+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: gazda debriaja basınca istop etme

gazda debriaja basınca istop etme

aracım 2006 fiat grande punto 2 ay önce motr arıza ışığıyanınca servise götürdüm.serviste lpg hortumunu değiştirip fiat araçlara takılan hortumu monte ettiler ancak ondan sonra aracım gazda seyir halindeyken debriyaja basınca istop ediyo neden acaba bir bilginiz var mı?

Cevap: gazda debriaja basınca istop etme

aynı sorun benim aracımda da var.. 2001 marea
    1 yıl kadar sorunsuz kullandım sonra bu sorun oluştu.. motor ısınana kadar ciddi sıkıntı oluşturuyor... bilgisi olan arkadaşlardan yardım istiorm....

teşekkürler

Alıntı emre54 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aynı sorun benim aracımda da var.. 2001 marea
    1 yıl kadar sorunsuz kullandım sonra bu sorun oluştu.. motor ısınana kadar ciddi sıkıntı oluşturuyor... bilgisi olan arkadaşlardan yardım istiorm....
    teşekkürler
    Aracınızın 20.000 km bakımları yapıldı mı?
    Gaz filitreleri değişti mi?
    Sıkıntı sadece soğuk motorda mı oluyor? Benzinle çalışmada durum nedir?
    Daha detaylı bilgiler verirseniz nedenleri konusunda yorum yapabiliriz.

TÜRKİYE' DE OTOMOBİL FİRMALARININ TERCİHİ

adapazarı isar da taktırdım sistemi. 2 ay önce isara gittim durumu anlattım,bakım gerektiren bi enstruman ( filtre, hortum, enjektör.. vs) olmadığını söylediler bu nedenle herhalgi birşey değiştirilmedi.(yani 20bin bakımı yapılmadı) motor soğukken yani 90 dereceye ulaşmadan defalarca stop ediyor. debriyaja bastığımda devir saati 500 devir seviyelerine düşüyor ve stop ediyor. motor ısındığında ise devir saatindeki dalgalanma devam ediyor ama motor sıcakken 700 devir civarına kadar düşüyor bu yüzden stop etmesine neden olmuyor. ayrıca motorda vuruntu, gaz yememe ( gaza ani bastığımda bi teklemeden sonra tepki veriyor), direksyonda, debrijada, vites geçişlerinde müthiş bir sertlik var.

benzinde ise bunların hiçbiri yok tabiri caizse araba yağ gibi akıyor yolda..
    yardımcı olursanız sevinirim... ilginize çok teşekkür ediyorm

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler