+ Konu Cevaplama Paneli
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan
1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 12 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 40'lık depo 37lt gaz alıyor

40'lık depo 37lt gaz alıyor

8 ay önce gaz dönüşümü yaptım.İlk aylarda depom ortalama 32-34lt gaz alıyordu.Ancak son aylarda depom boşken 35-37lt gaz almaya başladı. Bu durumun tehlike yaratıp yaratmayacağını ve sorun varsa garanti kapsamı içinde değiştirilip değiştirilmeyeceğini öğrenmek istiyorum.
    İyi çalışmalar,hoşçakalın...

Cevap: 40'lık depo 37lt gaz alıyor

Yaz aylarında deponuzun biraz daha az alması normal. Çünkü yaz ve kış aylarında gazın yoğunluğu değişiyor. Yoğunluğa bağlı olarak seviyede azda olsa bir farklılık oluşabiliyor. % 80 dolum limiti epey geniş bir emniyet payı içeriyor. Tankınız 45 Litre sanırız. 32-35 Litre normal değerler. İstasyondaki dolum hızı ve basıncıda durumu etkiler. Siz izlemeye devam edin. Gerekirse 35 Litrede dolumu kapattırın.

TÜRKİYE' DE OTOMOBİL FİRMALARININ TERCİHİ

İlk mesajımda belirttiğim gibi tankım 45 değil, 40 litrelik.Ayrıca her zaman dolum sırasında içi boş olmadığı için ne kadar gaz doldurmak gerektiğini tahmin etmek zor.Bu yüzden dolum seviyesini otomatik olarak şamandıranın yapması daha doğal.Bu durumda benim değerlerimde sanırım bir anormallik var.Sorunu gidermek için ne yapmam gerekir?

Bende 40 lık depo kullanıyorum her gaz bitişinde 32 lt gaz alıyor. Duyduğuma göre normalide buymuş deponunda yüzde 20 sini doldurmak gerekirmiş. En iyisi pompa atınca doldurmak iyi değil.

Sayın BRC Yetkilileri, her zamanki gibi çok aydınlatıcı bilgiler verdiniz. Forumunuz bu şekilde kurulma amacına amacına ulaşıyor galiba! Yardımlarınız için çok teşekkürler, müşterilerinize değerli zamanınızı ayırdığınız için!

Normalde tankınızın 32 Litrede kesmesi gerekiyor. İstasyonda dolum basıncı yüksek ise dolum yavaşta olsa devam edebilir. Ayrıca ikmal yaptığınız istasyonundaki pompaların kalibrasyonlarını zamanında yapılıp yapılmadığıda ayrı bir konu. Değişik bir istasyondan bir deneme daha yapın. Ondan sonra tankın aracınızda terazisinde bağlanıp bağlanmadığını kontrol edelim. 32 litre aldığınız bir dolumda servise uğrayıp full depo seviye ayarlarını da yeniden yaptırmanız gerekebilir.
    İyi günler.

Açıklamalarınız için teşekkürler.Aracımın ilk birkaç ay 32-33 lt. civarında gaz alıyordu.Uzun zamandan beri farklı istasyonlarda yaklaşık 36 litre civarında gaz alıyor. Bu durum istasyondan istasyona değişmiyor, hepsinde aynı gazı alıyor.

Tankınızın monatjını bir daha kontrol ettirin. Yatayda tam terazisinde değilse bu sıkıntıyı yaratabilir.
    İyi günler.

Benim araçım da her zaman 32 lt alıyodu bugün 37 lt gaz aldı her zamanki gibi gaz bittikten sonra gaz aldım mecburen göstergelerim çalışmıyor ayrıca göstergeler için de şuana kadar çözüm bulunamadı bu sefer neden bu kadar çok almış olabilir sizce 32lt aslında dolumu kesdi pompanın sesi değişerek dolum yavaşladı fakat devam etti bi sakınca tehlike teşkil eder mi gaz aldığım yeri değiştirmemi önerirmisiniz çünkü daha önçeki gaz aldığım istasyonlarda 32 lt den fazla almıyordu ama aracın çekişi daha arttı basıncdan sanırım teşekkür ederim iyi çalışmalar

bende de benzer bir sorun var
    45lt simit depom 36-37 lt alması gerekirken en son 43.38 lt gaz aldı.
    37lt den sonra yüksek bir gürültü başlıyor ve o halde bırakınca 43.38 lt gaz aldı dün
    bu arada 3 defa montajımı yapan izmir yetkilisi servislerinden pover otogaza gittim. her defasında şamandıra değişecek elimizde yok dendi.
    izmir pover otogazın yetkili servis anlaşması mı iptal edildi de onlara parça göndermiyorsunuz?
    lpg almaya gittiğimde arabanın başında bulunmazsam pompacılar 40lt üzerinde dolum yapıyor
    bu siteye ilk yazdığımda kadir bey depo terazisinden bahsetmişti.
    pover otogaza gittiğimde ise ondan olmaz dendi bana
    sorunum hala çözülmedi
    yardım edin lütfen
    orası çözüm olmayacaksa başka bir servise yönlendirin beni.
    teşekkürler.

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler