+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 3 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 3 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: DAİHATSU SİRİON

DAİHATSU SİRİON

BENDE 2005 MODEL DAİHATSU SİRİON VAR. 1300 MOTOR 102 bG (YÜZİKİ) OTOMATİK VİTES VVT-İ MOTOR
    650KM MESAFEYİ (ŞEHİRLEREARASI) 38 LT BENZİNLE GİDEBİLİYORUM YANİ 38*2710=102.98 ykr
    102.98/650=158.43 ykr YAKIYOR (100 KM Yİ GEÇMEMEK ŞARTIYLA)
    ACABA ARABAMA LPG TAKTIRA BİLİRMİYİM (MOTOR ÖZELLİĞİ OLARAK TAKILABİLİRMİ)
    TAKILIRSA FİYATI
    İZMİRDE FUARDA STANDINIZI GÖRDÜM AMA ÖĞLEN SAATİNDE KİMSE OLMADIĞI İÇİN GÖRÜŞEMEDİM
    İZMİRDE BAYİNİZ VARMI
    YAKITTA TASARRUF NE OLUR ACABA

BİLGİLENDİRE BİLİRCEK ARKADAŞLARA TEŞEKKÜRLER

Red face Cevap: DAİHATSU SİRİON

Alıntı ugurmakinaci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    BENDE 2005 MODEL DAİHATSU SİRİON VAR. 1300 MOTOR 102 bG (YÜZİKİ) OTOMATİK VİTES VVT-İ MOTOR
    650KM MESAFEYİ (ŞEHİRLEREARASI) 28 LT BENZİNLE GİDEBİLİYORUM YANİ 28*2710=75.88 ykr
    75,88/650=116 ykr YAKIYOR (100 KM Yİ GEÇMEMEK ŞARTIYLA)
    ACABA ARABAMA LPG TAKTIRA BİLİRMİYİM (MOTOR ÖZELLİĞİ OLARAK TAKILABİLİRMİ)
    TAKILIRSA FİYATI
    İZMİRDE FUARDA STANDINIZI GÖRDÜM AMA ÖĞLEN SAATİNDE KİMSE OLMADIĞI İÇİN GÖRÜŞEMEDİM
    İZMİRDE BAYİNİZ VARMI
    YAKITTA TASARRUF NE OLUR ACABA

BİLGİLENDİRE BİLİRCEK ARKADAŞLARA TEŞEKKÜRLER
    Sayın ugurmakinacı;

Sanırım verdiğiniz bilgilerinizde bir yanlışlık var. Arabanızın motoru vvtİ olamaz. Sizin arabada Dohc motor var. Yakıt tüketiminiz de , 100 km de 6 litre . Bu da km başına 162 bin. (0.16 Ykr) yani 650 km yi yaklaşık 40 lt benzinle gidersiniz. buda 108 ytl eder. Ki bu hesaplar fabrika verilerine göre yapılmış. Arabaların fabrika değerlerini hiçbir zaman tutturamadıklarını düşünürseniz , yukarıdaki hesaplar iyimser bile sayılır. Benzinli bir arabanın sizin verdiğiniz değerleri yakması mümkün değil. Hibrit motorlar bile bu değerlere gelemiyor.
    Saygılar.

ahh sonradan gördüm. Birde otomatik vites demişsiniz. Mümkünatı yok.

Cevap: DAİHATSU SİRİON

Sayın karanfil merhaba,

Daihatsu Sirion aracın motoru dediğiniz gibi DOHC ancak Daihatsu'nun DVVT olarak adlandırdığı Toyota'nin VVt-i sistemine de sahip. Zaten bu motor 87PS'lik Toyota Yaris motorunun aynısı.

Yalnız yine söylediğiniz gibi arkadaşın tüketim hesabında kesinlikle bir sorun var. Çünkü 28lt ile 650km hesaplayınca 100km de 4.3lt yapıyor ki mümkün gözükmüyor.

Saygılar...

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler