+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Aracım Stop Ediyor...

Question Aracım Stop Ediyor...

Merhaba arkadaşlar aracımda BRC Sequent 24 kiti takılı. Yaklaşık 10 gün önce Mavi Denizler bayiisinde dönüşüm yaptırdım. Aracım vites geçişlerinde stop ediyor. Mesela köşeyi döneceğim 3'den 2'ye alıyorum devir birden iniyor ve stop ediyor. Gaza bastığım zaman topluyor ama çoğu zaman yakalayamıyorum. Her zaman yapmıyor bunu mesela 20 km içinde 2-3 defa bazense hiç yapmıyor. Normal rolantide araba olduğu yerde beklerken stop etmiyor hep giderken oldu. Benzinde böyle bir sorunum yok. Yalnız hem benzim hem de lpg de yaşadığım bir sorun var. Bunu başka bir forumda sormuştum. Oradan kopyalıyorum.

Merhaba arkadaşlar. Sorunumdan biraz bahsedeyim. Vites farketmeksizin 1800 devir civarında aracımda bir kafa sallama, kekeleme gibi birşey oluyor. Ayağım gazda iken bu sorunu yaşamıyorum, yani devir artarken. Mesela 2. viteste 2000-2500 devir arası gidiyorum ayağımı gazdan çekiyorum devir normal olarak yol eğimine göre azalmaya başlıyor, motor kompresyona girip devir 1800 civarına düştüğünde araç kendini ileri geri atar gibi yapıyor. Bazen çok az bazense çok hissediyorum bunu. Sorun nerede olabilir. Bujilerim yeni. Distribütor orjinal Marselli sanırım. Ateşleme bobini; Sanıyorum benden önceki sahibi tarafından değiştirilmiş, markası Huco. Garip olan durum bu sorunu sadece 1800 devirde yapması hem de vites farketmeksizin. Daha önce bunun gibi bir durumla karşılaşıp sorunu çözen arkadaşlardan yardım bekliyorum. Teşekkürler. 97 Polo 6n AEE Motor 1.6

Acaba bu sorunun sebebi lpg de stop etmek olarak yansıyor olabilir mi? Mavi Denizlerin işçiliğinden memnunum. Sağolsunlar ilgilerini eksik etmiyorlar. Herkese tavsiye ederim. Buradan sizlerinde yardımıyla sorunumu çözmek istiyorum. Stop etmesi kontrol açısından tehlike arz edebiliyor. Aracımın yakıt değerleri gayet iyi, test cihazlarında herhangi bir arıza gözükmüyor. Özellikle Kadir Bey yardımlarınızı bekliyorum.

Cevap: Aracım Stop Ediyor...

Mavi Denizler bu sorununuzu çözebilecek bilgi ve tecrübeye sahiptir. Çözüm yeri forumlar değil yetkili servisimizdir.
    Lütfen kendileriyle temasa geçiniz.
    İyi günler.

TÜRKİYE' DE OTOMOBİL FİRMALARININ TERCİHİ

Çözüm yerinin forum olmadığını bende gayet iyi biliyorum. Yarın Mavi Denizlere tekrar uğrayacağım. Fikir almak açısından sormuştum kusura bakmayın kalabalıklığımdan dolayı...
    Size de iyi günler.

kardeşim geçmiş olsun boğaz kelebeğin benim ki gibi gidici.
    sanırım artık ayar yapıla yapıla ayar da tutmaz.bende kompresöre uzun süre bırakmıyorum 1700-1800 devirde benzinde lpg farkmiyo tekleme yapıyo.
    ankarada ostimde deydi sanırım 280 ytl ye vardı boğaz kelebeği sıfır..
    yada bu işlerden anlayan birine boğaz kelebeğini temizlet bide adaptasyon yaptır.ama dediğim gibi pek uzun bir süre randıman vereceğini sanmıyorum.
    PoLo 1,6 brc seq 24

Sağol Uğurcum. Ben daha uygun fiyata çözerim bu işi çözünce sanada haber veririm. Ama tabii tam olarak emin değilim tekleme işinin boğaz kelebeğinden olduğunun. Ateşleme sisteminden şüpheleniyorum. Boğaz kelebeği 10 gün önce temizlenip adaptasyon yapıldı. Sende lpg de stop etme sorunu yok sanırım. Benim canımı sıkan bu. Yoksa 1800 devir civarı pek kullanmıyorum zaten genelde 2000-3500 arası kullanırım. Mesela bugün 50 km kadar trafikte kullandım ama 1 kere bile stop etmedi. Garip birşey...

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler