+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: BRC Emulator

Cool BRC Emulator

Geçen hafta sonu İzmir Ata Sanayide Gayem Oto adındaki bir dönüşüm istasyonunda 2000 model 1.4 Fiat Palio otomobilime tek noktadan enjeksyonlu BRC marka LPG dönüşümü yaptırdım. Bu konu ile ilgili sırasıyla aşağıdaki bazı sorularım olacak:

1-) Dönüşüm işlemi bittikten sonra motor kısmını incelerken emülatör üzerindeki BRC etiketinin hafifçe kalkmış olduğunu gördüm. Etiketi kaldırdığımda altından VOLTRAN yazısı çıktı firmanın sahibine bunu gösterince bana BRC marka emülatör olmadığını BRC kutusunun içinden bunun çıktığını ve bu emülatörün de çok iyi olduğunu garanti konusunda hiçbir sorun yaşamıyacağımı söylediler. Bu söyledikleri gerçekten doğrumu.Bildiğim kadarıyla BRC, sistem olarak garanti vermekte ekipmanların (emülatör) içersinde farklı bir markanın oluşu garanti konusunda problem yaratırmı.

2) Arabamı LPG li olarak kullanmaya başladıktan sonra bir şey dikkatimi çekti, daha önce benzinli iken arabanın kontağını çevirdiğimde yanan enjeksyon lambasının sönmesini bekledikten sonra çalıştırıyordum. Lambanın yandığı süre boyunca motor içinden küçük bir elektrik motoru gibi (enjeksyon sesi) bir ses geliyordu. LPG ile kullanırken bu lamba bazı zamanlarda yanmaya (özellikle gaza bastığım zamanlarda) başladı (ayağımı gazdan çektiğimde ve boşa aldığımda lamba sönüyor). Enjeksyon lambasının LPG ile çalışırken bu şekilde yanıp sönmesi neyi gösterir. Sürekli yanmasının aracıma bir zararı olurmu?

Cevap: BRC Emulator

Emülatör' de VOLTRAN marka kullanmıyoruz. Üstelik arıza lambasının yanması bu emülatörün çalışmadığını gösteriyor.
    Servise uğrayın. Bizden temin edecekleri emülatörü kullansınlar. Bizde bu konuda gerekli uyarıda bulunacağız.

TÜRKİYE' DE OTOMOBİL FİRMALARININ TERCİHİ

Öncelikle ilginize teşekkür ederim. Montajı yapan firmayla henüz temasa geçmedim ancak yetkili bir firmanın (gösterdiği belgelerde BRC yetkili servisi olarak gözüküyor) bu şekilde kendi kafasına göre bir uygulama yapması doğru bir şey olmasa gerek. Benim arabama montaj yapılırken hemen yanında bir arabaya daha montaj yapılıyordu ve aynı emülator onada takıldı benim gibi araştırmacı olmayan bir çok kullanıcı belkide arabalarını bu şekilde kullanıyor. Benim merak ettiğim konu BRC Türkiye' de nasıl bir sistemle çalışıyor bir Arçelik, Vestel gibi Türkiyenin neresine giderseniz gidin muhattap olabileceğiniz bir servis ağı varmı? Bu servislerin organizasyonunu, yetkilendirmesini, kontrolünü, yeterliliklerini kim denetliyor?

Anasayfamızda yeralan yetkili servislerimiz Listesinden hangisine giderseniz servis ve bakım hizmeti alabilirsiniz. Bulunduğunuz şehirde öncelikle montaj yaptırdığınız yeri tercih etmelisiniz.

TÜRKİYE' DE OTOMOBİL FİRMALARININ TERCİHİ

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler