+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: TEK NOKTA ENJEKSİYON LPG DÖNÜŞÜMÜ HK.

TEK NOKTA ENJEKSİYON LPG DÖNÜŞÜMÜ HK.

Merhabalar tek nokta enjeksiyonlu araçlara takılan dönüşüm sistemleri hakkında çalışma prensibi ile ilgili bilgi verebilirmisiniz?Karbüratörlü sistem ile arasındaki fark nedir?Saygılarımla.

Cevap: TEK NOKTA ENJEKSİYON LPG DÖNÜŞÜMÜ HK.

Yakıt besleme prensibi olarak SPI-Tek nokta enjeksiyonlu araçların karbüratörlü araçtan farkı, bir mono enjektör marifetiyle emme manifolduna yakıtın püskürtülmesidir.
    LPG dönüşümünde emme hattına bir mikser monte edilerek, motora emilen havanın içerisine gaz karıştırılıyor. LPG ile çalışırken yakıt seçici anahtar marifetiyle benzin enjektörünün çalışması durduruluyor.
    Yakıt seçici anahtar istenildiği zaman benzin veya gazla çalışmayı sağlıyor.
    İyi günler.

TÜRKİYE' DE OTOMOBİL FİRMALARININ TERCİHİ

Question Cevap: TEK NOKTA ENJEKSİYON LPG DÖNÜŞÜMÜ HK.

Merhabalar benim tek nokta enjeksiyonlu aracım var duyduğum bir söylentiye göre tek nokta enjeksiyonlu araçlar benzin ile çalışıp sonra otomatik olarak gaza geçiryormuş bu söylentinin gerçeklik payı nedir? teşekkürler

Sn dox duyduklarınız söylenti değil gerçekdir.Daha geniş bilgiyi giriş sayfasındaki size en yakın yetkili bayiden alabilirsiniz.Saygılar sunarım

Tek Nokta, Çok Nokta enjeksiyonlu araçlarda olsun ilk çalıştırma hep benzinledir. Daha sonra set edilen değere gelince araç gaza geçer.
    İyi günler.

TÜRKİYE' DE OTOMOBİL FİRMALARININ TERCİHİ

Teşekkür ediyorum bilmiyordum.

corsa swing

yorumlarınızı okurken dikkatimi çeken bir şey oydu.aracım 98 model 1.4 opel corsa tek nokta enjeksiyonlu,lpg mi daha yeni taktırdam,yorumlarınıza göre tek noktalı araçlar çalıştırırken benzinle çalışıp kendiliğinden gaza geçiyormuş,ancak benim aracım hep lpg ile çalışıyor,böyle bir durum söz konusu değil,istersem anahtarla benzine geçirip tekrar benzinle çalıştırabiliyorum.neden böyle bağlanmış olabilir.ilerde sorun açarmı.yanıtlarınız için tşk

Arkadaslar bendede 2000 Model Doğan 1.6 i.e orjinla fabirkasyon BRC li LPG var araba benzinde çalısıyor ve 20.000 deviri geçince ototmatik gaza geçiyor arabamın herşeyi tmm sadece gaz beyni var elektronik bir beyin o beyini hiç bir satıcıda bulunmuyor LPG satıcısında bunu nereden temin edebilirim CVPlarınız için şimdiden teşekkürler

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler