+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: reno 19 fazla yakıt

reno 19 fazla yakıt

bundan yaklaşık 4 ay önce aracıma yetkili serviste brc marka lpg taktırdım yanlız bütün ayarlara rağmen aracım 0,200ytl altına inmedi yapılan bütün ayarlara rağmen yakıt tüketimi düşmedi her ayarda araç ya çekişten düştü yada normal seviyede kaldı yanlız her iki şekilde de yakıtta bir azalma olmadı.
    Sayın kadir bey beni bu konuda uzman bir servise yönlendirebilirmisiniz?
    Bu arada yakıt ölçümlerimi sürekli aynı pompadan lpg dolumunu full depo dan 100km sonra tekrar fulleyerek ölçümü yapmaktayım. En son bu akşam depoyu tekrar fulledim:
    aldığı tutar 26,09ytl gidilen km 127,4km dir bu durumda araç 204-205ykr yakmıştır. bu miktar bu şekilde değişmektedir ama bir türlü 200ykr nin altına inmedi 210ykr nin üstüne de çıkmadı hiç
    Aracım 2000 model Renault 19 Europa 1,4rna (karbüratörlü)
    Ayrıca aracıma hangi tip kit takılması uygundur acaba yanlış kit veya montaj yapılmış olabilirmi.

İlginize şimdiden çok teşekkür ederim yardımlarınızı bekliyorum Hayırlı çalışmalar.

Cevap: reno 19 fazla yakıt

Aracınız benzinde ne yakıyor? Son zamanlarda bir ölçüm yaptınız mı?
    Ayrıca aracınız kaç kilometrede?

TÜRKİYE' DE OTOMOBİL FİRMALARININ TERCİHİ

Kadir Bey,

Aracı benzinde ölçüm yapmadım son 1 aydır tamamiyle lpg'ye odaklandım ama daha önceki ölçümlerimde 20ytl benzin ile 70-80km arası yol yapıyordu. Aracım da şuan 87750km.de 85000de tüm motor bakımı yapıldı.

Montaj hatası da olabilir. Araç kontrol edilecek. Ayrıca aracın benzinde fazla yakıp yakmadığını mutlaka kontrol etmelisiniz.
    Benzinde çok yakıyorsa, LPG' de de çok yakar.
    Ayrıca aşağıdaki linki tıklayarak daha fazla bilgi alabilirsiniz.
    İyi günler.

http://www.2a-lpg.com/forum/showthread.php?t=73

TÜRKİYE' DE OTOMOBİL FİRMALARININ TERCİHİ

Mesajını okuyunca benmi yazdımda hatırlamıyorum diye düşünmeye başladım doğrusu. Araçta km de çok yakın benim arabaya. Ve hatanın aynısı bendede var. Bu sorunun cevabını bulabilirsen bana yazabilirmisin. yasincimen@gmail.com
    teşekkürler şimdiden

Cevap: reno 19

Degerli arkadaslar,
    Ben de gecenlerde bir 1999 Renault 19-RNE satın aldım. arac benzinli ve önceki deneyimlerimden hareketle BRC taktiracağim. Ancak gittiğim BRC bayii araca sıralı sistem taktırmam gerektiğini soyledi. "Eyvallah" dedim ancak abi o fiyatlar ne ya... Şimdi kara kara düşünüyorum...

Sn yiğit aracınızın motor kotunu yazarsanız sıralı mı yoksa normal sistem taktırmanız mı uygun olur bilgilendirebilirim.Saygılar sunarım

Öncelikle ilginize cok tesekkur ederim. Renault 19 Europa RNE 1999 Model. Motor numarası: R002798 Ruhsattaki numara bu. Ancak istediginiz numara bu mudur? bilemiyorum. saygılarımla...

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler