+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: led ler ve tekleme sorunu

Exclamation led ler ve tekleme sorunu

Sy kadir bey, 2000 model rover 45 1.6 aracima, kendi servisinde brc sirali sistem taktirdim. depo dolu olmasina ragmen 50 km de 1. led, 105 km de 2. led. 130 km de 3. led sondu. suan son led yaniyor.. depo olarak simit kullanildi. bu duzensizlik depolardanmi kaynaklaniyor. ledlerin dengesiz calismasindan bahsediyoruz ama, 2006 agustosunda babamin mitsubishi carizmasina lavoto takdirdik. sirali sistem. depo düz depo (35lt), led sistemide 5 li. ledler de hicbir problem yok. son led kirmizi yandiginda arac 60 km gidiyor. toplamda 320 km gidiyor 24-25 lt ile ve bu zamana kadar hic bir problem ile karsilasmadik. daha yeni bir brc kullanicisi olarak formlari okudukca acaba yanlis bir tercihmi yaptim diye dusunuyorum. ayrica aracim benzinden gaza gecerken de tekleme yapiyor. bunada bir anlam veremiyorum. diger aracimimizda buna benzer hicbir problem yasamadik. acaba bu problemler dikkate alinip sistemde gelistirme veya duzeltme yapiliyormu.

Cevap: led ler ve tekleme sorunu

tavsiyelerin icin tesekkur ederim mocan, brc sisteminin kaliteli bir sistem oldugu hep söyleniyor. ancak depo olarak simit kullanildiginda samandira sorunu yasandigi söyleniyor. buna ragmen simti depo nun 1. tercih olarak gösterilmesi yanlis olmuyormu. diger duz depolarin daha cok radimanli oldugu belirtiliyor. bence depo seciminde servislerin bu konuyu musteriye daha acik bir sekilde belirtmeleri gerek. halihazirda simit depolar diger depolara nazaran daha pahali. maksat para kazanmakmi yoksa musteri memnuniyetimi.

Alıntı rover45 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tavsiyelerin icin tesekkur ederim mocan, brc sisteminin kaliteli bir sistem oldugu hep söyleniyor. ancak depo olarak simit kullanildiginda samandira sorunu yasandigi söyleniyor. buna ragmen simti depo nun 1. tercih olarak gösterilmesi yanlis olmuyormu. diger duz depolarin daha cok radimanli oldugu belirtiliyor. bence depo seciminde servislerin bu konuyu musteriye daha acik bir sekilde belirtmeleri gerek. halihazirda simit depolar diger depolara nazaran daha pahali. maksat para kazanmakmi yoksa musteri memnuniyetimi.
    Serviste programdan boş ve dolu depo kalibrasyon ayarlarını yaptırmalısınız.
    Simit veya silindir depo farketmez çünkü mekanik yapı aynı. Serviste aynı şekilde benzinden gaza daha sarsıntısız bir geçiş için ayarlama yaptırabilirsiniz.
    İyi günler.

TÜRKİYE' DE OTOMOBİL FİRMALARININ TERCİHİ

bendede simit depo var arasıra 4 yeşil led yanıp sönüyo kafasına göre ama pek ilgilenmiyorum ben.çünkü genelde km hesabı yapıyorum.ledlere pek gerek kalmıyo zaten bitse ne olurher yer lpg istasyonu dolu.uzun yoldada her 300 km dolduduyorum.bence ledlere takılıp kalmak yerine ucuzluğun keyfini cıkarmak daha ii.

Exclamation Cevap: led ler ve tekleme sorunu

form üyelerini saygıyla selamlarım,
    led lerle ilgili ilgili konuya degindiginiz gibi fazla takmıyorum. ilk etapta ledlerde bu tarz bir dengesizligin olması beni tedirgin etti. almıs oldugunuz ürünün kalitesinden bahsediyorsunuz ancak bu tarz hatalar insanı üzüyor.

sayın Mhn. KADİR ÖNCÜ beyin tavsiyesi dogrultusunda,
    tekleme sorunu icin servise gittim, kalibrasyom ayarına tekrar baktılar. normal görunuyor dendi. ilk etapta aracta sönemede olur demişlerdi. ancak aracımda suan sehir içinde durdugumda söneme devam ediyor. Suan ( adana) Osmaniye (80) deyım. durumu akrabam olan bır lpg ustasına anlattım. osmaniyede brc sistemi takan bir tek allahın kulu yok dedi. kendisi tesisatı kontrol etti. sistemde bir borunun yerınden cıktıgını söyledi ve cıkan boruyu saglamlastırdı. aracın habire sönmesine buna bagladık ama acabada dedık. halen aracta sönme devam ediyor. ayrıca (lpg)enjeksiyon sistemindende ses geliyor. bunuda ankarada servise sordugumda normal dediler ve diger bir lpgli rover aracı calıstırdılar ve bundanda ses geliyor dediler, bu sesin normal oldugunu söylediler. ancak osmaniyede enjeksiyondan ses gelmemeli dediler. bir ikilem arasında kaldım. kim nekadar bu isi biliyor.

bu konuda Kadir bey bir mühendis olarak siz ne tavsiye edersiniz.

Enjektörlerden dizel gibi ses gelmesi normal BRC olan tüm araçlarda bu ses var hatta forum içinde bu sesi nasıl kesebiliriz gibi topiclerde var.
    Terleme konusuna gelince benim aracımda da oluyor. Ben herhalde kış nedeniyle oluyor diye düşünüyorum. Çünkü beni aracımın içinde koku yok. Ama boyanın kalktığı yerlerde depoyu acayip paslandırıyor.

Roverda enjektörlerin motor bloğunun üzerindeki plastik kapağa konulmaması lazım. BRC'de ses var. Ancak benim aracımda kaputu indirince ses kesiliyor.

Kaput kapalıyken sesi duymamanız lazım. Aracın ses yalıtımı enjektör sesini önlemede yeterli oluyor.

Alıntı 2A Mühendislik A.Ş. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Serviste programdan boş ve dolu depo kalibrasyon ayarlarını yaptırmalısınız.
    Simit veya silindir depo farketmez çünkü mekanik yapı aynı. Serviste aynı şekilde benzinden gaza daha sarsıntısız bir geçiş için ayarlama yaptırabilirsiniz.
    İyi günler.
    TAKDIRMIS OLDUGUNUZ SERVISE GIDILIP AYARLARINIZI KONTROL ETMELISINIZ

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler