+ Konu Cevaplama Paneli
Sayfa 1 Toplam 5 Sayfadan
1 2 3 ... SonuncuSonuncu
Toplam 42 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: pegeout 307 lpg

pegeout 307 lpg

bugün pegeout 307 triptonik vitesli aracıma brc sıralı sistem lpg taktırdım ank.da pro-ser servisinde çok memnun kaldım kafamda birçok soru işareti vardı sagolsunlar hepsini giderdiler ve ilgileri alakaları çok iii di burdan tesekürre etmek istedim hem servise hem 2a mühendislige ayrıca pegeout araçlara lpg taktrmak isteyen arkadaşlarda hiç düşünmesinler taktırsınlarsınlar bugun baya bi gezdim benzinden farkı yok diyebilirim çok memnun kaldım bakalım ilerde nasıl olcak....

Cevap: pegeout 307 lpg

İyi günlerde, güle güle kullanın.
    Herhangi bir sıkıntınızda bize yazın.

TÜRKİYE' DE OTOMOBİL FİRMALARININ TERCİHİ

Merhaba,

Dün 307 aracıma lpg taktırmak için ankara oto sanayisini gezdim ve en sonunda pazartesi günü montajı yaptırmak için mavi denizler firması ile anlaştım. Aldığım referanslara göre bir sorun beklemiyorum. Umarım sonuç iyi olur. Gelecek hafta araç ile ilgili izlenimlerimi yazacağım.

Alıntı ar600935 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

Dün 307 aracıma lpg taktırmak için ankara oto sanayisini gezdim ve en sonunda pazartesi günü montajı yaptırmak için mavi denizler firması ile anlaştım. Aldığım referanslara göre bir sorun beklemiyorum. Umarım sonuç iyi olur. Gelecek hafta araç ile ilgili izlenimlerimi yazacağım.

Merhaba,

Araca montajı pztesi yaptırdım. Montajı Volkan diye bir arkadaş yaptı. Program yüklemesi ve testleri ise Tuncay Bey yaptı. genel izlenimlerim şöyle.

Aracın yol performansı ile ilgili tespit edebildiğim herhangi bir hata yok. benim kullanım stilimde aracın gaz yada benzinde çalıştığını anlamam mümkün değil. Ancak testler sırasında fark ettiğim bir konuyu paylaşmak istiyorum. Araç gaz ile çalışırken ani olarak gaza yüklenilirse aracın 750-1250 rpm arası devirlenmesinde gecikme oluşuyor. Bu hata benzinde çalışırken yok. Bu ahta çok düşük devirlerde giderken araca ani gaz yüklemesi yapıldığında araçta titremeye neden oluyor. Bu hatanın muhtemel sebeplerine gelince bana söylenen gazdaki enjektör hızının benzindeki değeri yakalayamadığı yönünde. Ancak bu durum enjektörün kapasitesiyle ilgili değilmiş. enjektörleri biraz daha hızlandırabilirlermiş.bu da programlama ile yapılacak. Ancak montaj sonrası zaman sıkıntısı olduğu için hassas ayarı gelecek haftaya bıraktık. Bir diğer çözüm ise enjektörlerden manifolda giden hortum boylarını kısa tutmak olabilirmiş. esasında bu çözüm bana mantıklı geliyor. Bu nedenle yeni montaj yaptıracak arkadaşlara enjektörleri olabildiğince manifolda yakın monte ettirmelerini tavsiye edebilirim.

Bu hata yukarıda da bahsettiğim gibi benim kullanım tarzımı hiç etkilemiyor. Ancak yine de düzeltilmesi gerekir. En azından LPG dönüşümü sonrası benzinden hiç bir farkının kalmaması için.

Aracın genel performansı gayet iyi. Hızlanma ve devirlenmesi benzini aratmayacak şekilde. Otobanda rampa çıkarken 130-140(daha yukarı araç çekmedi kapasite bu kadar inerken ise 170'e kadar(korkudan yukarısını deneyemedim) sorunsuz hızlanabildim. Benzin gaz geçişleri sorunsuz. Bu durumda eve dönerken içimde bir rahatlama oldu, biliyorum ki aracım az yakıt tüketiyor. Yakıt harcamaları hakkında bilgiyi şu an veremiyeceğim, bu bilgiler haftaya umarım.

307 montajı yaptıracak arkadaşlar. Bu işe karar verdiyseniz çok fazla etraftan etkilenmeyin. Bilin ki işinin ehli bir usta aracı size sorunsuz teslim edecektir. Marka olarak da BRC'de bence uygun.

Görüşürüz

Sn. ar600935
    Özelden gönderdiğiniz mesaja cevap yazdık. Sizin aracınıza özel durumları burada tekrar edelim.
    1- LPG giriş nozulları Emme manifoldu sökülerek resimdeki gibi monte edilecek.
    2- Enjektörden çıkan Gaz hortumları 10CM civarında olacak.
    3- Vakum en güçlü yerden alınacak.
    İyi günler.

Merhaba,

1 ay önce montaj yaptırmış biri olarak genel yakıt sarfiyatım ve kullanım ile ilgili bilgileri paylaşmak istiyorum.

Bu konu altında yazmış olduğum 750-1250rpm arası gaz almama durumu ne yazıkki tamamen çözülemedi, ancak araç bu haliyle bile kullanım esnasında herhangi bir sıkıntı yaratmıyor. Araçdaki bu hatayı kullanıcı olarak anlamak çok zor, sadece çok aşırı yüklenildiği zaman bu durumla karşılaşıyorum bu tarz bir aşırı yüklemede normal bir kullanımda mantıklı değil. Bu nedenle hatayı hiçbir zaman hissetmiyorum.

Sarfiyat bilgilerim şöyle. Şehir içinde klima açık olarak 350-370km arası yol yapabiliyorum. Bu kadar yolu 50YTL'ye mal ediyorum.

Esas bomba ise şehirler arasındaki kullanım. 4 gün önce Ankara'dan izmire gittim. Yol boyunca yasal hız sınırlarına uyduğum için 99km'yi geçmedim. Araçta cruise control var ve bütün yol boyunca aracı 95-100 aralığına sabitleyip klima hep açık bir şekilde yol aldım. Ankara çıkışında depoyu doldurdum ve İzmire kadar hiç gaz almadan geldim. Yolculuğum bittiğinde km göstergem 587.7km'yi gösteriyordu. Depoyu tekrar doldurdum ve 52 ytl ödedim. Özetle izmir ankara arasını 8.93 ykr/km sarfiyatla geçtim. Bundan iyisi şamda kayısı ne diyeyim daha.

İnsan arabasını daha çok sevmeye başlıyor buna inanın.

RESİM SORUNU

SELAM SAYFANIN ALTINDA BİR 307 NİN MOTOR FOTOSU VAR MUHTEMELEN AR600935 RUMUZLU ARKADAŞIMIN. enjektörler motor kapağının üstüne yerleştirilmiş. motorunda herhangibir sorun yaşayıp yaşamadığını sormak istiyorum.rölanti, titreme, gazı geç alma gibi şimdiden teşekkürler...

Cevap: RESİM SORUNU

Alıntı OZZY Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    SELAM SAYFANIN ALTINDA BİR 307 NİN MOTOR FOTOSU VAR MUHTEMELEN AR600935 RUMUZLU ARKADAŞIMIN. enjektörler motor kapağının üstüne yerleştirilmiş. motorunda herhangibir sorun yaşayıp yaşamadığını sormak istiyorum.rölanti, titreme, gazı geç alma gibi şimdiden teşekkürler...
    Evet araç benim. Benim araçta gazı geç alma sorunu var. ancak çok rahatsız edecek seviyede değil. Gaza birden yüklenince böyle bir sorun oluşuyor. Mavi denizler otogazda bu hatayı gidermek için enjektör grubunu olabildiğince yaklaştırmaya çalıştılar. Ancak değişen birşey olmadı.

Enjektör grubunu daha yakın bir yere monte etmenin bir yolunu bulamadık. Konu hakkında yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum. Hiç hata olmaması tabiki tercihimdir.

[ben peugeot 307 xr arcıma 3 ay önce LOVATO marka lpg taktırdım. anacak arabam ilk çalıştığında motor gaz yemiyor ve tekliyor. ve gaza ğeçişte stop ediyorve benzin kokuyor. bir müddet sonra düzeliyorve aracı stop ettikten araç 3-4 saat sonra tekrar çalışınca motor sıcakta olsa aynı proplemleri veriyor.. ne yapmalıyım sizce proplem ne olabilir.. artık bu ptoblemden dolayı arabaya binmek istemiyorum

Özelden yazdığınız mesaja verdiğimiz cevapta belirttik. Kablolarınızda yanlışlık var. Emülatör kablo ve bağlantılarını kontrol ettirin.

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler