+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 2 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 2 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Benzin Bittiğinde Sıralı sistem ilk çalışmaya yapacakmı?

Exclamation Benzin Bittiğinde Sıralı sistem ilk çalışmaya yapacakmı?

Yakıtlar arasındaki geçişler hep arcımızda 2 tür yakıtın olduğuna göre işleniyor. sorularda bu geçişlerdeki problemlerden geliyor. Ben lpg li araç kullananların benzin ışıklarını genelde hep kırmızıda görüyorum.Tedarik noktasından uzak bir sürücü çok ilk çalıştırma nedeniyle zaten az olan benzinini bitirdi ise,Aracı sıralı sistemde su sıcaklığına bağlı olarak bezinden lpg geçen sistem bu sıcaklığı sağlamadan ilk çalıştırmayı lpg ile yapacakmı? sürücü böyle bir durumda ne yapacak nasıl davranacak.km lerce gidip benzin alıp gelme dışında bir çözüm varmı?

Cevap: Benzin Bittiğinde Sıralı sistem ilk çalışmaya yapacakmı?

Alıntı hhasan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yakıtlar arasındaki geçişler hep arcımızda 2 tür yakıtın olduğuna göre işleniyor. sorularda bu geçişlerdeki problemlerden geliyor. Ben lpg li araç kullananların benzin ışıklarını genelde hep kırmızıda görüyorum.Tedarik noktasından uzak bir sürücü çok ilk çalıştırma nedeniyle zaten az olan benzinini bitirdi ise,Aracı sıralı sistemde su sıcaklığına bağlı olarak bezinden lpg geçen sistem bu sıcaklığı sağlamadan ilk çalıştırmayı lpg ile yapacakmı? sürücü böyle bir durumda ne yapacak nasıl davranacak.km lerce gidip benzin alıp gelme dışında bir çözüm varmı?
    Sürücü benzını, kırmızı ışık yanacak kadar az hıcbır zaman tutmamalı,en az çeyrek depo kadar benzın bulundurmalı,ayda 1 kere gaz doldururken aracına 30 ytl'lık de benzın koydurmalı.Araç benzın olmadan çalışamaz,önce benzınle calısacak daha sonra gaza gececek.O yuzden sıralı sıstemlerde benzının bıtmemesıne her zaman dıkkat edılmelı.

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler