+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 10 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: fiat-tipo frenleri ile ilgili

Exclamation fiat-tipo frenleri ile ilgili

iyi günler

aracıma lpg takdırdıktan sonra sabah aracımı çalıştırdığımda biraz ısındıktan sonra kalktığımda frene bastığımda frenler çok hafif tutuyor. sonuna kadar basıyom lastikler kitlenmiyor. aracımı tamircime götürdüm lpg ile alakası yoktur diye fren hidroliklerini kontrol etttirdim , fren kablolarına baktırdım. hiçbir sorun bulamadı. bana da sormak garip geliyor ama lpg den sonra başlayan bu sorunumun yani ilk çalıştığında frenlerimin tutmaması sizce lpg montajı ile ilgili bir sey olabilir mi. motor ısınınca tüm gün boyunca frenler ile ilgili hiç bir sorun olmuyor. bilgilendirirseniz sevinirim.

Cevap: fiat-tipo frenleri ile ilgili

Araç soğukken lpg çok kötü çalışıyor ise yapabilir birde fren hidroliği haznesini ve vestinghous vakum baglantısını kontrol ettiriniz saygılar sunarım

selamlar

lpg deyken yapıyor sabah ilk çalıştığında benzin konumunda çalıştırıyorum 1-2 dk sonra lpg ye alıyorum kalkıyorum ve frenler boş . ama 50-100 metre sonra geliyor frenler lpg deyken. ayrıca benzinde hiçbir porblem yok. bende soruyorum sağa sola. montaj aşamasında beyindeki kabloların bağlantısını genelde kabloyu kesip ara bağlantı yapıyorlar arabanın beynindeki bağlantıda sorun olabilir dediler diyen arkadaşında tiposu var o ayrıca yetkisiz yer tavsiye etmesine rağmen yetkili yere taktırdım ama o arabasında hiç bir sorun yaşamadı aksine benim bu 2. problemim anlamadım gitti. 1.cisi enjektör ışığı 2.cisi bu . ama bunu bende anlamayadım frenlerin problemi lpg taktırdıktan sonra başladı ve araba lpg ile çalışırken bunu yapıyor. aracım 57.000 de ilk sahibiyim orjinal km 98 model ilginize teşekkür ederim umarım bir çare düşünürsünüz.

ARACIMIN KM SİNİ VE GEREKLİ BİLGİLERİ SORDUNUZ CEVAPLADIM AMA HALA SİZDEN CVP ALAMADIM PROBLEMİİN NE OLDUĞU HUSUSUNDA BİLGİ ALABİLİRSEM SEVİNİRM

valla bu sorun bende de var ve çok tehlikeli.

Araç hem kendi kendine gaz veriyor hemde franler taşlaşıyor ve bu sorun kesinlikle lpg ile alakalı.

lpg den önce yoktu ve araç lpg deyken oluyor.

ustaya götürdüm yaptım dedi gerçekten de oldu ama birkaç hafta sonra yine nüksetti.

alakası var lpg ile o kesin ama nasıl oluyor onu bilemem.

Yaa hakkatten çok ilginç bir durum , LPG ile ilgili bir sohbet sırasında UNO su olan biride aynı şeyi anlattı , inanmadık LPG den olmaz dedik, ama burda forumda okuyorum, Allah allah , çok ilginç durum, bir çözüm olursa foruma yazın, Gerçekten enteresan.

Alıntı tibet1907 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    valla bu sorun bende de var ve çok tehlikeli.

Araç hem kendi kendine gaz veriyor hemde franler taşlaşıyor ve bu sorun kesinlikle lpg ile alakalı.

lpg den önce yoktu ve araç lpg deyken oluyor.

ustaya götürdüm yaptım dedi gerçekten de oldu ama birkaç hafta sonra yine nüksetti.

alakası var lpg ile o kesin ama nasıl oluyor onu bilemem.

Fren-LPG ilişkisi hakkında bizimde yetkili servisimiz olan FIAT-TOFAŞ' tan aldığımız bilgi aşağıya çıkarılmıştır.
    İstanbul' da iseniz bizle temasa geçin, yardımcı olalım. Diğer iller için bize özelden yazın sizi yetkili bir TOFAŞ servisine yönlendirelim.
    ---------------------------------------------------------------------------------------
    Kadir Bey,
    Bu araç muhtemelen UNO 70 SX.
    Aracın kendi kendine gaz vermesi enjeksiyon sistemindeki bir sıkıntıdan kaynaklanabilir.
    Gaz verdiği anda emme manifoldunda basınç düştüğü için fren sertleşiyor.
    Bu aracın enjeksiyon sistemi komplikedir.
    Yakıt ve ateşleme sistemi birbirine entegre iki ayrı ECU ile yönetilir.
    Sistemi iyi bilmeyenlerin arıza teşhisi çok zordur.
    Müşterimiz FIAT servisine giderse sorun çözülecektir.
    --------------------------------------

KAYBETMEK YOK

Eskimiş bir konuyu hortlatıyorum galiba ama arkadaşın bahsettiği sorunun aynısı bende var ve balıkesir merkez fiat servis, gönen fiat servis ve biga fiat servis çare bulamadı, ayrıca sanayilerdeki en meşhur ustalara gittim sorunu çözen olmadı. ayrıca harcadığım paralar cabası.

ayrıca lpg yi taktırdıktan 1 sene sonra başladı bendeki sorun ve 2,5 seneden beri devam etmekte.

aracım palio 2001 1.4 EL, bildiğim kadarı ile uno ile aynı motorlara sahibiz.

Lpg de çalıştığında frenler ilk başta kütük gibi hatta hiç yok. biraz mesafe gittikten ve gaz verdikten sonra sorun yok. benzinde hiç bir sorun yok. boğaz kelebeği temizliğinden tutun westinghouse kadar değiştirdim. dünyanın parasını harcadım ama sorunu çözebilen çıkmadı.

Neymiş Lpg ile frenin alakası yokmuş. var oğlu var

En son mesajda servisin mesajını eklemişsiniz. bu servis hangisi telefonunu buraya yazarmısınız?

Ben çanakkaledeyim.

Sırf bu yüzden aracımı satmayı düşünüyorum ama yeni sahibine de vicdanım elvermiyor. Kafayı yemek üzereyim.

Yardım edin lütfen

Saygılar

KANTARCI OTOM - BOSTANCI Doğanbey Cd .Kılıç Sokak No: 4 İçerenköy 0 216 575 76 76 0 216 574 96 06 SERDAR KANTARCI

Alıntı 2A TEKNİK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    KANTARCI OTOM - BOSTANCI Doğanbey Cd .Kılıç Sokak No: 4 İçerenköy 0 216 575 76 76 0 216 574 96 06 SERDAR KANTARCI
    Eyvallah cevap için. Tam zamanında :PDT_30:

Saygılar

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler