+ Konu Cevaplama Paneli
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan
1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 11 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: BRC Tek nokta enjeksiyonlu sistem hk.

Exclamation BRC Tek nokta enjeksiyonlu sistem hk.

bu konudaki sorularımı tek bi başlık altında toplamak istedim, umarım sakıncası yoktur.

1- mikserli sistemler bir çok riski beraberinde getirir gibisinden şeyler söyleniyor
    1.4 tek nokta enjaksiyona mikserli takılıyor bildiğim kadarıyla
    bu riskler nedir bilginiz varmı?

2- bayiler ile irtibata geçtim ancak fiyat konusunda kimseden 550 ytl çıkmadı
    sitedeki fiyatı söylediğim bütün servisler o eski fiyat listesi dedi geçti

700 diyen oldu
    650 diyen oldu (siteden fiyat baktığımı söyleyince 600'e düştü)
    600 diyen oldu

bu fiyatların bir standartı olması lazım değilmi?
    sonuçta yetkili servis
    özel servis olsa kafasına göre fiyat veriyordur derim?

Cevap: BRC Tek nokta enjeksiyonlu sistem hk.

bir forum sitesinde aşağıya kopyalayacağım yazıyı gördüm bunun doğruluk payı varmıdır? eğer olabilir derseniz uygulamasını yapabiliyormusunuz
    araç hakkında teknik konulardan pek anlamam yazı aynen böyle

Değerli forum üyeleri 1.4 tek nokta olan arabam uzun süredir fazla yakıyordu bende birçok arkadaşımız gibi o usta senin bu usta benim ve birçok bilgisayar ayarı derken çözümü buldum.

1. Öncelikle arabanız bilgisayar ayarında normal gözüküyorsa ve tüm değerler yeşil sınırlardaysa (CO2, CO vb.)

2. Ustanız size herşey normal diyorsa

3. Bu arabanın yakıtı güzel diyenler çıkıyor ama arabanız 180-220 ytl arası yakıyorsa (Ş.İ tüketim değerleri ve LPG litresi 1.5 ytl hesap edilmiştir.)

Şimdi bu mühendis kardeşinizi iyi dinleyin

Benim aracımın yakıtı şu an 220 lerden 160 lara düştü
    ÇÖZÜM

Tek nokta enjeksiyon larda kullanılan enjeksiyon ünitesinin üzerine yerleştirilen mikser adı verilen kısım

Şu an BRC markalarda (diğerlerini bilmiyorum)
    bu parçanın içine hava giriyor ve parçanın içindeki hacim az olduğu için havayı siz gaza bastığınızda mikser rahat ememiyor sonuçta fazla yakıyor
    Mikserin altına aynı kalıpta 2 adet conta v.b. konularak bu parçanın yüksekliği ve hacmi arttırılıyor böylece hava daha rahat kullanılıyor.
    Şu an montajlarda kanal yüksekliği az olan mikserler halen kullanılıyor. Ve sizin arabanızdaki mikserde büyük ihtimal böyledir.

Siz ağzınız yarım kapalıykenmi rahat nefes alırsını yoksa kapalı değilken mi? mantık aynı.
    Ve şu an montaj yapanlar bunu düzeltemiyorlar maalesef .

Deneyin ve ustanıza denetin farkı görün

Tek nokta enjeksyonlu araçlar boğaz kelebeğine uygun ara mikser kulanılmaktadır .Yani boğaz ikiye ayrılır orijinal kalın conta çıkarılır ve onun yerine mikser 2 conta marifeti ile araya sabitlenir .
    Boğaz üstünde kulanılan mikser eğer boğaz ile arasında hafif boşluk varsa vakum yapamaz ve yakıtı yükseltir .Conta kulanılarak tam sızdırmazlık kazanılır ve mikser verimi artırılır .Genelikle piyasada çabuk kuruyan sıvı conta kulanılır .
    Mikser bir venturi gorevi görür .Yani biraz boğaz daralarak gazını vakum seviyesini yükseltir .
    G.Prevazi

sayın GPrevazi bu dediğiniz olay şu anki yetkili servislerde uygulanmaktamıdır?
    araştırmama göre benzinde sorunsuz çalışan ve lpg ye geçen tek noktaların yakıtı ortalama 0,18 ve 0,21 ytl civarında bu 0,18'in altına inebilirmi?

Alıntı seckinty Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sayın GPrevazi bu dediğiniz olay şu anki yetkili servislerde uygulanmaktamıdır?
    araştırmama göre benzinde sorunsuz çalışan ve lpg ye geçen tek noktaların yakıtı ortalama 0,18 ve 0,21 ytl civarında bu 0,18'in altına inebilirmi?
    Bu dediğimiz mikser Bosch mikseri adı ila çağırıyoruz .( Monopoint sistemler Bosch Enjektor ve boğaz tipi kulandıkları için ) .Citroen ,Fiat Brava ,Fiat Uno ,Opel Corsa bu sistemi kulanıyor (Single Point Bosc-Monotronic )
    Mikser kodu 12MX00010012 .

Yakıt her zaman benzine kıyaslamalıdır .
    100 km ne kadar benzin tüketiyor :
    Örnek 10 lt benzin ise X 1.2 = 12 lt gaz harcayacak .
    Bu sistemile ne kadar gaz yakacak parasal olarak bulunur .
    G.Prevazi

herkese slm. bende palio weekend 1.4 i 8 v var 2000 model bu yakıt sorununu çözemedik taktıralı 3 hafta oldu km' de ş.içi 238 yakıyor. ş. dıışı ise 230 yakıyor ne olacam ben kardeş bana yazık değil mi ben brc ye çok güveniyordum. önceki arabamada taktırmıştım arabamda herhangi bir teknik sorun veya bakımsızlık yok... acil yardım istiyorum teşekkürler şimdiden karaman' dan sedat tugan

Alıntı mysedo70 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    herkese slm. bende palio weekend 1.4 i 8 v var 2000 model bu yakıt sorununu çözemedik taktıralı 3 hafta oldu km' de ş.içi 238 yakıyor. ş. dıışı ise 230 yakıyor ne olacam ben kardeş bana yazık değil mi ben brc ye çok güveniyordum. önceki arabamada taktırmıştım arabamda herhangi bir teknik sorun veya bakımsızlık yok... acil yardım istiyorum teşekkürler şimdiden karaman' dan sedat tugan
    Aracınız Tek Nokta Enjeksiyonlu olması lazım. Sanırız mikserli sistem takıldı. Benzinde tüketiminiz nasıl? hangi serviste montaj yaptırdınız?

KAYBETMEK YOK

markadan çok montaj önemli diyorlar. sizce de öyle mi?

Önemli olan ikisini bir araya getirebilmektir.Yetkili bayilerimiz vasıtası ile gerekli şartları oluşturduğumuzu düşünüyoruz.Saygılar

BRC
    KAYBETMEK YOK..

Kısmen katılıyorum ;çünkü iyi ustanın kötü markayla işi olmaz.BRC servisleri bulundukları ilin en iyi otogaz dönüşüm servisleridir.İki özellik bir araya geldiğinde sonuç mükemmeldir.

Özençler 2A Çorum Otogaz
    BRC BÖLGE BAYİ
    www.ozenclerotogaz.com.tr

Alıntı ahmet_elmali66 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    markadan çok montaj önemli diyorlar. sizce de öyle mi?

BRC
    SIFIR ARAÇLARDA OTOMOBİL FİRMALARININ TERCİHİ
    2A
    ÖZENÇLER OTOGAZ ABDULLAH ÖZENÇ
    Çepni Mah. Aşağı San. 6.Çelik Sokak
    No:6-8-10 ÇORUM Tel:0364 213 51 73
    MEHMET ÖZENÇ GSM:0533 523 67 59
    www.ozenclerotogaz.com.tr

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler