View RSS Feed

scholar

Geç çalışma sorunu

Rate this Entry
Merhaba, yaklaşık bir yıldır aracım bir müddet çalışıp stop ettikten 2-3 saat sonra tekrar çalıştırdığımda 3. marş basmamda çalışıyordu.Bu soğuk ya da sıcak hava farketmeksizin oluyordu. Gittiğim servislerde bir türlü çözüm bulamadılar.O problem olduğu esnada görmemiz gerekiyor arabayı birkaç gün bırakmanız gerekiyor gibi şeyler söylediler.
Ta ki BRC Edremit Akif Usta ile karşılaşana dek... Yine bu forum üzerinden bana en yakın servis olan Akif Usta'yı önerdiler.Gittigimde çok sıcak karşıladı sorunumla montaji başka bir servis yapmasına rağmen çok ilgilendi sağolsun. 2 şeyden dolayı olabileceğini; ya regülatörde ya da enjektorlerde arıza olabileceğini söyledi. İlk olarak regülatörde problem olup olmadığını anlamak için küçük bir aparat yaptı ve 5-6 gün bu şekilde gezmemi söyledi. 5-6 gün o şekilde kullandım sorun yine devam ediyordu. Akif Usta o zaman regülatörde sorun yok enjektorlere bir bakalım dedi. Enjektorleri kontrol ederken elinde yeterince cihaz olmamasına rağmen 2 tanesinin arızalı olduğunu tespit etti. İzmir bölge bayisine gönderdi 3. gün yeni eskilerin yerine yenisi takıldı. Şu an herhangi bir problem yaşamıyorum.
Burdan benimle ilgilenen ve bir yıldır bulunamayan sorunu bulan Edremit Akif Usta'ya, güleryüzlü personeline ve parça konusunda beni bekletmeyen BRC'ye çok tesekkur ediyorum. Bundan sonra gideceğim servis kesinlikle Akif Usta olacaktır. Yeni montaj yaptıracak ya da servise gideceklere de şiddetle tavsiye ederim.
Etiketler: hiçbiri Etiketleri Düzenle
Categories
Uncategorized

Comments