+ Konu Cevaplama Paneli
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan
1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 14 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: CHEVROLETTE YAKIT

CHEVROLETTE YAKIT

Geçtiğimiz cumartesi günü araçıma lpg montajı yapıldı. (lacetti 1.4 sedan ) takılmasından sonra depoyu doldurdum. Antalyadan Denizliye gittim 222 km. yol yaptım. km de 146 bin lira yaktı. Tekrar Km. sıfırladım 50 km. şehir içi kullandım ardından Ispartaya döndüm şehiriçi dahil 227 km yaptım ıspartaya girişte tekrar fulledim. Bu sefer şehir içi olmasına rağmen 135 bin lira yaktı. Buradaki sorum ölçüm şeklim doğrumu doğru ise yakıt nasıl araçım benzinde 200-220 bin yakmakta idi. Teşekkür ederim.

Cevap: CHEVROLETTE YAKIT

İlk tank dolumunda gaz haline geçen LPG' den ötürü sağlıklı bir ölçüm yapamazsınız. 3. Depodan sonra tüketimi ölçmeniz daha doğru olur.
    İyi günler.

TÜRKİYE' DE OTOMOBİL FİRMALARININ TERCİHİ

Teşekkür ederim. Sağolun beni bilgilendirdiğiniz için çalışmalarınızda başarılar dilerim.

Merhaba benim kafam çok karıştı. Araçıma her gaz alışımda depoyu fulluyorum vede yakıtını ölçmeye çalışıyorum özellikle uzun şehirler arası uzun yolda. Fakat bi türlü net olarak ölcemiyorum her defasında arada baya bi fark oluyo sizce ölcüm şeklim mi yanlış örneğin gectiğimiz hafta sonu ıspartada depoyu doldurdum. içinde gazda vardı 30ytl aldı (40 lık simit depo) kmyi sıfırladım yola çıktım denizliye vardığım da 170km olmuş şehir içi falan 200 oldu ıspartaya dönerken yoldan tekrar fulledim 251 km de 25ytl sizce nasıl kmde 100ykr yakmış oldu ayrıca 170 km boyunca kılimada açıktı. şimdiden teşekkür ederim.

Yakıt tüketiminizi depo fulleyerek yaptığınızda yanılırsınız çünkü her gaz istasyonunun pompa basıncı farklıdır. Mesela 40 lt boş tankınızı A istasyonunda fullersiniz 60.00YTL B istasyonunda fullediğinizde 55.00 YTL lik yakıt alır. Buda pompo basıncından kaynaklanır.

Bence yakıt tüketiminizi boş depoyu fulleyin aldığınız miktarı bir yere not edip kilometrenizi sıfırlayın ve gaz bitinceye kadar (araç kendi kendine sesli ikaz verip lpg ye geçiş yapana dek) kullanarak aldığınız gaz miktarını yaptığınız km. ye bölerek en net sonuca varacağınıza eminim.

Alıntı cagatay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yakıt tüketiminizi depo fulleyerek yaptığınızda yanılırsınız çünkü her gaz istasyonunun pompa basıncı farklıdır. Mesela 40 lt boş tankınızı A istasyonunda fullersiniz 60.00YTL B istasyonunda fullediğinizde 55.00 YTL lik yakıt alır. Buda pompo basıncından kaynaklanır.

Bence yakıt tüketiminizi boş depoyu fulleyin aldığınız miktarı bir yere not edip kilometrenizi sıfırlayın ve gaz bitinceye kadar (araç kendi kendine sesli ikaz verip lpg ye geçiş yapana dek) kullanarak aldığınız gaz miktarını yaptığınız km. ye bölerek en net sonuca varacağınıza eminim.
    Öncelikle ilginize teşekkür ederim. Fakat benim depom tamamen bittiğinde gaz alırım vede 32lt gecmez. Son zamanlarda 37 lt. almaya başladı. Ama sizin dediğiniz yöntemi uygulayıp sonucu yazacağım iyi günler

Tamam bu bize LPG tüketimini verecek peki benzim Tüketimi araç ilk çalışmada sürekli benzinle çalıştığına göre bunu da yakıt miktarına eklemek gerekmiyor mu? Mesala benim aracım şehir içi 120Ykrş yakıyor (Sadece LPG) ama sabahları en az 2 km benzinle gidiyorum ve ayda ortalama 40 YTL lik de benzin alıyorum. Bunu yok mu sayacağız?

Elbetteki ilk çalıştırmadaki benzin tüketimini yok sayamayız. Ben ilk çalıştırmadan birkaç saniye sonra gaza geçişi kendim yapıyorum (İyi Havalarda)benzin tüketimim minumum. Soğuklarda ise 700-800 metre sonra aracım lpg ye geçiş yapıyor.Geçiş sıcaklığı 30 dereceye ayarlı ve şükür bir problem yok.

Elbetteki ilk çalıştırmadaki benzin tüketimini yok sayamayız. Ben ilk çalıştırmadan birkaç saniye sonra gaza geçişi kendim yapıyorum (İyi Havalarda)benzin tüketimim minumum. Soğuklarda ise 700-800 metre sonra aracım lpg ye geçiş yapıyor.Geçiş sıcaklığı 30 dereceye ayarlı ve şükür bir problem yok.
    Benzindeki çalışma duyduğum kadırıyla gazın yoğunlaşmasıyla ilgili bir durummuş aracın motorunuda yormaz cünkü az değil ben her gün aracımı kullanan birisi olarak sabahları yaklaşık 1 km kadar benzinde gidiyorum soğuk havalarda yazın bu dahada düşecektir. Peki kendimiz gecirmek istesek tekrar program mı yüklememiz gerekir. Aylık ortalama 10 lt benzin tüketiyorum sizce bu oran ne olmalı

Arkadaslaar benim arac Chevrolet Kalos 1.2 . Lpg taktırıp yakıt olcen varmı bizi bilgilendirebilirmisiniz.

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler