+ Konu Cevaplama Paneli
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan
1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 16 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: benzinde sorun

Merhaba, 
    Ben 23.3.2006 tarihinde ankara yaldizlar otogazda 30.000 km deki 2001 1.6 focus aracima sirali brc lpg taktirdim.Arac gazda normal calisiyor fakat montajdan sonra benzindeyken rolanti ve gaz yemede duzensizlik basladi.Bir ay kadar sonrada motor ariza gostergesi yandi.Yaldizlar otogaza gittim.Gereken ilgiyi gosterdiler ve motor ariza lambasini sondurduler bilgisayarda kontrol sonucu gaz sisteminde sorun olmadigini ford servisinde motoru kontrol ettirmemi  soylediler.Ford servisi ise bilgisayarda lambda hatasi gozuktugunu ve bunu sildigini fakat
     motor uyari isiginin yanmasi,duzensiz rolanti ve gaz yeme sorununun lpg den kaynaklandigini ve yapacaklari bir sey olmadigini soylediler.
       Sizin tecrubelerinizle bana bir yol gosterebileceginizi umuyor,saygilarimi sunuyorum.
                                                                                                                             Iyi calismalar

Lutfen FORD servisinde aracin gosterdigi hatayi veya hata kodunu bildirin. karisim hatasi veriyorsa baska, sensor hatasi veriyorsa baska yorumlarimiz olacak.
    Kodlar P1131 -P1158 e arasinda ise karisim hatasi demektir ve aracin Lambda sensoru ve MAF sensoru kontrol edilecek
    Once hata kodunu bildirin.

bende ayni gun taktirmistim da   beyaz focusmu?

Alinti:evet sizde megane sahibimisiniz? lpg nasil  gidiyor

Alinti:
    Lutfen FORD servisinde aracin gosterdigi hatayi veya hata kodunu bildirin. karisim hatasi veriyorsa baska, sensor hatasi veriyorsa baska yorumlarimiz olacak.
    Kodlar P1131 -P1158 e arasinda ise karisim hatasi demektir ve aracin Lambda sensoru ve MAF sensoru kontrol edilecek
    Once hata kodunu bildirin.

ilginize cok tesekkur ederim Kadir bey.Ama su an hata kodu gozukmuyor,hata kodundan onemlisi gazda arac normal calisirken, benzinde  kesiklik yapmasi ve rolantide duzensiz calismasi  bu sorunla ilgili bir tahmin yapmaniz mumkun mudur acaba

Benzinde rolanti bozuklugu icin;
    * Rolanti hava kontrol valfi,
    * Kelebek aci sensoru
    * hava giris sicaklik sensoru
    * Hava akis valfi
    * Benzin pompasi, basinc regulatoru kontrol edilmelidir.
    Ayrica VSS-Vehicle Speed Sensor-Hiz sensoru ve 
    MAF sensor-mass air flow sensor-Hava debisi sensoru benzin enjektorleriyle ortak 12 V beslemeyi kullanir. Bunlarin voltajlarini olcturun.
    Iyi gunler.

Size cok tesekkur ediyorum Kadir bey  Uc ayri servis sikinti mi cozemedi sizin  araci gormeden bu kadar somut tahminler yurutmeniz  takdire sayan tavsiyelerinizi uygulayacagim insallah problemim cozulur.

evet mavi megane...lpg iyi gidiyor. buraya foruma ve donanimhabere yazmistim; sadece gaz yememeden ayni seyi anliyorsak bendede oldu yani trafikte normal seyrederken ani hizlanip bos seritlere gecme  girisimlerimde motor boguluyor-sesi degisiyor ama hizlanmiyordu, bogulma gecince yavas yavas hizlaniyordu... uzatmayim Kadir beyin gorusunu alarak yaldizlara  gittim.Sagolsun Cengiz  bey ilgilendi birlikte test surusune ciktik . Onun kullanimi sirasinda araba  ayni seyleri yapmadi, tahmininm kullanimdan farkediyordu...uzatmayim geri gondugmuzde arabayi laptopla kontrol etti. bir iki sey ayarladi -sordum ince ayar yaptim dedi..- gaz basincinda dusukluk var dedi. Mehmet ustayi cagrarak ona bir seyler soyledi , dogru merak ettim ne dedigini yanlis birseyler mi vardi ama sorunca ince ayar dedi sadece.. bende ustelemedim.O zamandan beri sorun minumuma indi . benim araba otomatik oldugu icin arabanin cekmemesi halinde vites kucultmesi gerektigi halde kucultmuyordu. Ayarlardan sonra daha cabuk toparliyor, bende gaza biraz daha fazla basiyorum, vites kuculterek hizlaniyor.

Sonucta problemi aldigim gaza bagladik...cunku bir kac gun once farkli bir yerden gaz almistim.Artik hep ayni yerden gaz aliyorum eger araba cekisten duser bir problem olursa gaz aldigim yeri degstiriyorum.

Alinti:

Alinti:evet sizde megane sahibimisiniz? lpg nasil  gidiyor

Merhaba Kadir bey
    Daha once konuyla ilgili yakin ilgi gostermistiniz.Goruslerinizi aynen ilettim ustalara.Sizi tekrar mesgul etmemin sebebi daha once sordugunuz ariza kodunu tesbit ettirmis olmamdan kaynaklaniyor.
      Arac gazda normal calisiyor,benzinde rolanti duzensiz, bazen duzeliyor.bilgisayarda P 0172 cok zengin karisim hatasi gozuktu. Bir kac ustaya gitmeme ragmen sorun cozulmedi.Bu hata kodu ve rolantinin sadece benzinde ara sira sallanti yapip ara sira duzelmesi ile ilgili bir tahmin yurutmeniz mumkun mudur acaba.Ayrica hararet ibresi 3 saniye gibi bir zamanda kirmiziya gelip sonra tekrar ortaya iniyor.Motor isi sensorune benziyor sikinti demistiniz .Acaba bunun da duzensiz rolantiyle ilgisi olabilir mi.
        Size cok tesekkur ediyorum.Bize tecrubelerinizle cok yardimci oluyorsunuz.
                                                                                                         Iyi calismalar.

Rolanti duzensizi ise bazen rolanti valfi arizasi gosteriyor. Bazi karbon temizlemesi yaparak rolanti valfi arizasi giderilir.

Alinti:
         Merhaba Kadir bey
    Daha once konuyla ilgili yakin ilgi gostermistiniz.Goruslerinizi aynen ilettim ustalara.Sizi tekrar mesgul etmemin sebebi daha once sordugunuz ariza kodunu tesbit ettirmis olmamdan kaynaklaniyor.
      Arac gazda normal calisiyor,benzinde rolanti duzensiz, bazen duzeliyor.bilgisayarda P 0172 cok zengin karisim hatasi gozuktu. Bir kac ustaya gitmeme ragmen sorun cozulmedi.Bu hata kodu ve rolantinin sadece benzinde ara sira sallanti yapip ara sira duzelmesi ile ilgili bir tahmin yurutmeniz mumkun mudur acaba.Ayrica hararet ibresi 3 saniye gibi bir zamanda kirmiziya gelip sonra tekrar ortaya iniyor.Motor isi sensorune benziyor sikinti demistiniz .Acaba bunun da duzensiz rolantiyle ilgisi olabilir mi.
        Size cok tesekkur ediyorum.Bize tecrubelerinizle cok yardimci oluyorsunuz.
                                                                                                         Iyi calismalar.

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler