+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Gazda calısmıyor(karbürtörlü)

Gazda calısmıyor(karbürtörlü)

hep sıralı sıstem arızaları var yada tek baslık biz napcaz
    araba reno 19 1,4 karbüratörlü
    her zaman 1 yada ikinci marsta gazda calısan arabam calısmıyor
    benzınde calıstırıp gaza gectıkten sonra motor soguyana kadar ac kapa calıstır park et calıstır.3 saat gectıkten sonra calısmıyor tekrar benzınde calıstır sonra gaza gec.önceden böle degildi .iki sene hiç benzine almadan calıstı araba.

bu sabahta calısmadı calısır gıbı oldu almadı 4 5 defa
    --mıksere gaz ufluyo acaba gaz az geliyo havamı cok
    --yoksa hava gelmıyo hepsı gaz boguyomu
    -- alıyo gıbı olunca mıksere gelen gaz kesılıyomu

--bide kontagı acınca gaz gelıyo marsa basmaya basınca kesılıyomu ?

yardım bilen ustalardan el yordamıyla degıl usatalıkla cevap yazarsanız memnun olurum

Cevap: Gazda calısmıyor(karbürtörlü)

hava soguk oldugunda bu problem oluyormus sanırım. bi dostumda da var. arabayı park etmeden once geceleri park edecegi yere 500 mt kala fln benzine atıyor sonra sabah benzinde çalıştırıp az bişey motoru ısıttıktan sonra gaza atıyor. yine ustalarımız daha iyi bilir sanırım ama yardımcı olmak amacıyla yazdım. saygılar

Alıntı turnaq Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hep sıralı sıstem arızaları var yada tek baslık biz napcaz
    araba reno 19 1,4 karbüratörlü
    her zaman 1 yada ikinci marsta gazda calısan arabam calısmıyor
    benzınde calıstırıp gaza gectıkten sonra motor soguyana kadar ac kapa calıstır park et calıstır.3 saat gectıkten sonra calısmıyor tekrar benzınde calıstır sonra gaza gec.önceden böle degildi .iki sene hiç benzine almadan calıstı araba.

bu sabahta calısmadı calısır gıbı oldu almadı 4 5 defa
    --mıksere gaz ufluyo acaba gaz az geliyo havamı cok
    --yoksa hava gelmıyo hepsı gaz boguyomu
    -- alıyo gıbı olunca mıksere gelen gaz kesılıyomu

--bide kontagı acınca gaz gelıyo marsa basmaya basınca kesılıyomu ?

yardım bilen ustalardan el yordamıyla degıl usatalıkla cevap yazarsanız memnun olurum
    Sn.turnaq bu tür sorulara yanıt alabilmeniz için aracınızın markasını diil LPG sisteminin markasını belirtmeniz gerekir. yaşadığınız şehiride belirtirseniz size kim sahip çıkacak kim üzerine vazife bilecek daha iyi olur ben yinede size yardımcı olmaya çalışayım . Eğer daha önce böyle bir probleminiz yoktu ve yeni başladıysa size en yakın montaj srv. gidin ve ayarlarınızı kontrol ettirin.Eğer cihazınız çok km. yaptı ve hiç bakım görmediyse , tamir takımını bir kontrol ettirin . Birde krb.üzerindeki mikseriniz tek girişli ise hemen söktürüp çift girişli olanı ile değiştirin sorunlarınız kalmıyacaktır Sağlıcakla kalın

Ne zaman hava filitresi, buji ve buji kablolarınızı değiştirdiniz. LPG filitreleri veya tamir takımları kaç km. de değişti. Birde aracınızda hangi marka kit takılı?

TÜRKİYE' DE OTOMOBİL FİRMALARININ TERCİHİ

Ben de kendi başımdan geçeni anlatayım.Aynı motoru taşıyan Broadway aracımda iki gündür ben de aynı sorunu yaşamaya başladım.Nedeni de şu,bir ay önce montaj yaptırdıktan sonra ilk 15 liralık gazını bitirip ayar yaptırdım,karbüratörden kısık olan gaz biraz açılmıştı.1000 km ayarına gitmeden 2000 km'ye yakın yol yaptım,ama hem çekişi iyi değildi,hem de çok yakıyordu.İki gün önce ise egzos muayenesine gittiğimde çıkan sonuç korkunçtu,ideali 1-1.5 olan,muayeneden geçmesi için en fazla 3.5 olması gereken CO değeri,bende tam 6.5 çıktı.

Bunun üzerine hemen ayara gittim,makinaya bağlandı ayar yapıldı,hem çekiş düzeldi,hem yakıt azaldı.Ancak bu sefer de araba ne yaparsam yapayım,motor tam soğukken gazda çalışmıyor.Yarım jikle,tam jikle,pompalama falan hiç biri yaramıyor,birkaç kere bu yüzden benzinle çalıştırmak zorunda kaldım bu yaz günlerinde.

Ama ayar yaptırmadan önce soğukken jiklesiz çalışıyordu,sıcakken ise uzun marş istiyordu,şimdi de motor sıcakken bastığım anda çalışıyor.Benim anladığım,önceden karışım çok zengindi ve bir nevi jikleli gibi çalışıyordu,soğukken iyiydi,sıcakken ise boğuyordu.Şu anki halinden memnunum ama jikle çektiğim halde soğukken çalışmaması keyfimi kaçırdı.

merhaba arkadaşlar bende de 93 model bir flaş s var ve sabahları gazda kesinlikle çalışmıyor, karburator dediler temizlettim buji ve kabloları dediler değiştirdim ama problem halen devam ediyor bana kalırsa beyinde problem var ama yetkili servis yok diyor sorunuda çozemiyolar siz ne tavsiye edersiniz
    teşekkür ederim.

Sn elburuz montajı yaptığınız servis ile görüşün mikserinizi değiştirsin Çift girişli bir mikser sizi çözüme kavuşturacaktır. Daha önceki forumlarımızda benzer örnekler ve mutlu sonuçlar vardı ...İyi sürüşler

Broadway 1.4 karbüratörlü, 2 yıl önce BRC takıldı. Şu havada bile motor soğukken çalışmıyor, sıcaklık 9 derece 3 saat geçince asla gazda çalışmıyor. Yaklaşık 2-3 haftadır bu durumdayım ve çözüm arıyorum. Ankara bayisi Yaldızlar ile konuştum bikaçgün önce, arabayı orada bekletip görsünler istedim. Henüz garantisi bitmedi, 2 yıl dolmadı.
    Yukarıda okuduklarımdan tamir takımı, çift mikser gibi şeylerden bahsediliyor, umarım çözüm olur. Bir hafta önce bilgisayarlı ayar yaptırdım ama sonuç değişmedi. Düzenli olarak buji hava filtresi gibi şeyler değişiyor ama buji kablosu hiç değişmedi. 6 yıldır kullandığım akü kapasitesi yetersiz olabilir dedim değiştirdim ama sonuç yine aynı. Yaldızlar motora bakıp bunun ateşlemesi bozuk sibop ayarı bozuk deyip savuşturmaya çalışıyor ama yıllardır bu araba böyle çalışıyor kaldıki geçen yıl sipob ayarı yapıldı, 2-3 haftada sibop ayarı çalışmasını engelleyecek kadar bozulmaz. Bugün görecez bakalım Yaldızlar ne diyecek.

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler