışlardaki titreme ve gaz pedalından ayağımı çektiğimdeki ani motor yığılması benzin ile ayni seviyeye düştü eski versiyonda bunları daha sert yaşıyordum.
5- Araç LPG de iken yukarıda saydıgım, proğramın artılarından dolayı arabanın fren pedalı, gaz pedalı ve direksiyonda belirgin bir yumuşama oldu ve yine vites geçişlerinde bir rahatlama oldu
6- Yeni program da benzin gaz fark etmeksizin arıza teşhisi yapabiliyormuşuz.
7- Motorun silindirlerinin ayrı ayrı çalışmasını yine benzin gaz fark etmeksizin görebiliyorsunuz. Buda bize şu avantajı sağlıyor hangi silindirde hata var hangi silindirin bujisinde ve buji kablosunda veya hava yakıt karışımında hata var görebiliyorsun buda bizi tamirci tamirci gezmekten kuratarıyor.
Sonuç olarak: Dünyada en iyi baklavayı Türkiye de nasıl Gaziantep yapıyorsa Dünyada da en iyi LPG sistemlerini İtalya da BRC firması yapıyor gibi arkadaşlar …..
İki sene önce bu sisteme verdiğim 2100 000 000 TL Başta www.yaldizlarotogaz.com dan Sinan Beye ve çalışanlarına 2A Mühendislik ve çalışanlarına helalı hoş olsun.Saygılar…

cemsultan
06.01.2007, 02:32
peki bu versiyon için ücret ödediniz mi? 50 ytl demişdiniz de, böyle bir ücret varmı yok mu?

MKG24
06.01.2007, 02:40
yeni programı yükleme yetkisi hangi bayilere veridi ve ücret konusu nedir...

Övünç Mocan
06.01.2007, 11:50
sorumu mazur görün : pedallardaki, direksiyondaki, vitesteki yumuşamalar nasıl oluyor? :D

Arkadaşlar bir haftadır yeni versiyon 1.08 i kullanıyorum. Sizlerle olumlu ve olumlu yanlarını paylaşmak istedim. Yeni versiyonu Ankara da www.yaldizlarotogaz.com da Sinan Bey yükledi yalnız yeni versiyonu yüklemeden önce sanırım gaz basıncı ile ilgili bir ayar yaptı ondan sonra yeni versiyon 1.08 i yükledi.

Yeni versiyonun tek olumsuz yanı ilk başta sadece sabahları gaza geçişte oldu bunun üzerine Sinan Bey yeni programın Soğukta çalışma stratejisi diye bir menüsü varmış orada birtakım ayarlar yaptı ve araç artık üç gündür sorunsuz sabahları gaza geçiyor bu geçiş deki rahatlama Sinan Beyin son ayarından mı yoksa üç gündür Ankara da sabahları hava sıcaklığının 3- 4 derece civarında olmasından dolayımı olduğunu bilmiyorum. Hava sıcaklığı sıfırın altına düşünce durumu sizlerle paylaşacağım.

1- LPG de ilk kalkışı, istediğin kadar düşük devirde yap motor silkelemiyor ama benzinde düşük devirde kalkış yaparsan motor silkeliyor.
4- Hereket halindeyken gaz pedalına ani basışlardaki titreme ve gaz pedalından ayağımı çektiğimdeki ani motor yığılması benzin ile ayni seviyeye düştü eski versiyonda bunları daha sert yaşıyordum.
5- Araç LPG de iken yukarıda saydıgım, proğramın artılarından dolayı arabanın fren pedalı, gaz pedalı ve direksiyonda belirgin bir yumuşama oldu ve yine vites geçişlerinde bir rahatlama oldu
7- Motorun silindirlerinin ayrı ayrı çalışmasını yine benzin gaz fark etmeksizin görebiliyorsunuz. Buda bize şu avantajı sağlıyor hangi silindirde hata var hangi silindirin bujisinde ve buji kablosunda veya hava yakıt karışımında hata var görebiliyorsun buda bizi tamirci tamirci gezmekten kuratarıyor.
Sonuç olarak: Dünyada en iyi baklavayı Türkiye de nasıl Gaziantep yapıyorsa Dünyada da en iyi LPG sistemlerini İtalya da BRC firması yapıyor gibi arkadaşlar …..
İki sene önce bu sisteme verdiğim 2100 000 000 TL Başta www.yaldizlarotogaz.com dan Sinan Beye ve çalışanlarına 2A Mühendislik ve çalışanlarına helalı hoş olsun.Saygılar…

oguzhann
06.01.2007, 16:51
Sn Mocan benim bildiğim motorun yakıtı az veya fazla ise veya bir düzensizlik varsa motoru kasar ben bunu direksiyonda motor gürültüsünden fren pedalından gaz pedalından hatta arabanın yol tutuşundan hissetebiliyorum daha fazla teknik bilgi istiyorsanız bence Sn Kadir Örücü ye sorarsanız hepimize teknik olarak benim gözlemlerimin doğrumu yanlışmı oldugunu açıklayacaktır sanırım bende bu gözlemlerimin psikolojik mi yoksa teknik olarak mümküm olup olmadıgını hepimiz ögreniriz Sn Örücü mutlaka okumştu teknik olarak gözlemlerim yanlış olsa mutlaka bir mesaj yazardı Saygılar......

2A Mühendislik A.Ş.
06.01.2007, 18:16
Vuruntusuz, stoikometrik oranda, ideal hava-yakıt oranında çalışan motorda sürücü tarafından hissedilebilecek düzelmelerin olması gayet normal. Ben bozuk motoru başı ağrıyan, tansiyonu yüksek veya yediklerinden midesi bozulmuş bir insanın davranışlarına benzetiyorum. Arızalar tedavi edildikten sonra nasıl neşemiz yerine geliyorsa motorda aynı.

ogretmen43
06.01.2007, 19:57
yeni programı yükleme yetkisi hangi bayilere veridi ve ücret konusu nedir...

Bu konu hala açıklığa kavuşmuş değil?

2A Mühendislik A.Ş.
06.01.2007, 20:20
İlan edilmiş sabit bir ücret yok. Takdir edersiniz ki İstanbul ile Diyarbakır' ın işçilik ücretleri farklı.
Araçta bir sorun yoksa, sadece yeni versiyonun üstünlüklerinden yararlanmak isteyen müşterilerimiz küçük bir ücret karşılığında yeni versiyonu yükletebilirler.
İyi günler.

2A Mühendislik A.Ş.
07.01.2007, 00:03
Garanti kapsamında yapılan işler için zaten ücret alınmıyor.

oguzhann
07.01.2007, 00:21
sayın oguzhann bu soruyu ben sormadım bir karışıklık oldu heralde Sn mocan olarak yanıtlamışsınız ayrıca konuyu bende merak ettim LPG programına bağlanamıyacak şekilde fren -şanzuman-direksiyon yumuşamasından baksediyorsunuz. Dikkate şayan selamlar

Sn Mocan evet bir karışıklık olmuş kusura bakma Ben Övünç Mocan a cevap yazmıştım kısa olsun diye sadece Mocan yazmıştım. Yanlız Mocan isimli bir üye oldugu aklıma gelmedi.
Sn Mocan fren vites geçişlerin gaz pedalını olayların direk dikkat edersen yeni versiyonla ilgilendirmiyorum Yeni versiyonla birlikte motor daha stabil çalımaya başlamasından dolayı aha önce söylediğim gibi sadece sabahları gaza geçişde biraz sorun oluyor beş gündür ankarada havalar iyi beşgündür bu sorunda yok yarın havalar soğuyacakmış sabah ne yapacak bilmiyorum yarın görecem sonucu sizlerle paylaşacagım.
Ayrıca söylediklerim sonuna kadar arkasındayım Kadir Bey zaten olayı kısa bir bezetmeyle özetlemiş Saygılar.

ogretmen43
07.01.2007, 01:42
Kadir BEy yeni versiyon yazılımınız şu anda tüm bayilerinizin elinde bulunuyor mu?

ahmet01
07.01.2007, 18:23
arkadaslar yeni yazılımla sabahalrı benzinden lpg ye geciş süresi nekadar 2 derecenin altında eskisi gibi gideceğimiz yere kadar benzinle mi gidiyoz yoksa gözle görülür bir düzelme varmı benim yasadığım yer malum küçük şehir yeni programı yükletmeme değecek mi

oguzhann
07.01.2007, 21:26
arkadaslar yeni yazılımla sabahalrı benzinden lpg ye geciş süresi nekadar 2 derecenin altında eskisi gibi gideceğimiz yere kadar benzinle mi gidiyoz yoksa gözle görülür bir düzelme varmı benim yasadığım yer malum küçük şehir yeni programı yükletmeme değecek mi

Sn Ahmet yeni versiyonda öncekinden farklı soguk çalışma stratejisi diye bir menü var daha düşük sıcaklıklarda gaza geçiş için birtakım degerler var www.yaldizlarotogaz.com dan Sinan bey benim araçta birtakım ayar yaptı ve geçiş ayarlarını 20 derece 60 sn ve 50 derece 5 sn düşürdü esikiden bu ayar genelde 40 dereceye ayarlanıyordu motor suyu 20 derece sorunsuz gaza geçip geçmeyecegini sabah görecem bu ayarlar sorunsuz çalışrsa sabahları en az 1 km bezin ile daha az yol almış olacagız saygılar

ahmet01
08.01.2007, 00:17
Sn Ahmet yeni versiyonda öncekinden farklı soguk çalışma stratejisi diye bir menü var daha düşük sıcaklıklarda gaza geçiş için birtakım degerler var www.yaldizlarotogaz.com dan Sinan bey benim araçta birtakım ayar yaptı ve geçiş ayarlarını 20 derece 60 sn ve 50 derece 5 sn düşürdü esikiden bu ayar genelde 40 dereceye ayarlanıyordu motor suyu 20 derece sorunsuz gaza geçip geçmeyecegini sabah görecem bu ayarlar sorunsuz çalışrsa sabahları en az 1 km bezin ile daha az yol almış olacagız saygılar

bence kış için bile 20 derce yüksek kalıyo bende eski versiyon var 30 dercede geciyor benim evimle işim arası 3 km .Valla beni ne 30 kurtarır nede 20 zaten şehrin uzunluğu baştan sona 4 km bana bir çözüm yolu gösterin bunu 5 veya10 dercede lpgde calıştıracak bir program yokmu yada 1.08 i yükletip dereceyi 5veya 10 getirsek sonuç ne olur acaba

ogretmen43
08.01.2007, 00:46
ESkişehir bayisinde bu yeni yazılım var mı? 20 derece gerçekten iyi bir değer bende sabahları gaza geçmek için en az 2km gidiyorum.Şu anda 35 derecede ayarlı.

ogretmen43
08.01.2007, 00:49
Tüm Bayilerin yeni program ile ilgili eğitimleri tamalandı mı acaba?

oguzhann
08.01.2007, 01:50

Sn Ahmet01 Sİnan beyle zaten 20 derecede sorun çıkartmassa 10 dereceyi deneyeceğiz NOT: Kadir Bey 0 dercede çalışması için İstanbul da kendi arabalarında denemeleri olduguna dair bir açıklaması var birkaç güne kadar bilgilendirme yapacakmış saygılar.

admin
08.01.2007, 08:21
Tüm bayilerimizde yeni versiyon mevcut. Bu tür yenilikler zaten web sitemizde bayilerimize özel bir linkinden temin edilebiliyor.
İyi günler.

admin
08.01.2007, 08:23
Yeni versiyon ve kullanma talimatları sitede yayınlandı. Tüm bayilerimiz kendilerine özel sayfadan bunları indirebiliyor.
İyi günler.

ahmet01
08.01.2007, 23:37
Sn Ahmet01 Sİnan beyle zaten 20 derecede sorun çıkartmassa 10 dereceyi deneyeceğiz NOT: Kadir Bey 0 dercede çalışması için İstanbul da kendi arabalarında denemeleri olduguna dair bir açıklaması var birkaç güne kadar bilgilendirme yapacakmış saygılar.

oğuzhan bey yeni yazılımı denedinizmi görüşlerinizi ala bilirmiyiz

oguzhann
09.01.2007, 00:28

Sn Ahmet bu sabah deneyeceğim ama bu gün gün içinde iki defa deneme yaptım motor beş saat falan çalışmamışdı yani iyice sogumuşdu sorun cıkartmadı Bu gün,gün içinde Ankara da hava sıcaklığı 3- 4 derce civarında idi inşallah sabah sorun çıkartmaz.Saygılar

oguzhann
09.01.2007, 12:05

Sn Ahmet01 bu sabah denedim sıcaklık -1 derece idi gaza geçişde biraz zorlandı 35 derece yaptıracam yeni versiyonda soğuk motorda zaten ayarlanan sıcaklığa gelince 60 sn yerine 5-6 sn bekleyip geçiyor eski versiyonda 60 sn bekliyordu yaktıgımız benzini sorun etmeyin arkadaşlar diyelimki hergün sabah gaza geçinceyekadar 1ytl lik benzin yakıyorsak ayni yolu lpg ile gitsek 50 kuruş yakacagız yani benzin kullanımını direk 1 ytl olarak hesplamayın saygılar.

canbaba
09.01.2007, 15:52
ya arkadaşlar -3, -4 nedirki.bizim burada -20 lerde havalar.ben o yüzden lpg taktırmakta teredddüt ediyorum.

cantekin
09.01.2007, 23:27
arkadaşlar bu yeni programı yükletmek için ücret veriliyormu?

ahmet01
10.01.2007, 14:22
ya arkadaşlar -3, -4 nedirki.bizim burada -20 lerde havalar.ben o yüzden lpg taktırmakta teredddüt ediyorum.

can baba senin durumun bizden beter bide memeleketin ufaksa benimki gibi arabanın lpg ye gectiğini göremezsin -20 yi hiç düşenemiyorum zaten allah sana kolaylık versin yada brc nin soğuk memeleketler için yeni bir yazılım cıkarması için dua etmek

adavci
11.01.2007, 19:33
Yeni versiyon programı yüklettim.Bu vesile ile BRC distribütörü,BRC servisleri,BRC kullanıcıları ve BRC ürününü kullanmak isteyen herkese selamlar.Öncelikle Kadir Örücü beyin şahsında BRC ürününe katkısı olan herkese teşekkür ediyorum.Renault scenik otomatik aracıma dönüşüm yaptırmaya karar verdiğimde çok araştırdım ve diğer markalardan fiyatı daha yüksek olmasına rağmen BRC yi tercih ettim.Bugün iyiki BRC demişim diye seviniyorum.İlk başlarda topiklere göz atılırsa adnan rumuzu ile en acımasız eleştirilerin benden geldiği görülecektir.Montajı Kocaelinde Faruk bey ve Mehmet bey gerçekleştirdiler.Ne zaman uğrasam ilk günkü gibi yakın ilgilerini esirgememekte ve aracımla ilgili her türlü soruma bıkmadan cevap vermekteler.10.000 km kontrolüne gittiğimde de aracın çok geç çalıştığını ifade ettim.2-3 gün aracı benzinle çalıştırmamı ondan sonra denememi istedi aksilik olursa tekrar haberleşmemi istedi.Bayram tatili için Tekirdağ'a gittim aynı problem fazlasıyla tekrar edince,İstanbul merkeze uğramaya karar verdim.Kendilerinden randevü alarak bayramdan sonraki ilk perşembe günü 2A-Mühendisliğin kapısına dayandım.Tesadüfen ilk tanıştığım kişi Kadir Örücü bey.Kendimi tanıttım beni ofisine alarak ikramlardan sonra aracımla ilgili sıkıntılarımı anlattım.Anında yeni versiyonu GPrevazi beyle birlikte yüklediler.Bir takım test yapıldı.Üşenmeden benimle birlikte, kendisi direksiyona geçerek yol testi yaptı.Her şey normal bir şekilde aracımı teslim ettiler.O yakın ilgilerinden ötürü herkesin huzurunda çok ama çojk teşekkür ederim.Bir insan işine ancak bu kadar sahip çıkabilir.Kalben müsterihim aracımla ilgili bir sorun olduğunda anında çözeceklerinden hiç bir şüphem yoktur.Kadir beye aracın soğuk havalardaki geç çalışma ile ilgili bilgi verecektim geciktirdiğim için özür dilerim.O günden sonra ilk marşta araç canavar gibi hemen çalışıyor.Yol gidişi çekiş hepsinden memnunum,sizin dediğiniz gibi gözüm yol bilgisayarındaki anlık sarfiyatta, bende dikkat ediyorum.Yalnız daha önce katedilcek mesafeyi yine-----şaklinde gösteriyor.Kesin çözüm bulunduğunda beni haberdar edeceğinizden eminim.Saygılar.

faruk sevgili
12.01.2007, 14:34
Mrb.Adnan bey, yeni versiyon bayramdan önce bizede gelmişti ama olsun nezdinizde Kadir beye ve Genci beye bende teşekkür ederim ellerine sağlık,böylece acımasızca eleştirdiğiniz kişilerle tanışmak nasib olmuş size herhalde onlarda sizi tanıdıklarına memnun olmuştur, çünki eleştirirken bile çok kibardınız fakat eleştirileriniz bir çok müşterimizede rehber oldu ayrıca iyi sürüşler efendim...

Yeni versiyon programı yüklettim.Bu vesile ile BRC distribütörü,BRC servisleri,BRC kullanıcıları ve BRC ürününü kullanmak isteyen herkese selamlar.Öncelikle Kadir Örücü beyin şahsında BRC ürününe katkısı olan herkese teşekkür ediyorum.Renault scenik otomatik aracıma dönüşüm yaptırmaya karar verdiğimde çok araştırdım ve diğer markalardan fiyatı daha yüksek olmasına rağmen BRC yi tercih ettim.Bugün iyiki BRC demişim diye seviniyorum.İlk başlarda topiklere göz atılırsa adnan rumuzu ile en acımasız eleştirilerin benden geldiği görülecektir.Montajı Kocaelinde Faruk bey ve Mehmet bey gerçekleştirdiler.Ne zaman uğrasam ilk günkü gibi yakın ilgilerini esirgememekte ve aracımla ilgili her türlü soruma bıkmadan cevap vermekteler.10.000 km kontrolüne gittiğimde de aracın çok geç çalıştığını ifade ettim.2-3 gün aracı benzinle çalıştırmamı ondan sonra denememi istedi aksilik olursa tekrar haberleşmemi istedi.Bayram tatili için Tekirdağ'a gittim aynı problem fazlasıyla tekrar edince,İstanbul merkeze uğramaya karar verdim.Kendilerinden randevü alarak bayramdan sonraki ilk perşembe günü 2A-Mühendisliğin kapısına dayandım.Tesadüfen ilk tanıştığım kişi Kadir Örücü bey.Kendimi tanıttım beni ofisine alarak ikramlardan sonra aracımla ilgili sıkıntılarımı anlattım.Anında yeni versiyonu GPrevazi beyle birlikte yüklediler.Bir takım test yapıldı.Üşenmeden benimle birlikte, kendisi direksiyona geçerek yol testi yaptı.Her şey normal bir şekilde aracımı teslim ettiler.O yakın ilgilerinden ötürü herkesin huzurunda çok ama çojk teşekkür ederim.Bir insan işine ancak bu kadar sahip çıkabilir.Kalben müsterihim aracımla ilgili bir sorun olduğunda anında çözeceklerinden hiç bir şüphem yoktur.Kadir beye aracın soğuk havalardaki geç çalışma ile ilgili bilgi verecektim geciktirdiğim için özür dilerim.O günden sonra ilk marşta araç canavar gibi hemen çalışıyor.Yol gidişi çekiş hepsinden memnunum,sizin dediğiniz gibi gözüm yol bilgisayarındaki anlık sarfiyatta, bende dikkat ediyorum.Yalnız daha önce katedilcek mesafeyi yine-----şaklinde gösteriyor.Kesin çözüm bulunduğunda beni haberdar edeceğinizden eminim.Saygılar.

GPrevazi
13.01.2007, 00:41
Araç sorunsuz çalıştığını sevindik . Elimize geleni yaptık Faruk bey .Zaten siz en iyi bayilerimiz arasındasınız ve eminim aynısını da yapardınız. Sadece kısmet bizde imiş .

AREA 51
14.01.2007, 20:35
araçların sabahki çalışmalarındaki sorunların programın versiyonundan olabileceği aklımın ucundan bile geçmezdi... teşekkürler 2A

ahmet01
14.01.2007, 22:58
ya arkadaşlar konuyu iyce dağıttınız aranızda 1.08 versiyonu yükletip endüşük kac derecede benzinden lpg ye geciren var yeni versiyonda 10veya 20 ye inen varmı

yilmaz101
16.01.2007, 06:37
Sn Kadir bey veya Genzi bey,

1.08 yazılımda soğuk çalıştırma stratejisi diye bir özellik var, bunu anladık, bu özellikte tanımlanan geçiş ısılarının normal kapsamda tanımlanan geçiiş ısılarıyla ilişkisi nedir. Yani neye göre normalde 40 derece olan geçiş ısısından ziyade soğuk çalışmada tayin edilen 20 dereceyi seçecektir. Böyle bir durumda gazın yeterli buharlaşması (özellikle Ankara, Afyon, Eskişehir gibi soğuk yerlerde) gerçekleşecekmidir yoksa çiğ gaz yakma ihtimali varmıdır?

2A Mühendislik A.Ş.
16.01.2007, 07:27
Tavsiye edilen 40 derece motor suyu sıcaklığıdır ve regülatör üzerinde bulunan sıcaklık sensörü tarafından ölçülerek LPG ECU' suna gönderilmektedir. Araç daha çabuk LPG' ye geçsin diye bu sıcaklık daha aşağılara çekilebilir. Ülkemizde kışın satılan Otogaz' ın içerisinde %50 oranında Propan olması standart gereğidir. Propan daha düşük ısılarda bile (-41) buharlaşabilmektedir. Aldığınız gaz gerçekten %50 propan ihtiva ediyorsa motor suyu sıcaklığı 0 derece dahi olsa gerekli buharlaşma olmaktadır. Herhalükarda araç yakıt olarak benzinde, LPG' de kullansa soğuk motorda karışım normal kullanıma göre 3-4 misli daha zengindir. Normal rejim sıcaklığına gelinceye kadar tüketim yüksek olacaktır. Bu nedenle kış şartlarında aracı ısıtmak ve soğuk motora fazla yükenmemek her zaman tercih edilmeidir.
İyi günler.

AREA 51
18.01.2007, 23:16
GPrevazi bey, yani artık devir kablosunu bağlamanda montaj yapılabilecek ve randıman yine BRC ye yakışır şekilde olucak öylemi??? HARİKULADE YAA...

AREA 51
18.01.2007, 23:22
kadir bey merhaba. anlayamadığım bir durum var. kusurumu mağdur görün lütfen. aracın sogukta çalışmaması versiyondan nasıl olabilir. yani kısacası elektronik bi arızamı. program arızasımı yani? 40 derecenin altında olsa bile araç sonuç itibariyle benzinle çalışmıyormu; arıza soguk motorun geç çalışması... gaza geçiş ısısıyla bi alakası olabilirmi.BİZLERE TEKNİK BİLGİ VE TECRÜBELERİNİZLE IŞIK TUTTUĞUNUZ İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM...

AREA 51
18.01.2007, 23:26
CPA modülü hakkında bilgi öğrenmek istiyorum. gelen kutusundaki bilgilerinizi yanlışlıkla sildim de. rica etsem CPA modülünün teknik açılımını ve n işe yaradığını tekrar bana bildiriseniz çok sevinirim... SAYGILARIMLA

2A Mühendislik A.Ş.
19.01.2007, 01:02
MARKALARA GÖRE LPG UYGULAMASI-RENAULT başlığı altındaki konulara bakınız.
İyi günler.

sahin_dag
22.01.2007, 13:55
Merhaba,

bilmiyorum doğru başlık altınamı yazıyorum. Benim aracım neredeyse LPG'de 20bin km'yi bitirmek üzere. Nazar deymesin son yaptırdığım adaptasyınlardan sonra aracım ş.içi 130-135 ş.dışı 100 - 110 Ykr arası tutarlı olarak gitmekte. Aracımı stop etmeden manuel benzine almalarım neticesinde ne çalıştırmada tekliyor ne birşey.

Sormak istediğim daha önce yayınlana sequent24 için yeni prgramı daha önce taktırdığım bayiye iki kez sormuş olmama ve onlar gelince beni arayacaklarını iletmiş olmalarına rağmen hanüz bir ses seda yok. Acaba bu konuda da yine ısrarcımı olmalıyım yoksa bunu akışına bırakıp hakikaten böyle bırakmalımıyım?

2A Mühendislik A.Ş.
22.01.2007, 23:15
Merhaba,

bilmiyorum doğru başlık altınamı yazıyorum. Benim aracım neredeyse LPG'de 20bin km'yi bitirmek üzere. Nazar deymesin son yaptırdığım adaptasyınlardan sonra aracım ş.içi 130-135 ş.dışı 100 - 110 Ykr arası tutarlı olarak gitmekte. Aracımı stop etmeden manuel benzine almalarım neticesinde ne çalıştırmada tekliyor ne birşey.

Sormak istediğim daha önce yayınlana sequent24 için yeni prgramı daha önce taktırdığım bayiye iki kez sormuş olmama ve onlar gelince beni arayacaklarını iletmiş olmalarına rağmen hanüz bir ses seda yok. Acaba bu konuda da yine ısrarcımı olmalıyım yoksa bunu akışına bırakıp hakikaten böyle bırakmalımıyım?

Bu kalibrasyon sizin aracınıza tam oturdu. Bence hiç kurcalamayın.
Herhangi bir nedenle müdahale etmek gerekirse bu fsl dosyasını servisten ayrıca kaydetmesini isteyin. Üzerine modifiye yaptırmayın. Elimizde dursun..

MKG24
28.01.2007, 10:34
yaşadığım şehirde yeni versiyonu yükleme şansım yok...yükleme yapılan parçayı kargoyla istanbula göndersem yükleyip geri yollarmısınız...ayrıca şunu söyleyeyim aracım 15.000 km de ve benzinde kullandım soğukta çalışma programı ortadan kalkıyor yani olay tamamen lpg den kaynaklanıyor...

ogretmen43
28.01.2007, 18:13
Yeni versiyon yüklendikten sonra tekrar aracınıza göre ayarların yapılması gerekir. En güzeli montajı yaptırdığınız yere gidip yaptırmak diye düşünüyorum. Kadir bey veya bayi arkadaşlar ne der bilmem

2A Mühendislik A.Ş.
28.01.2007, 21:22
yaşadığım şehirde yeni versiyonu yükleme şansım yok...yükleme yapılan parçayı kargoyla istanbula göndersem yükleyip geri yollarmısınız...ayrıca şunu söyleyeyim aracım 15.000 km de ve benzinde kullandım soğukta çalışma programı ortadan kalkıyor yani olay tamamen lpg den kaynaklanıyor...

Soğukta çalışma probleminin giderilebilmesi için aracın kalibrasyon ayarlarının yeniden yapılması gerekir. Sadece yeni versiyonun yüklenmesi bir fayda sağlamayacaktır. İşlemin mutlaka bir serviste yapılması gerekiyor.

MKG24
29.01.2007, 11:24
Soğukta çalışma probleminin giderilebilmesi için aracın kalibrasyon ayarlarının yeniden yapılması gerekir. Sadece yeni versiyonun yüklenmesi bir fayda sağlamayacaktır. İşlemin mutlaka bir serviste yapılması gerekiyor.kadir bey kışın sabahları çalışma proplemi var ben ancak yaza doğru ayarları yaptırabilirim yazın yapılan calibrasyon ayarları kışın olan proplemi düzelte bilecekmi...

2A Mühendislik A.Ş.
29.01.2007, 23:04
Aracınızın ECU' sunu fişinden sökerek bize gönderin. Önce LPG sistem sigortalarını sökmeyi unutmayın. Mevcut datalar üzerinde bir değişiklik yapmadan sadece yeni versiyonu yükleyerek standart bir ayar yapıp size gönderelim.
Herhalükarda şimdikinden kötü olmaz.
İyi günler.

UuR
30.01.2007, 19:37
2000 polo aracıma dün yeni versiyonu yuklettim faruk abide.
şimdilik ilk fark ettiğğim olay 1 ci vites gaza bastığımda arabanın benzinli gibi fırlaması...
araba acayip gidiyor..
yakıt durumlarınıda ölçmedim kullandıkça yazarım
selamlar saygılar
bazı arkadaşlar sanırım inanmıyorlar ama bu versiyou yuklettikten sonra 1 ci ve 2 ci vitesde aracınızın benzindeki gibi gidişine şahit olun.

ahmet01
03.02.2007, 23:35
yeni versiyonda endüşük kac derecede sorunsuz benzinden gaza geciren var 20 dercenin altında geciren varmı aranızda

Övünç Mocan
04.02.2007, 00:45
20 derecede LPG ye geçmenin size bir katkısı olacağını düşünmüyorum. motoru boş yere detonasyona sokmayın bence.

bırakın 40 derecede geçsin. herşeyin bi çalışma aralığı var, niye programa 40 derece başlangıç ayarı koyuyorlar, sıvı halde LPG gelmesin diye. Soğuk motorda soğuk yanma olayına girişmeyin.

yeni versiyonda endüşük kac derecede sorunsuz benzinden gaza geciren var 20 dercenin altında geciren varmı aranızda

UuR
04.02.2007, 10:28
peki övünç abi söylediklerin yaz mevsimi içinde geçerli mi.?

Övünç Mocan
04.02.2007, 17:15
yaz aylarında hava zaten 20-30 derece. bu sıcaklıkta bir motora 20 derecede "gaza geç" demek muhtemelen 1 dakika içinde aracın LPG'ye geçmesi anlamına gelir.

varsın 2-3 dakika olsun. Katalitik konvertörü koruruz, peki nasıl?
sıvı halde yanmamış lpg yi (10 derece-20 derece) katalizöre gönderirsek Katalizör yanmamış yakıtla dolacak, normal çalışma sıcaklığına geldiğinde ise yanmamış yakıt ısınma neticesinde patlayarak katalizöre zarar verecektir.

işin ilginç yanı bunu uzun zaman neticesinde yapacaktır. (1-2 günde değil)(azar azar patlayacak, katalizörün anasını ağlatacak) :(

bu yüzden mümkünse 40 derece, hatta aracınıza değer veriyorsanız daha yüksek sıcaklıklarda LPG ye geçin

İnanın ki ben sattığım aracımda motor harareti 60 dereceye varınca manuel olarak LPG ye geçiyordum.

Saygılar&sevgiler

peki övünç abi söylediklerin yaz mevsimi içinde geçerli mi.?

musar
04.02.2007, 23:38
Selamlar. Alfa 156 2.0 TS. 98 model aracıma Hangi tür sistemi önerirsiniz. Fiyatı ne olur. Taksit yapılıyor mu? Diyarbakır' da sorunsuz taktırabileceğim servis kimdir. Teşekkürler.

Musar

ahmet01
05.02.2007, 02:24
20 derecede LPG ye geçmenin size bir katkısı olacağını düşünmüyorum. motoru boş yere detonasyona sokmayın bence.

bırakın 40 derecede geçsin. herşeyin bi çalışma aralığı var, niye programa 40 derece başlangıç ayarı koyuyorlar, sıvı halde LPG gelmesin diye. Soğuk motorda soğuk yanma olayına girişmeyin.

sayın mocan sizin yaşadığınız yeri bilmiyorum ama benim yaşadığım memlekette şehrin başından sonuna 3 km buda demek oluyorki benim arabamın benzinden lpg ye gectiğini göremediğim demek arabama lpg taktırdım hala benzinle geziyorum derdimi anlaya bildiniz mi bu arada daha önceki toyotamda 98 model eski sistem brc vardı onunla 150000 km yaptım hiçbir sorun yaşamamıştım ve onunla ilk çalışmada lpg ile çalıştırıyordum sizin dediğiniz gibi bir detonasyonda yaşamıyordum siz herşeye bir cözüm üretiyorsunuz banada bir cözüm üretin buyrun ?

Övünç Mocan
05.02.2007, 08:19
peki 3 kmlik yolda gaza geçmek için uğraşıyorsunuz.
diyelimki ayarı her sıcaklıkta gaza geçecek şekilde ayarlattınız.(örnek 0 derece)
ne olacağını kestirebiliyormusunuz?
aracınız benzinle tükettiğine çok yakın bir değerde LPG tüketecek. Cebinizden çıkan para aynı olacak. çünkü LPG'yi gaz fazında değil, sıvı fazında göndereceksiniz. Denemek sizin elinizde, sonuçları burada yazarsanız bizlerde sizin sayenizde deneyimlerimize deneyim katarız..
umarım oksijen sensörünüz bozulmaz, Katalizör içi boş bir teneke parçası olmaz.

Çözüm istemişsiniz, LPG regülatörünü rezistans ile ısıtın.(sadece motor çalışmıyorken biraz beklersiniz)

son söz: tasarruf bilinçle olur, midyatta pirince giderken eldeki bulgurdan olmamak lazım ;)

sayın mocan sizin yaşadığınız yeri bilmiyorum ama benim yaşadığım memlekette şehrin başından sonuna 3 km buda demek oluyorki benim arabamın benzinden lpg ye gectiğini göremediğim demek arabama lpg taktırdım hala benzinle geziyorum derdimi anlaya bildiniz mi bu arada daha önceki toyotamda 98 model eski sistem brc vardı onunla 150000 km yaptım hiçbir sorun yaşamamıştım ve onunla ilk çalışmada lpg ile çalıştırıyordum sizin dediğiniz gibi bir detonasyonda yaşamıyordum siz herşeye bir cözüm üretiyorsunuz banada bir cözüm üretin buyrun ?

2A Mühendislik A.Ş.
05.02.2007, 08:47
Yeni versiyonda su sıcaklığı 20 derecede gaza geçecek şekilde ayarlamak mümkün. Soğuk motorda ilk çalıştırmada benzin enjeksiyon süresi normale göre 3-4 misli daha fazladır. Yani aracınız sıcak motora göre çok zengin çalışır, lambda sonda devreye girdikten sonra (2-3 dakika) düzeltme başlar ama motor suyu sıcaklığı düşük olduğu için benzin enjekte süresi hala yüksektir. Motor suyu sıcaklığı 45-50 dercelere gelince motor rejime girmeye başlar ve benzin enjeksiyon süreleri normal değerlere yaklaşır. İşte biz bu noktada gaza geçmek isteriz.
Daha düşük sıcaklıklarda gaza geçmek isterseniz bunu programdan ayarlamak mümkün. 20-45 derece sıcaklıklarda araç biraz daha fakir çalıştırılıyor. Sıcaklık 45 dereceye gelince program normal haline dönüyor.

ahmet01
05.02.2007, 09:52
peki 3 kmlik yolda gaza geçmek için uğraşıyorsunuz.
diyelimki ayarı her sıcaklıkta gaza geçecek şekilde ayarlattınız.(örnek 0 derece)
ne olacağını kestirebiliyormusunuz?
aracınız benzinle tükettiğine çok yakın bir değerde LPG tüketecek. Cebinizden çıkan para aynı olacak. çünkü LPG'yi gaz fazında değil, sıvı fazında göndereceksiniz. Denemek sizin elinizde, sonuçları burada yazarsanız bizlerde sizin sayenizde deneyimlerimize deneyim katarız..
umarım oksijen sensörünüz bozulmaz, Katalizör içi boş bir teneke parçası olmaz.

Çözüm istemişsiniz, LPG regülatörünü rezistans ile ısıtın.(sadece motor çalışmıyorken biraz beklersiniz)

son söz: tasarruf bilinçle olur, midyatta pirince giderken eldeki bulgurdan olmamak lazım ;)

sayın mocan ben bırakın sıralı sistemi eski sistemle bile 98 model corolla ile 150000 km gittim hicbir sorun yaşamadım yani lpg ile calışan araca ilk defa binmiyorum sizin lafınıza uyamam demek lpg yi bırak benzinle gez demeye getiriyorsunuz bu benim için bir cözüm değil . bu gidişle bunu satıp dizel alacam heralde.Yok soğuk motorda dizelde de aynı sarfiyatı yapar demeyin çünki abimde dizel fiesta var aynı parada akaryakıt almamıza rağmen benim iki katıma yakın yol yapıyo cünki ben sürekli benzinle geziyorum çünki motor ısınıpta lpgye gecemiyo tam geciyo ben işyerime geliyorum( bu arada resistans ı regülatörün neresine takacağız ve resistansı nerden temin edeceğiz )

canbaba
05.02.2007, 12:23
Yeni versiyonda su sıcaklığı 20 derecede gaza geçecek şekilde ayarlamak mümkün. Soğuk motorda ilk çalıştırmada benzin enjeksiyon süresi normale göre 3-4 misli daha fazladır. Yani aracınız sıcak motora göre çok zengin çalışır, lambda sonda devreye girdikten sonra (2-3 dakika) düzeltme başlar ama motor suyu sıcaklığı düşük olduğu için benzin enjekte süresi hala yüksektir. Motor suyu sıcaklığı 45-50 dercelere gelince motor rejime girmeye başlar ve benzin enjeksiyon süreleri normal değerlere yaklaşır. İşte biz bu noktada gaza geçmek isteriz.
Daha düşük sıcaklıklarda gaza geçmek isterseniz bunu programdan ayarlamak mümkün. 20-45 derece sıcaklıklarda araç biraz daha fakir çalıştırılıyor. Sıcaklık 45 dereceye gelince program normal haline dönüyor.

sayın Örücü;
yeni versiyonda 20 derecede lpg ye geçtiğini söylüyorsunuz ancak 20 derecede lpg ye geçen araç 40 derece de geçen araç gibi normal çalışıyormu.yeni versiyonda 20 dercede lpg ye geçen araç ile 40 derecede lpg ye geçen araç arasında ne gibi farklar var.örneğin yakıt açısından.

ayrıca sayın mocan;
bu regülatörü rezistansla ısıtma olayı nasıl oluyor.bunu biraz açıklayabilirmisiniz.bu bir fikirmi yoksa pratiğe aktarılmış bir durummu?

karanfil
05.02.2007, 12:39

Kalp Doktoru Mehmet Öz'e göre , günde 3 km yürüyüş ,insan ömrünü 5 ile 7 yıl arasında uzatır. Hemde beleş.:)

musar
05.02.2007, 13:37
Sayın Kadir Örücü;
Bu messajı dün de yazdım cevap alamadım. Cevap verirseniz sevinirim.
Selamlar. Alfa 156 2.0 TS. 98 model aracıma Hangi tür sistemi önerirsiniz. Fiyatı ne olur. Taksit yapılıyor mu? Diyarbakır' da sorunsuz taktırabileceğim servis kimdir. Teşekkürler.

Musar

ahmet01
05.02.2007, 14:38
Kalp Doktoru Mehmet Öz'e göre , günde 3 km yürüyüş ,insan ömrünü 5 ile 7 yıl arasında uzatır. Hemde beleş.:)

ben arabaya zevkimden binmiyorum sakat babamı işyerine götürüyorum konuşmalarımızda lütfen terbiyemizi ve saygımızı koruyalım madem sen yürüyüş kalbe iyi gelir diyosun gel buraya her sabah kucağında taşı babamı bu konu alay edilecek bir konu değil.Madem bu konu hakkında bilgin yok konuşma

karanfil
06.02.2007, 10:23
ben arabaya zevkimden binmiyorum sakat babamı işyerine götürüyorum konuşmalarımızda lütfen terbiyemizi ve saygımızı koruyalım madem sen yürüyüş kalbe iyi gelir diyosun gel buraya her sabah kucağında taşı babamı bu konu alay edilecek bir konu değil.Madem bu konu hakkında bilgin yok konuşma

Geçmiş olsun.
Allah sabır versin.....

sefa044
07.02.2007, 02:14
en iyisi simit

canbaba
07.02.2007, 11:58
Bagajın küçük , biraz sıkıntıya gireceksin. Diğer yandan şimdi yaktığının yarısını yakacaksın.
Bu tip arabalar için siteye bagaj fotoları konursa iyi olur. Fiesta , Corsa , Getz sahibi arkadaşlar baya bir tırmalıyor, nasıl olacak diye.
Autoshow fuarındaki Aveo daki , çanta şeklindeki LPG tüpü ile ilgili bilgilendirilirsek , bu arkadaşların , akıllarındaki soru işaretleri giderilir.

bu çanta tipi depo da neyin nesi.biraz bilgilendirirseniz sevinirim.

perfect
09.02.2007, 20:55
genz bey en son sürüm 1.8 deilmi. 2.0 de mi çıktı anlamadım.? saygılarımla

2A Mühendislik A.Ş.
09.02.2007, 22:33
2.0 nereden çıktı?
Yeni versiyon 1.08

Seyf
13.02.2007, 21:23
Sayın mocan gaza geçiş ısısı 20 dereceye ayarlandığında sıvı fazda gaz verilmesi mümkün mü? Gazın buharlaşma eşiği kaç derece? tam anlayamadım.

safaklarlpg
15.02.2007, 14:03
ya arkadaşlar bu yeni versiyonu nerden indiricez,ben bulamadım,biraz karışık galiba...bayilerimize özel bölümünden indirebilirsiniz dio ama öyle biyer göremedim ben...acil.... tşk

mtatar19
15.02.2007, 21:57
ya arkadaşlar benim arabam gün içincde bir defa lpg ye geçtikten sonra tekrar çalıştırmalarımda çok çabuk geçiyor.Sadece sabahları biraz sabretmem gerekiyor.Kış ayında bulundugumuz için sabahları geçmekte zorlanıyor fakat yaza dogru sorun kalacagını sanmıyorum ben

ogretmen43
16.02.2007, 00:06
aynısı bendede oluyor motorun soğumasına bağlı bir şey. Havalar ılık olduğu için motor çok çabuk soğumuyor.

gayem
16.02.2007, 13:32
ya arkadaşlar bu yeni versiyonu nerden indiricez,ben bulamadım,biraz karışık galiba...bayilerimize özel bölümünden indirebilirsiniz dio ama öyle biyer göremedim ben...acil.... tşk

Ana sayfada sol tarafta bayılerımıze ozel kısmına gıreceksınız orada bılgı bankasına tıklayın oradan sequent 24 yada sequent 56 ya tıklayarak ıstedıgınız sıstemın yenı versıyonunu yukleyebılırsınız.Iyı calısmalar.:)

faruk sevgili
16.02.2007, 14:59

Anasayfanın sol bölümündeki "Bayilerimize Özel" kısmından "Bilgi Bankası"na girip "Sequent 24" e tıklayıp "Sequent V1.08 Full Program" dan indirebilirsiniz.

Kolay gelsin ;)

omer uysal
20.04.2007, 14:25
SAYIN BAYİ ÖNCE KADİR BEYİ ARAYACAKSIN SİZİ BAYİ DİYE İŞARETLEYECEK ONDAN SONRA SİZ BAYİLERE ÖZEL GİREBİLİRSİNİZ İYİ ÇALIŞMALAR

sidatali
05.05.2007, 03:41
evet arkadaşlar ben 2006 1.4 getz sahibiyim ve dönüşüm konusunda bilgi sahibi olmak istiyorum biraz açarsak iyi olur ne önerirsiniz fiyatı ne olur faydası nasıl olur

HTP12V
16.05.2007, 13:32
Ben Skoda Fabia 1.2 HTP aracıma 2006 Ekim ayında Sequent24 sistem taktırdım (Sistem Otogaz | Karabük). Genel olarak mühendislik, servis ve montajdan çok memnunum, Sistem Otogaz bu işi gayet iyi yapıyor.

Yalnız ilk yüklenen o zamanki versiyon (1.05 olabilir emin değilim) ile motor ikaz lambası ara sıra, özellikle ilk gaza geçişte gaza yüklenme sonucunda yanabiliyordu. Tüketim ise, litre bazında yol bilgisayarının gösterdiği benzin ortalamasının hep %10 üzerinde gerçekleşiyordu.

1-2 ay önce Sistem Otogaz yetkilisi Yük.Makina Müh. Yılmaz GENÇ 1.08 versiyonunun çıktığını ve istersem yüklenebileceğini söyledi. Ben de yüklettim. Yeni versiyonda motor ikaz lambası çok daha az yandı, bu açıdan memnunum. Ama düzenli olarak ölçüm yapıyorum, LPG tüketimi yol bilgisayarındaki benzin ortalamasından hep %20 fazla çıkıyor. Yani fazlalık %10'dan %20'ye çıktı. Yeni versiyon motoru koruma adına tüketimi mi artırıyor acaba?

atlikonak
17.05.2007, 08:58
Arkadaşım yanılıyor olabilirim ama asıl şimdi senin arabanın ayarları normale dönmüş. Zaten olması gerekende yol bilgisayarında görünenden %20 -%25 kadar pompada fazla yakıt almasıdır aksi halde düzeltmeyi aracın ecu su yapıyor demektir ki bu da forumda okuduğum kadarıyla uzun zaman diliminde aracın normal ortalama sınırlarının dışına çıkmasına ve değişik sorunlara yol açıyormuş. Bizde motor arıza lambası ara sıra veya az değilde hiç yanmıyor bilgilerine ..

Ben Skoda Fabia 1.2 HTP aracıma 2006 Ekim ayında Sequent24 sistem taktırdım (Sistem Otogaz | Karabük). Genel olarak mühendislik, servis ve montajdan çok memnunum, Sistem Otogaz bu işi gayet iyi yapıyor.

Yalnız ilk yüklenen o zamanki versiyon (1.05 olabilir emin değilim) ile motor ikaz lambası ara sıra, özellikle ilk gaza geçişte gaza yüklenme sonucunda yanabiliyordu. Tüketim ise, litre bazında yol bilgisayarının gösterdiği benzin ortalamasının hep %10 üzerinde gerçekleşiyordu.

1-2 ay önce Sistem Otogaz yetkilisi Yük.Makina Müh. Yılmaz GENÇ 1.08 versiyonunun çıktığını ve istersem yüklenebileceğini söyledi. Ben de yüklettim. Yeni versiyonda motor ikaz lambası çok daha az yandı, bu açıdan memnunum. Ama düzenli olarak ölçüm yapıyorum, LPG tüketimi yol bilgisayarındaki benzin ortalamasından hep %20 fazla çıkıyor. Yani fazlalık %10'dan %20'ye çıktı. Yeni versiyon motoru koruma adına tüketimi mi artırıyor acaba?

HTP12V
17.05.2007, 13:15
Arkadaşım yanılıyor olabilirim ama asıl şimdi senin arabanın ayarları normale dönmüş. Zaten olması gerekende yol bilgisayarında görünenden %20 -%25 kadar pompada fazla yakıt almasıdır aksi halde düzeltmeyi aracın ecu su yapıyor demektir ki bu da forumda okuduğum kadarıyla uzun zaman diliminde aracın normal ortalama sınırlarının dışına çıkmasına ve değişik sorunlara yol açıyormuş. Bizde motor arıza lambası ara sıra veya az değilde hiç yanmıyor bilgilerine ..

Zaten montajda da %20 fark olur demişlerdi ama hep %10 olarak ölçmüştüm. Şu anda %16-20 civarı. Son aldığım 20 YTL'lik gaz ile ş.içi ekonomik bir deneme yapıyorum. Sonuca bakacağım % kaç fark edecek.

Motor lambasının yanması başka bir nedenden, 35-40 derece civarlarında gaz tam gelmiyor, yüklenirsem kesiklik yapabiliyor.

zorhayat
23.05.2007, 11:56
öncelikle herkese selam,
2005 model hyundai 1,6 accent admira arabam var, motor tipi 16 supap dohc
aracıma lpg taktırmak istiyorum ve brc yi düşünüyorum, yanlız hyundailerde problem olduğunu söylüyorlar, özellikle sabahları çalıştırdığında, 2a mühendislikten ve özellikle 1,6 lpg li hyundai kullananlar bilgi verirse çok memnun olurum, çünkü arabam benzinle280 yakıyor. herkese şimdiden teşekkür ederim, biraz acil cevab gelirse sevinirim

zorhayat
23.05.2007, 12:14
arkadaşım bende 2005 hyundai accent admira1.6 var ama bende sorunlu olarak duydum ama bende forma yazdım cevap gelmedi, bende araştırıyorum

2A Mühendislik A.Ş.
23.05.2007, 22:41
SEQUENT-24 kitimiz aracınızla teknolojik uyumluluk özelliğine sahiptir. Benzinde düzgün çalışıyorsa mükemmel olur.

yilmaz101
06.06.2007, 23:27
versiyon 1.10 un 1.08 e üstünlükleri nelerdir. Yani ne tür iyileştirme veya geliştirmeler yapıldı yeni versiyonda? Bu konuda bilgi verilmesi durumunda yeni versiyon yükletmenin gerekli olup olmadığı konusunda daha sağlıklı karar vermemiz mümkün olacaktır diye düşünüyorum.

2A Mühendislik A.Ş.
07.06.2007, 00:31
Her yeni versiyonu yükletmek gerekir diyemeyiz. Aracınızdan memnunsanız gerek yok. Versiyon güncellemelerinde bir takım ilave özellikler geliyor ama sizin aracınız içinde iyi olur diyemeyiz. 1.10 versiyonu daha hassas LPG haritası çıkarmaya yarıyor. Bu da tabiki aracın düzgün bir benzin haritasına sahip olmasıyla ilgili.

mustafaoz
21.06.2007, 17:27
ÖNCELİKLE HERKESE MERHABA
ARKADAŞIM İÇİNDE KUŞKUN OLMASIN BU İŞİN PİRİ YALDIZLAR OTO GAZ...BENDE 2006 ADMİRE VAR KESİNLİKLE SIKINTI,ÇALIŞMAMA,VB GİBİ PROBLEM YOK HATTA BENZİNDEN FARKI YOK,İŞÇİLİK SÜPER ARABANIN LPG Lİ OLDUĞUNU ANLAYANA AŞKOLSUN..YAKITIM 160 BİN LİRA SANIRIM BİR AYAR DAHA YAPILARAK 140 CİVARINA DÜŞECEK..YALDIZLAR OTOGAZDA SİNAN BEY VAR ONA GİDERSENİZ GEREKLİ HER TÜRLÜ AYDINLATMAYI YAPAR VE KAFANIZDAKİ SORU İŞARETİNİ KALDIRIR....

zorhayat
22.06.2007, 10:40
Herkese selam,
Vermiş olduğun bilgi için teşekkür ederim. bende bundan 15 gün önce taktırdım brc. ama ben kantaj diye brc yetkili servisine taktırdım. keşke daha önce cevap verip o yerlede konuşsaydım. gerçi nasip kısmet. şuanda bir sorun yok gibi ama arabanın ilk çalışması pek hoşuma gitmedi. benzinle çalıştırdığımda hemen anında alıyordu. ama şimdi sanki kontağı çevirdiğimde anında çalışmıyor gibi geldi, sanki biraz zorlanıyor gibi hissettim. taktırdığım yere gittim, usta bindi çalıştırdı gayet iyi olduğunu söyledi, ama hala benzinle çalıştığı gibi çalışmadığını hissediyorum, onun dışında bir problemim yok, herkese tavsiye ederim. bu konudada bilgi verirseniz çok sevinirim. tekrar herkese teşekkür ederim.

sporcu
09.09.2007, 01:34
sec 24 ıle cok memnun oldugum aracıma yenı versıyonu yuklettıkden sonra tum ayarlar normal gozukmesıne ragmen yakıt sarfıyatım barız bır sekılde arttı, ve sadece su sorumun cevabını ıstıyorum...

eskı vwersıyona gerı donus yapılabılır mı ?

yusufsare
10.09.2007, 01:05
arkadaşlar megane 2 1.4 16 v kilometrede ne kadarlık yakar hiç sıralı sistem taktırıp ölçen yokmu veya 1.6 16 v

LPG2006
10.09.2007, 13:43
Merhaba,
Yeni versiyonu garanti kapsaminda ucretsiz olarak yetkili servislere yukletebiliyor muyuz ? Bu konuda ki prosedur nasil isliyor ?

Tesekkurler...

ozturkil
14.11.2007, 17:05
hocam merak ettiğim aracım 2004 chevrolet lacetti 1.6 16 v. 108 bg. bu motora hangi kt takılmalı my 07 60 =100 mü yoksa 100 = 120 kw tmı

admin
14.11.2007, 20:02
MY 07 tüm bunları kapsıyor. Artık bu alt modellerimiz yok. 140KW araçlara kadar standart olarak MY07 kullanıyoruz.

megane ll
17.12.2007, 06:42
slm. megane 2 1,6 16 valf aracımda km ye 14,5 ykr -15 ykr civarında harcıyorum. litre fiyatı 1,790 ytl den. bana göre biraz fazla yeni programı yükletmemin faydası olur mu yakıt tasarrufu açısından. cevaplarsanız sevinirim. ii çalışmalar.

duzenli10
06.01.2008, 00:12
2004 hyundai elantra 1.6 aracıma hangi tüp daha uygun olur. bu konuda bilgisi olan varsa sevinirim. ilk defa tüp taktırıcam. nelere dikkat etmem lazım arkadaşlar. şimdiden teşekürler

ozenclerotogaz
07.01.2008, 11:09
2004 hyundai elantra 1.6 aracıma hangi tüp daha uygun olur. bu konuda bilgisi olan varsa sevinirim. ilk defa tüp taktırıcam. nelere dikkat etmem lazım arkadaşlar. şimdiden teşekürler

SAYIN DÜZENLİ10; Hyundai elentra 1.6 aracınıza uygun sistem BRC MY-07 dir.Hundai hassas bır arctır lpg sisteminin montajından sonra dogru bir ayar yapılması gerekir.BRC MY-O7 sistemi hassas kalibrasyon özelliğiyle düzgün bir ayar saglar.benzin degerlerini lpg ecüsüne aktarır.sorunsuz bir sürüş konforu sağlarsınız.Dikkat etmeniz gereken şey montajı yaptırırken servisin yetkili 2A Mühendislik bayisi oldugundan , garanti belgenizin internet uzerınden düzenlendiğinden ve böylece yurt çapında garanti hizmeti alabileceginizden emin olun.montaj sonrası ise;aracınızın periyodık bakımlarını aksatmayın gerek ateşleme sistemlerinin bakımını gerekse lpg bakımlarını aksatmadan yapın.ayrıca aracınızın benzın seviyesini minumum çeyrek depo seviyesinde tutun(benzin pompanızın zarar görmemesi için).ve geç kalmayın benzin fiyatları sürekli artıyor:)

Özençler Çorum 2A Otogaz

maradona83
10.01.2008, 14:28
mrb lar bende aracıma lpg taktırmak istiyorum brc önerdiler tabi bende araştırmasını yaptım brc nin yeni versiyonu cıkmış eski versiyon segment24 müş sanırım yenisi ise segment24 my07 miş b yeni versiyon hakkında bilgisi olan varsa beni bilgilendirirse sevinirim ???????? ayrıcca ben mersin brc boranlarla servise temasa geçtim bu yeni versiyonun parçalarının gelmediğini söylediler uzun süredir oyalıyorlar ancak diger iller de brc servislerinni bu my07 yi taktıklarını duydum burada niye böyle bir sorun var anlam vermiş degilim 2A MÜHENDİSLİK YETKİLİSİ BU KONUDA BENİ BİLGİLENDİRMESİNİ BEKLİYORUM ???

2A Mühendislik A.Ş.
12.01.2008, 00:43
Uzun zamandır yeni versiyon ve modelimiz olan MY 07 pazara sunuluyor.
Mersin Boranlar FIAT_TOFAŞ servisi olduğu için, öncelikli olarak Fiat araçlara montaj yapıyor ve aynı modeli kullanıyorlar.

behege41
12.01.2008, 05:02
Japon Otogaza ve Faruk beye teşekkürler..
2006 haziran ayında Kocaeli'nde Faruk beye BRC Sequent 24 taktırdım. Yaklaşık 45000 Km yol yaptım ve hiçbir sorun yaşamadım.Bu zamana kadar hiçbir bakım yaptırmadım.Bugün faruk beye gidip 45000 bakımı yaptıracağım:) Periyodik bakım yapılacağını unutmuşum..

İnşallah bir sorun çıkmaz
Aracım 99 model Hyundai Accent 1.5 Otomatik vites..

99 Hyundai Accent 1.5 gls otomatik vites arabama 2006 haziranında KOCAELİ'de Japon Otogaza (Faruk bey) BRC Sequent 24 taktırdım.45000 Km yaptım tık demedi.. İnanın 45000 Km boyunca bakım dahi yaptırmadım...Tüm Hyundaicilere BRC Sıralı sistemlerini tavsiye ediyorum.
Faruk beye teşekkürlerimi sunuyorum..

faruk sevgili
19.01.2008, 12:49
Japon Otogaza ve Faruk beye teşekkürler..
2006 haziran ayında Kocaeli'nde Faruk beye BRC Sequent 24 taktırdım. Yaklaşık 45000 Km yol yaptım ve hiçbir sorun yaşamadım.Bu zamana kadar hiçbir bakım yaptırmadım.Bugün faruk beye gidip 45000 bakımı yaptıracağım:) Periyodik bakım yapılacağını unutmuşum..

İnşallah bir sorun çıkmaz
Aracım 99 model Hyundai Accent 1.5 Otomatik vites..

99 Hyundai Accent 1.5 gls otomatik vites arabama 2006 haziranında KOCAELİ'de Japon Otogaza (Faruk bey) BRC Sequent 24 taktırdım.45000 Km yaptım tık demedi.. İnanın 45000 Km boyunca bakım dahi yaptırmadım...Tüm Hyundaicilere BRC Sıralı sistemlerini tavsiye ediyorum.
Faruk beye teşekkürlerimi sunuyorum..

Teşekkür bizden efendim :D iyi sürüşler

rsbes
10.03.2008, 20:24
BRC' nin kalibrasyon ayarlarında devrim yaratacak yeni programı "PLUG & DRIVE" çıktı. Biz ona "TAK ve SÜR" adını verdik. Bayilerimiz yeni programı BAYİLERİMİZE ÖZEL-BİLGİ BANKASI linkinden indirebilirler.

YUKARIDAKİ BİLGİ İNTERNET SİTENİZDE VAR BU PROĞRAM ÇIKMIŞ GÜZEL İNTERNETTE DUYURUSUNU YAPIYORSUNUZ. HİÇ BİR SERVİSİNİZİ ARADINIZMI BUNU NASIL KURACAKLARINI BİLMİYORLAR ÇÜNKÜ ESKİSİNİN ÜZERİNE YAMA OLARAK KURMAYI DENİYORLAR. ANLADIĞIM KADARI İLE BU AYRI BİR PAKET PROĞRAM.
DAHA ÖNCEDE MY 07 Yİ SİTENİZDE GÖRDÜM TAKDIRMAK İÇİN SERVİSİNİZE GİTTİM. NASIL TAKILACAĞINI BİLMİYORLARDI BİR TANE BEYNİ TAKARKEN HALLETTİLER. 2A DAN YENİSİ GELDİ BİR TANESİNDE DENEYEREK ÖĞRENDİLER VE YENİSİNİ TAKMAK ZORUNDA KALDILAR. TABİ BU DENEME AŞAMASINDA BENİM ARABAYIDA HALLEDEBİLİRLERDİ. BENİM SİZE TAVSİYEM YENİLİKLERİ DUYURMADAN ÖNCE SERVİSLERİNİZE BUNU NASIL YAPACAKLARINI ANLATIN ÖĞRETİN ONDAN SONRA DUYURUSUNU YAPIN. BÖYLE BİR ŞEY OLMAZ OLAMAZ DEMEYİN SAKIN BAŞIMA BİREBİR GELDİ O YÜZDEN DERDİMİ ANLATIYORUM.

kmince
12.03.2008, 12:49
Bu kalibrasyon ayarlarında devrim yaratacak plug&drive programı MY07'ye uygulanabiliyor mu? Ne gibi artılar getiriyor?

faruk sevgili
09.04.2008, 00:14
Bu sayfa bayaa bayatlamış güncellemek için yazdım hiçmi sorunu olan yok yaw ne mutlu BRC liyim diyene :-)))

faruk sevgili
09.04.2008, 00:24
@rsbes
Bu konuda bir sorununuz yada şikayetiniz varsa 2a lmt.şti.ne bildimeniz yeterlidir hemen ilgili bayiyi eğitime alacağınızdan şüpheniz olmasın :)
Maalum aynı sınıfta 40 öğrenci okuyor ama 5 tanesi sınıfta kalıyor :-(
Sizin serzenişleriniz bizlere rehber olacaktır, Yazmaktan imtina etmeyin lütfen. Bizlerin sizin gibi duyarlı kullanıcılara ihtiyacımız var :)

ozturkil
09.04.2008, 10:53
Bu kalibrasyon ayarlarında devrim yaratacak plug&drive programı MY07'ye uygulanabiliyor mu? Ne gibi artılar getiriyor?

evet dün yüklettim lpg ayarlarında kalibrasyonda program kişiye bağlı kalmaksızın aracın benzindeki verileri otomatik alıp lpg verilerinide otomatik ayarlamaktadır.yani bir ustanın ayarı ile başka bir ustanın ayarı aynı bire bir tutması imkyansızdır.bu program sayesinde kalibrasyonu hangi servis yaparsa yapsın ayarlar dijital ortamda otomatik yapmaktadır.

metallikatz
31.05.2008, 00:06
Mitsubishi carisma 1.8 gdi için lpg dönüşümü yapılıyormu fsı için yapıldığını okudum böyle bi araç almayı düşünüyorum acaba brc'nin şu anda gdi motoru için bir sistemi varmı

2A TEKNİK
31.05.2008, 00:40
GDİ'lere dönüşüm yok FSİ'lerde farklı bir durum var bu araçların lpg kitleri motor tipine göre özel sipariş ile İtalya'dan geliyor.İyi çalışmalar

JeytaN
26.08.2008, 01:09
Merhaba herkese,

Konu başlığını HYUNDAI diye açmışsınız fakat markayla ilgili pek yazı okuyamadım hiç. yeni versiyon muhabbeti almış başını gitmiş.
Ben yarın yeni bir ikinci el HYUNDAI ELENTRA alıyorum, araba düpsüz :) 2006 model 30.000 kmde ve gaz sistemi olarak da BRC yi düşünüyorum.
Açıkcası bu düp olayında da hiçbir bilgim yok ama 2-3 saatlik araştırmayla BRCyi övenleri çok okudum.

ilk sorum BRC fiyat listesinde turbolu bir sistem fiyatı var, bu nedir? Turbolu araçlara mı uygulanıyor yoksa BRCnin diğer modellerine göre bu modelin daha mı performanslı bir yapısı var?

ikincisi, bu sıralı sistem düp olayının bir sürü ayarı varmış, çok ayar çok dert gibi bir durum ortaya çıkmasın, gerçi bu kounada artık BRCnin sistemine güveniyorum ama sağlam bayii sağlam usta bulmak lazım haliyle. ben bana yakın olduğunan dolayı maslak daki bayinize gitmeyi planlıyorum, umarım bir sorun çıkmaz. Orada hizmet alanlardan bana dönüş olursa sevinirim.

üçüncüsü, ELENTRA için ne düşünüyorsunuz? ELENTRA tecrübesi olanlardan bilgi rica ediyorum. LPG sistemi nekadar performanslı çalışır, hatta arabanın performansındaki etkisi ne olur yada olur mu? nekdar tasarruf sağlar? gibi sorularmı cevaplayabilirseniz sevinirim.

Bu arada ELENTRAmı şunlardan birine benzetmeyi planlıyorum tabi para kalırsa.. (http://www.elantraxd.com/cotm/index.html)

Şimdiden teşekkür ederim...

2A TEKNİK
26.08.2008, 18:31
Yetkili bayilerimiz de yaptıracağınız montaj da sorun yaşamazsınız.
Turbo kit sadece turbo araçlara uygulanıyor.İyi çalışmalar