+ Konu Cevaplama Paneli
Sayfa 1 Toplam 5 Sayfadan
1 2 3 ... SonuncuSonuncu
Toplam 44 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: peugeot 307 sorunları için tavsiye istiyorum

peugeot 307 sorunları için tavsiye istiyorum

herkese merhabalar,,
    yenı montajdan cıkmıs ve konuya ilişkin olumlu dusuncelerle foruma katılmıs bulunmaktayım..
    adım bulent uncu
    şehır plancısıyım
    henüz aktıvasyonu yenı almıs bir üyeyim,
    kısaca konum su;
    gecen hafta 2002 model peugeot 307 XR model aracıma 2 aylık saha calısmam sonucu bılınen en ıyı urun BRC ve onun dıstrıbutoru 2 A muhendıslık olarak tespıtlerımı yaptıktan sonra(telefondan teknık servısten murat beyın yardım ve katkılarını aldım tesekkur ederım) 24 seguent taktırdım. montajı yetkılı bayi ankara mavı denızler; tuncay bey ve ustası ferhat bey ekibi ile yaptı.kendılerının deneyımınden ve ıscılıklerınden hıc bır sorunum yok.tesekkur ettim zaten kendılerıne... ancak dogal olarak yasanabılecek bazı sanssızlıklarım var benımde;
    1-peugeotlardaki sureklı azalan benzın gostergesı sorunu bende de cıktı, BRC PSA nedir? kesin çözümmü?,montaj kiti içinde yer almayan bır parça mı?bunun ıcın ayrıca bayi istanbula talep mı yapacak , yoksa ellerınde varmıdır? malıyetı nedır?
    2-45 lt lik sımıt tankım 2 dolumdur duzelmedı bı turlu,hep daha az alıyor(21 lt)(27lt) ve yaklasık 200 km de bıttı sınyalı verıyor,bunun ıcın yapılacak olan valf açı ayarı yeterlı mıdır?samandıra 1 kez degıstırıldı halıhazırda..ancak sevıye ayarları yapıldımı bunu bılmıyorum,,yoksa yenıden samandıra ve tank sokulmelı mı??
    3-enjektor sesı kesmek ıcın forumda bahsedılen yalıtım malzemesını takan arkadas varmı ?malıyetı nedır?
    cevap yazacak herkese sımdıden tesekkur ederım
    ilerki günlerde aracın yakıt değerlerını burada yazacagım,,ama sımdıden sunu bılıyorumkı donusumu yapan herkes 2 A nın teknık destegıyle de hıc bır zaman pısman olmayacaklardır..
    musterı memnunıyetını gerek bayi gerekse ıstanbul fazlası ıle onemsemektedır,,bunu da bizler burada yazıyoruz zaten(foruma yazan uyelerın kalıtesı ve katkıları cok ıyı )

hoscakalın

Cevap: peugeot 307 sorunları için tavsiye istiyorum

Sn. Bülent,
    Sıkıntılarınızın çözümü için Tuncay Bey gereğini yapacaktır. Kendileriyle temasa geçiniz. Gerekli parçaları bizden temin edeceklerdir.
    İyi günler.

TÜRKİYE' DE OTOMOBİL FİRMALARININ TERCİHİ

brc PSA kiti istanbuldan istenildi,,bizzati yener bey aradı söyledi bana..
    şimdi ricam 2A mühendislik bu kiti biranevvel ankara mavi denizler e gönderir ise sorun çözülecek..
    şimdiden teşekkürler

bu arada hazır foruma girmişken aracın yakıt değerlerini vermek isterim;
    araçta biten depo 3 üncü full alımdı ve bu deponun değerleridir;
    37.6 lt gaz alındı(tank 45 lik simit). yaklaşık 50 ytl ödendi. Şehir içinde yapılan ve ortalama suratler ıcınde normal devırlerde yapılmıs yol 375 km.dir.(bu sadece lpg ıle yapılan yoldur ılk calıstırmaları dustum,,toplam gidilen yol 385 kmdir ).buna göre 1 km de 13.3 ykr harcamıstır.100 km de harcanan yakıt 10.1 lt dir.hedef tek depoda 400 km yi görmek :-)(100 km de 9.5 lt)
    ilginç olan su;aynı paraya benzimle gittiğim yol yaklasık 200 km idi,,yani 17.6 lt(2.83 kursunsuz),bunu 1.2 ile çarptığımda 10.56 lt lpg yapar,,yanı lpg ile en fazla 350 km gıdebılırım gıbı duruyor..ben demekki benzınde artık 50 ytl ile 200 km yapamayacagım anlamıs bulunmaktayım son zamlardan sonra..

özetlersek;
    sehir içinde km de 13 ykr civarı malıyetı olan yakıt sehır dısında sanırım cok rahat 10 ykr mertebesıne ınecek,,bu keısn olarak tasarrufun % 40 -45 sevıyesınde oldugunu gosterır..yıllık 15-20 000 km uzerı yol yapanların mutlak surette tercıh etmelerı gereken sıstem sıralı lpg dir.10 000 altı yolculugu olanlar ıcın anlamsızdır,ancak arac kulllananlar ortalama yıllık 10 000 12 000 km yol yaparlar ,bu hevesle en az 15 000 km yapacakları da kesındır,30 000 uzerı olanlar ıcın brc bır zarurettır.
    400 km hedefımı gercekleştırdıgımde buraya yazacagım,,daha hava fıltresı degıstırmedım,,valf ve ayar konusunda son ayarları da yaptırmıs degılım..
    bilginize

Cevap: peugeot 307 xt otmtk için tavsiye istiyorum

bülent bey merhaba,,,bende 2002 model xt triptonik sahibiyim bende aynı araştırmayı yaptıktan sonra çoğunluğun brc üzerinde hemfikir olduğunu anladım siz 2 aydır kullanıcı olarak arabnın teknik özliklerinde herhangi bir arızaya yada eksikliğe rasladınızmı acaba,,,genel anlamda memnuniyetiniz nedir...

sistemdeki analog samandıra valf seviye ayarlarını saymazsanız hiçbir sorunum yok
    ki bu samandıra ayarı komık sekılde butun donusumlerde yasanıyor,,depoda gaz olmasına ragmen erken sınyal verıyor,sız sonuna kadar bı 100-150 km daha kullanbılırsınız,,tabı sızın ayarlarınıza gore degısebılır,belkı sızde samandıra daha dusuk sevıyelerı gorebılır,,
    tuketım degerlerım ıse benı mutlu edıyor,,sehır ıcınde normal kullanımda tam depoda 50 ytl ile 380-400 km yı goruyorum,bu da benım planlarıma uyuyor
    benzın gostergesı sureklı resetlemıyor,benzın bıttı gosterıp tekrar duzelıyor,psa konabılır ama ben su an kullanıyorum bu sekılde
    ıvmelenme normal,cevre yolunda onunde trafık yoksa benzınle nasıl gıdıyosan oyle yuksek surat gıdebılıyor,ama tavsıyem 120-140 barajında kal ki ekonomi yapasın,yoksa 350 km yı depo zor gorur
    sızın sıstemde durum nedır?

BENDE ARACIMI BUGÜN ORTACA'DA BULUNAN SU OTOMOTİVE SIRALI SİSTEM BRC MARKA LPG GAZ DÖNÜŞÜMÜ TAKTIRMAK İÇİN BIRAKTIM ARACIM 2005 MODEL PEUGEOT 307 LOOK 1.4 16V AMA BU SİTEYE GİRİP PEUGEOT SORUNLARINI OKUYUNCA GERÇEKTEN CANIM SIKILDI BÜTÜN PEUGEOT SAHİPLARİNİN BİRDE OLSA İKİDE OLSA SORUNLARI VAR ACABA BENDE SORUN YAŞAYACAKMIYIM İNŞALLAH SORUN ÇIKMAZ DEMEKTEN BAŞKA YAPACAĞIM BİŞEY YOK BİDE GENEL OLARAK Bİ BENZİN GÖSTERGESİ SORUNU VAR BENDEDE OLACAKMI? BİDE TİTREME SORUNU OLUYORMUŞ PAZARTESİ GÜNÜ ARACIMI ALICAM PAZARTESİDEN SONRA TEST EDİP SİZE GEREKLİ BİLGİYİ VERİCEM AMA ŞİMDİKİ İZLENİMİM HİÇ İYİ DEĞİL HERKESİN PROBLEMİ VAR GİBİ DURUYOR. İNŞALLAH BEN SORUN YAŞAMAM... ŞİMDİLİK SEVGİYLE KALIN...

Daha baştan önyargılı olmayın. Herhangi bir sorununuz olursa biz çözeriz.

KAYBETMEK YOK

sn bülent bey merhaba
    sizin tüm mesajlarınızı dikkatle okudum benimde 2005 model 307 XT aracıma lpg gaz taktırmak istiyorum,ama şu ana kadar hep karamsardım fakat sizin mesajlarınızı okuyunca da size yazmaya karar verdim ankara da nerde taktırdınız ? hatta anladığım kadarıyla sizde ankaradasınız sizin aracı görmek isterim montajı nasıl yapılmış eğer adres veya telefon verebilirseniz tabi sizin için uygunsa selamlar

KADİR BEY SİZE Bİ SORUM OLACAK. SİZİ 2 GÜN ÖNCE TELEFON İLE ARADIM VE GÖRÜŞTÜK BU PSA MODÜL NEDİR? AÇIKLAYABİLİRMİSİNİZ. BUNU ARACA LPG TAKILIRKEN SİSTEM İLE BERABER TAKILMASI GEREKİRMİ? YOKSA SONRADAN BİZİM ALIP TAKTIRMAMIZ MI LAZIM? MALİYETİ NEDİR? BİRDE BU MODÜLÜ TAKTIRINCA BENZİN GÖSTERGESİ SORUNU KESİN OLARAK ÇÖZÜLÜYORMU? EĞER SİSTEMLE BERABER TAKILMASI GEREKİYORSA BENİM ARACIMA TAKILMADI VE SİZE BAHSETTİĞİM RÖLANTİ SORUNUM HALEN DEVAM ETMEKTEDİR. ŞİMDİDEN İLGİNİZE ÇOOOOOOOK TEŞEKKÜR EDERİM... SEVGİYLE KALIN...

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler