+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 2 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 2 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Lpg karburator

zide
    Guest

Benim karburatolu(sahin) bir aracim var ve bizim buradaki ustalarin hepsi aracima farkli bir ayar yapiyor ve acikcasi benim kafam karisti.
    1- Bu karburatorun hava girisini bazi usta kapatiyor bazi usta aciyor. hava girisi bant ile kapatilmali mi yoksa acik mi kalmali? Acik kalirsa cok gaz yakar diyorlar fakat bu seferde benzin etkileniyonur. Ne yapmaliyim?
    2-Birde karburator hava girisini elimle tamamen kapttigim zaman aracta hic degisme olmuyor. Neden? Durmasi gerekmez mi?
    3-lpg kilavuzu bolumunu okudum ve arac westinhouse dan hava alabilir deniyor. Bu frenlerle alakali degil mi? yaniliyorda olabilirim ama zaten frenlerim zayif Simdiden yardimlar icin tesekkurler............

LPG Kullanim kilavuzu bolumunde sorularinizin cogunun cevabi var.
    Araciniz bir yerlerden hava aliyor. Karburator manifold contasi olabilir. Emilen havanin mutlaka mikserden gecmesi gerekir. Kullanilan mikser benzinle calismada performansi etkilememelidir. Mikseri kontrol ettirmenizde fayda var.
    Aracinizi 4 Gaz analiz cihazina baglayip kontrol ettirin.
    Sayet yuksek devirde  rolantiye gore HC ve CO degerleri dusmezse  atesleme, yakit veya hava yollarinda problem var demektir.
    Benzin ayari lambda degeri 0.980 degerine ayarlanip 3000-3500 arasi devirde ayni degerde oldugu gozlenmelidir. Deger 0.900 lere duserse hava yetersiz olup benzin orani yukselmis (Zengin karisim) demektir.
    LPG de 1.060 fakir karisima ayarlanmali sonra yuksek devirde (3000-3500) tekrar olculmeli ayni deger gozlenirse ayar duzgun demektir. Lambda duserse hava yetersiz demektir. Hava yollari tekrar gozden gecirilmelidir. (Mikser-Hava Filitresi v.s.)
    Ideal degerler:

CO vol %   0.5-2.5)
    CO2 vol % 13-16)
    Hc ppm      : (< 300)    
    O2 vol%     < 2.0)

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler