+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 9 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 9 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: ayarsizlik

Merhabalar aracim 1400motor teknokta enjeksiyonlu bir aractir ve gecen haftalarda brc elagans 51 modelli lpg kiti taktirdim ancak aracim benzinde ne yakiyorsa tuptede ayni miktarda yakit harciyor tabi turk lirasi bazinda yani normal kullanimda 20ytl ile 180-200km goturmesi gerekirken (ayni marka araca sahip arkadaslarimda biliyorum) ben100-110km yapiyorum  lpgyi takan yetkili serwis motorun lpgye alisana kadar ayarsizlik olabilecegi daha sonra ayara getirmem gerektigini soledi ancak goturmeme ragmen bir degisiklik olmadi we buda benim canimi sikiyor acikcasi lpg kitleri icinde en  kalitesini taktirdim ama sonuc basarisiz.....bana yardimci olabilirmisiniz ustanin dediginde dogruluk payi warmidir....yoksa montajdami bir hata yaptilar lutfen yardim edin canim cok sikiliyor

Hastaliga bir teshis koyabilmek ve bir yorum getirebilmek icin asagidaki bilgilere ihtiyacimiz var:
    1- Aracinizin marka ve model yili
    2- Kilometresi
    3- Benzin tuketiminiz
    4- Taktirdiginiz servis
    Ayrica, arac ve montaj hakkinda yorum yapabilmemiz icin 4 gaz analiz degerlerine ide htiyacimiz var.
           * Aracin benzinde rolanti ve 3000 devirde degerleri
           * Aracin LPG de rolanti ve 3000 devir degerleri
    (Istenen degerler : CO, CO2, HC, O2 ve AFR)
    Iyi gunler.

Aracim 98 model uno sx ie 99000kmde ancak motor mukemmel durumda herhangi bir problem yok fiat yetkili serwisinden kontrolden gecti...yaptigim arastirma sonucunda yetkili serwisiniz degilmis taktirdigim yer...4 gaz analizi dediginiz seyi nasil yaptirabilirim kimdaha iyi ayar yapabilir aracima adanaoturuyorum....birde montaj sirasinda bisey dikkatimi cekti aracim enjeksiyon sistemli olmasina karsin(tek nokta ) karburatorlu sistemden bi farki yoktu sadece elektronik bi parcanin montajini yaptilar ama ne oldugunu cozemedim...bana 2 yil parca garantisi 1 yilda bakim garantisi werdiler brcde bana gore we cewrenden ogrendigim kadariyla piyasadaki en iyi markaydi bu yuzden tercih ettim lutfen bana yardimci olun...

Adana yetkili servisimizin iletisim bilgileri asagida verilmistir.
    Kendileriyle temas kurun size yardimci olacaklardir.
    Iyi gunler.

AKAN OTOGAZ/MEHMET AKAN      
    Yurt mh kiyi boyu no:180/a Seyhan
    0 322 228 34 53      
    0 532 451 84 62

POLAT LPG TUP TANK IMAL.YED.PARC.LTD.STI.  
    Yeni yurt mh 43.sokak no:3          
    0 322 226 66 16      
    MEHMET POLAT      
    0-532-372 5181

yetkili serwisinize goturerekonce elle ayar yaptirdim daha sonra bilgisayarda degerlere baktilar ayar yaptilar ve sorunun giderildigini solediler ama arac lpgye alisana kadar beklediginizden fasla yakabilir dediler....tesekkur ederim kolay gelsin

MERHABALAR KADIR BEY TAWSIYENIZ DOGRULTUSUNDA B.SAYARLA 4 GAZ OLCUMUNU YAPTIRDIM GEREKLI AYARLAMALAR YAPILDI ANCAK ARACIM HALA 10YTLYE 50KM GIDIYOR ARACIM UNO ENJEKSIYONLU MOTOR BAKIMLARI YAPILDI HICBIR SORUNU YOK BRC ELAGANT 51 LPG TAKILI SIMDIYE KADAR LPGDE 200KM YOL YAPTIM HALA DEGISEN BISE YOK TAWSIYE ETTIGINIZ SERWISDE TUPUN ARABAYA ALISMA SURESI WAR ALISSIN DAHA AZ YAKAR DIYO AMA BU ARACIN SEHIR ICINDE ADANADA EN AZ 70-75KM GITMESI GEREKIYOR 10 YTLYE BU NASIL OLACAK IYIDEN IYIYE CANIM SIKILIYO BANA LUTFEN YARDIMCI OLUN SAYGILAR

Sn. Kafkas,
    Burada daha once bir konu actiginiz icin bugun actiginiz konuyu sildik.
    Daha once sizden bir ricamiz olmustu. Hala bu bilgileri sizden alamadik.
    Daha once yazdiklarimi bir kez daha yaziyorum.
    Hastaliga bir teshis koyabilmek ve bir yorum getirebilmek icin asagidaki bilgilere ihtiyacimiz var.
    Aksi halde buradan bir yorumda bulunamiyoruz.
           * Benzin tuketim degerleriniz?
           * Aracin benzinde rolanti ve 3000 devirde degerleri
           * Aracin LPG de rolanti ve 3000 devir degerleri
    (Istenen degerler : CO, CO2, HC, O2 ve AFR)
    Iyi gunler.

Benzinde ve lpg de 3000dewir degerlerini istediniz ancak yetkili serwisiniz olan akan otogazda bu olcumler yapildi gerekli ayarlar yapildi..degerleri ben bilmiyorum ama yetkili serwisiniz de yaptirdim ayarlarini....ama buna ragmen tuketim dusmedi we aracin lpgye alismasi gerektigi soleniyor ustalar tarafindan 200kmden fasla lpg ile yol yaptim ancak duselme yok daha kac km gitmem gerekiyo acikcasi bana sacma geliyo bilgilendirirseniz sewinirim saygilar

Lutfen ustteki mesajimizdaki bilgileri bize gonderin ki bir yorum getirebilelim.
    Benzinde ve LPG de rolanti ve 3000devir degerlerini istiyoruz.

Not: Diger yetkili servisimiz POLAT OTOGAZ a da gidebilirsiniz.
    Iyi gunler.

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler