+ Konu Cevaplama Paneli
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan
1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 14 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 2000 model BMW 5.20 İA lpg dönüşümü

Exclamation 2000 model BMW 5.20 İA lpg dönüşümü

Öncelikle böyle bir forum açan sayın site yöneticilerine teşekkür etmek istiyorum.
    Kullanmakta olduğum 2000 model 520 İA modelli aracıma LPG kiti taktırmayı düşünüyorum. Fakat yetkili servislere danıştığımda kesinlikle karşı çıkıyorlar ve aracın motor aksanlarıyla beraber çalışan bir takım elektronik devreleri zarar göreceğine ve taktıktan 10.000 km içinde üstesinden kalkılmayacak bir takım zararlar açıldığı söylenmektedir.

Sizlerden ricam beni aydınlatmanız , arabamı gerçekten çok seviyorum ve keyifle biniyorum. LPG kitini taktırdıktan sonra çıkacak problemler beni gerçekten üzecektir.

LPG kitini taktırıken nelere dikkat etmeliyim.

Bu kiti İstanbul Avrupa yakasında en çok BMW ye uygulayıp problem yaşamamış veya yaşadığı problemleri en kısa zamanda çözüme bağlamış refrans gösterebileceğiniz bir servis varmı ?

Ruhsat tescil işlemleri ile beraber toplam maliyeti ne kadar olur.

Lpg sistem gerçekten servislerin dediği gibi aracın motor başta olmak üzere motor ile beraber çalışan diğer donanımlara verdiği zararlar nelerdir.

Beni bu konuda aydınlatırsanız çok sevinirim , Şimdiden teşekkür ediyorum...

Saygılarımla

A. Cem ACAR

Cevap: 2000 model BMW 5.20 İA lpg dönüşümü

Sorun yaşamamak için doğru bir adres seçtiğiniz için tebrikler.
    Çok sevdiğim için satmaya kıyamadığım aynı araçtan bende de var. SEQ.56 modelimiz takılı ve 5 yıldır LPG' li. Ustalar konuşa dursun, ben yaptığım ekonomiyle BMW parasını fazlasıyla çıkarttım. Ayrıca BMW' ler güçlü elektronik altyapıları nedeniyle LPG dönüşümünde en sorunsuz araçlardan.
    Bizi ziyaret ederseniz aracı görür, kararınızı ona göre verirsiniz.

TÜRKİYE' DE OTOMOBİL FİRMALARININ TERCİHİ

ben bi tane beyaz 5 20 gördüm k.hanede montaj yapılmış canavar gibiydi bende mercedes e 200 e taktım doğru montaj yerini secerseniz kesinlikle sorun yasamazsınız...

Lpg de yakıt tüketimleri ne şekilde oluyor. Örn depo ne kadara doluyor kaç km gidiyor gibi?

Hacimsel olarak LPG tüketiminiz benzine göre %15-20 fazla olur. Yani 100 km.de 10 litre benzin tüketen bir araç, LPG' de 11,5-12 Litre tüketir. Tasarruf yakıt fiyatları arasındaki farktadır. (Benzin 2,90 / LPG 1,45 YTL/Litre). Yaklaşık benzine göre %40-50 civarında yakıt - yağ ve bakım giderlerinizde tasarrufunuz olacaktır
    Muhtelif depo çeşitleri var. Tüketiminize göre 250-300Km yol yapabileceğiniz bir depo uygun olacaktır.

Alıntı 2A Mühendislik A.Ş. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hacimsel olarak LPG tüketiminiz benzine göre %15-20 fazla olur. Yani 100 km.de 10 litre benzin tüketen bir araç, LPG' de 11,5-12 Litre tüketir. Tasarruf yakıt fiyatları arasındaki farktadır. (Benzin 2,90 / LPG 1,45 YTL/Litre). Yaklaşık benzine göre %40-50 civarında yakıt - yağ ve bakım giderlerinizde tasarrufunuz olacaktır
    Muhtelif depo çeşitleri var. Tüketiminize göre 250-300Km yol yapabileceğiniz bir depo uygun olacaktır.
    Anlıyorum bahsi geçen araba 520 olursa ve simit depo takabileceğimizi farzedersek 520 takılabilecek simit depo kaç litrelik olabilir.
    Sizin kullandığınız bmw de lpg kullanımında nasıl sonuçlar elde ediyorsunuz. Son forum konusmamızda sizinde aynı araçtan kullandığınızı belirtmiştiniz üstelik 5 sene gibi uzun bir zaman kullandığınız için sizin vereceğiniz bilgilerin çok doğru yerinde olacağını düşünüyorum.

En kısa zamanda görüşmek üzere

55 Litre simit depo 45 Litre LPG alır. Şehir içi (İstanbul ) 11-12 Litre/100 Km ve şehirdışı 8,5-9 Litre/100 km ortalama LPG tüketimi alabilirsiniz.

Ankara Etimesguttan 53,76 YTL ye 43,36 Lt. LPG alıyorum, TEM'e girip cruise controlu 120'ye kuruyorum, hiç durmadan, yeni yapılan Bolu dağı tünelinden geçerek İstanbula geliyorum, 448. km'de benzine geçiyor kendisi. Ortalama tüketim 9.7lt.LPG /100km. , 12kr./km. Araç 98 5.20iA, 190.000km.de.

5.25 ya da 5.28 olsaydı daha iyi olabilirdi ancak klima sürekli açıktı onu atlamışım, nereden baksanız 0.5-1 Lt./100km. ilave yapar normal tüketime.

ben 1997 model 520 ye brc taktıralı 3 hafta oldu 60 litrelik depoyu doldurdum ve şehir içinde 270 km gittim bana göre az ama herkes araç biraz alıştıkdan sonra yakıt daha düşer diyorlar. arkadaşım 448 km gittiğini yazmış gercekden cok iyi......

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler