+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 9 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 9 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: motor beyni

Question motor beyni

herkese merhaba,
    forumunuza yeni katılıyorum ve bana bu konuda kimsenin yardımcı olamayacağını düşündüğüm anda karşıma çıktı.
    aracım 2001 opel vectra 1.6.
    yaklaşık olarak 1,5 yıl önce aracımı değiştirip 2. el bi opel aldım.benzin fiyatlarının yüksek olması nedeniyle lpg sistemi taktırmaya karar verdim.
    o zaman kayseride ikamet ediyordum fakat bi lpg bayiinin tavsiyesiyle konyada brc bayiinde lpg kiti taktırdım.ilk bir kaç ay gerçekten ne kadar yerinde bir karar verdiğimi düşünerek keyifle aracımı kullanırken birgün arıza lambaları yanmaya araba gaz yememmeye başladı.opel servisinde motor beyninin arızalı olduğunu, opellere lpgnin iyi gelmediğini vs moral bozucu şey söylediler.
    ilk sorum gerçekten lpg sisteminin bu motor beynini bozup bozmadığı ile ilgili.
    çünkü lpg sistemi bayilerinin bir çoğu motora verilecek zarar konusunda garanti sunarken brc bayii bana bu konuda garanti vermediler.
    ikincisi ise, aracımın birçok defa yetkili servisinde kontrolu yapıldığı ve 3 enjektörünün değiştiği halde rölantide iken sarsıntılı çalışmasını ve özellikle inişlerde frene basıp durduğumda motorun durması.
    bu konulara bi açıklık getirecek bana fikir verebilecek cevaplara ihtiyacım var.
    yardımcı olursanız sevinirim.

Cevap: motor beyni

Hangi servisimizde taktırdınız?. Elinizde 2A antetli garanti belgesi var mı?
    Sequent-24 ve Sequent-56 modellerimiz Chevrolet Türkiye ve GM tarafından onaylı ürünlerdir. Standartlara uygun bir montaj ve kalibrasyon ayarıyla hiçbir sorun yaşamazsınız. Aracınıza benzer binlerce dönüşümü yapılmış araç var. Arıza lambanızın yanmasına neden olan arıza nedir? Diagnostik cihaza bağlatıp arıza kodunu öğrendiniz mi?
    İyi günler.

TÜRKİYE' DE OTOMOBİL FİRMALARININ TERCİHİ

elimde garanti belgesi var. opel servisinde tech 2 adlı cihaza bağlandı defalarca. arıza kodu gaz kelebeği gaz sensörleri gibi şeylerden bahsediyordu hatırladığım kadarıyla. kimi zaman hata kodu silindi sonra tekrar yandı. motor sıcaklığı artınca olduğunun farkına vardım. hatta bi defasında yaz ortasında sıcak fanı açıp 600 km yolu öylece gittimki arıza lambası yanmasın diye. çünkü arıza lambası yandığında gaza bastığımda çok geç hızlanıyor ve 150 km hızın üstüne çıkamıyordu.
    neyseki bu problemi beyni çok pahalı olduğu için çıkma bi parça ile üstün çabalar sonucu değiştirdik.
    şimdilerde ise arada bir (konya da genç oto gaz da taktırmıştık sistemi) servisine götürüp kontrol ettiriyorum. 1,5 sene içinde 3 enjektörü ve filtresi değişti. garantisi olduğu için enjektörlere para vermedik ama garanti bittiğinde ne yapacağım bilmiyorum. çünkü bu şekilde enjektörleri değiştirmeye devam edersek her sene 2 enjektöre para vermek zorunda kalabilirim.

bir başka konu ve herkesi ilgilendiriyor bence, hangi marka gaz kullanılması gerektiği. bunu burda yazamıyorsanız tavsiye edeceğiniz markayı e-mail adresime gönderirmisiniz?

Thumbs up Cevap: motor beyni

Sn Ahmet hangi marka gaz konusunda size ben şunu söyleyebilirim önce istasyon sahibinin ticari ahlakına bak sonra aldıgın gazın markasına bak saygılar sunarım.

selam benimde chavrole aracıma lpg taktırdım motor arıza lambası yandı ne yapmam lazım

arıza lambası gazın benzinden farklı bir etki yaptığı durumlarda yanmakta.değişik yerlerden gaz aldığımda bazen oluyor.eğer gazla ilgili bişeyse önemli değil.iyi bir gaz kullandığınızda kendiliğinden söner.yinede tecrübe edinmeniz açısından bi servise götürüp arızanın açıklamasını öğrenin.birde her yerden gaz almayın.ben asla aygaz almıyorum mesela.çünkü sadece aygaz aldığımda arıza lambası yanıyor.

Red face 2004 VECTRA C

VECTRA C ARACINA LPG TAKTIRAN ARKADASLAR
    SISTEMI MOTOR KORUMA KAPAGININ ALTINA TAKTIRAN VAR MI
    BENIM GITTIGIM SERVIS BU KAPAGIN CIKARILIP ATILACAGINI SÖYLEDI.
    BEN 4 AYDAN BERI KARAR VERIP LPG TAKTIRAMADIM VE YAKLASIK 8000 KM YOL YAPTIM. LÜTFEN BANA MONTAJ RESMI VEYA MONTAJ BILGILERINI GÖNDERIN.

IYI GUNLER/CALISMALAR

1.6 - 1.8 -2.2 - 3.2 LT ARACINIZ HANGİSİ?

KAYBETMEK YOK

adem tıcı bey ankara opis aş. ye uğrayabilirseniz hem resim hemde montaj aşamasındaki araçlarımızı inceleyerek karar verebilirsiniz.

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler