+ Konu Cevaplama Paneli
Sayfa 1 Toplam 6 Sayfadan
1 2 3 ... SonuncuSonuncu
Toplam 57 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 2004 Vectra ve BRC

2004 Vectra ve BRC

Sayın YEtkili
    BRC sistemi bugün yetkili servisste taktırdım.
    Daha doğru düzgün kullanamadım bile ama.Kafama iki şey takıldı.
    1- 60 lt lik tank takıldı.BRC nin orjinal tank markası ne ? Çünkü tankın markası BRC değil.
    2- Bu tank arka koltukların hemen arkasında olduğu için Allah muhafaza arkadan alınacak darbelerde arka koltuktakileri etkilemez mi ?
    selamlar

Cevap: 2004 Vectra ve BRC

selam arkadas..
    benim aracımda 2004 vectra.taktıralı 8 ay oldu.çok memnunum.km de 1.35-1.45 arası yakıyor.performansdan çok memnunum. iyi etmişşsin BRC i seçmekle.ben simit depo tercih ettim. yer tasaruufu önemli.sende keşke oyle yapsaydın. SEVGİLİ KA D İ R BEY BİR SORUM OLACAK .10000 LIK BAKIMA GİTTİM . BEN FİLTRELER FİLAN DEĞİŞCEK SANIYORDUM. SADECE ŞİKAYETİm OLUP OLMADIĞI SORULDU VE UFAK Bİ GAZ AYARI YAPILDI HERHENGİ Bİ FİLTRE DEĞİŞMEDİ.NORMALDE 10000 LİK BAKIMDA NELER YAPILIYOR.

Alıntı cberi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sayın YEtkili
    BRC sistemi bugün yetkili servisste taktırdım.
    Daha doğru düzgün kullanamadım bile ama.Kafama iki şey takıldı.
    1- 60 lt lik tank takıldı.BRC nin orjinal tank markası ne ? Çünkü tankın markası BRC değil.
    2- Bu tank arka koltukların hemen arkasında olduğu için Allah muhafaza arkadan alınacak darbelerde arka koltuktakileri etkilemez mi ?
    selamlar
    1- Kullanılan tanklar ülkemizde imal ediliyor. Kalitesini ispat etmiş ve yurt dışınada ihracat yapan SAMÇELİK ve STEP marka tankları kullanıyoruz. Uzun süredir ülkemizde tank ithalatı yapılmıyor. Ereğli saç kalitesi dünya standartlarında, dolayısıyla tüm Avrupa neredeyse bizim tanklarımızı kullanıyor.
    2- Şaseye tankın sağlam bir şekilde enaz 4 civata ile sabitlenmesi standart gereği. Yaşanan kazalarda, hatta bombalamalarda dahi tankın en sağlam eleman olarak kaldığı görülmüştür. Endişeniz olmasın. Tank adı üzerinde. Aracınızın en sağlam parçasıdır.
    Sorunsuz kullanımlar dileriz.

TÜRKİYE' DE OTOMOBİL FİRMALARININ TERCİHİ

Alıntı dosage Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    selam arkadas..
    benim aracımda 2004 vectra.taktıralı 8 ay oldu.çok memnunum.km de 1.35-1.45 arası yakıyor.performansdan çok memnunum. iyi etmişşsin BRC i seçmekle.ben simit depo tercih ettim. yer tasaruufu önemli.sende keşke oyle yapsaydın. SEVGİLİ KA D İ R BEY BİR SORUM OLACAK .10000 LIK BAKIMA GİTTİM . BEN FİLTRELER FİLAN DEĞİŞCEK SANIYORDUM. SADECE ŞİKAYETİm OLUP OLMADIĞI SORULDU VE UFAK Bİ GAZ AYARI YAPILDI HERHENGİ Bİ FİLTRE DEĞİŞMEDİ.NORMALDE 10000 LİK BAKIMDA NELER YAPILIYOR.
    Bir problem yoksa filitre değişimi 20.000 Km.de yapılıyor. Kullanılan gazın kalitesine bağlı olarak bu süre daha kısa olabiliyor ama problem olmasada 20.000 Km.de değiştirilmesini tavsiye ediyoruz.

Sayın Administor 2 sorum olacak. Aracım 2004 vectra c .Aracıma 8-9 ay önce lpg taktırdım. taktırdıkdan sonra yaklasık 2000 km de bir 500-600 cc yağ eksiltmeye başaldı arabam. acaba bunun lpg ile alakası varmı. bazı arkadaşlardada aynı sorun oluyomuş. yoksa subap contalaında mı bir sorun var(Bazı Servisler böyle diyo).2. sorum da 2 hafta önce arabama gaz ayarı yapıldıktan sonra arabamı nerdeyse her çalıştırdığımda gaz pedalına dokunduğumda boş viteste gaz yemiyo.devir ibresi aşağı yukarı az miktar oynuyo daha çok pedala basarsam stop ediyo ama sonrakiçalıştırmama sorun kalmıyo.acaba lpg ayarlarıyla ilgili bi hadisemi cevaplarsanız çok sevinirim. ayrıca yeni versiyonu yükleseler daha mi iyi olur.(1.08)mavi denizlere itmiştim pek gerek olmadığını söylediler

Aracınızın diagnostik kontrolları için yetkili servislerimizden OPİS Chevrolet-Opel servisine uğrayabilirsiniz.

çok açıklayıcı oldu..sağolun

Aynı sorun bende de var her 2000-3000 km de bir yağ ekliyorum bu lpg den sonra oldu araç 50000 kmde henüz diagnostik dediğiniz ayar nerede ve nasıl yapılır açıklar mısınız...

Alıntı dosage Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sayın Administor 2 sorum olacak. Aracım 2004 vectra c .Aracıma 8-9 ay önce lpg taktırdım. taktırdıkdan sonra yaklasık 2000 km de bir 500-600 cc yağ eksiltmeye başaldı arabam. acaba bunun lpg ile alakası varmı. bazı arkadaşlardada aynı sorun oluyomuş. yoksa subap contalaında mı bir sorun var(Bazı Servisler böyle diyo).2. sorum da 2 hafta önce arabama gaz ayarı yapıldıktan sonra arabamı nerdeyse her çalıştırdığımda gaz pedalına dokunduğumda boş viteste gaz yemiyo.devir ibresi aşağı yukarı az miktar oynuyo daha çok pedala basarsam stop ediyo ama sonrakiçalıştırmama sorun kalmıyo.acaba lpg ayarlarıyla ilgili bi hadisemi cevaplarsanız çok sevinirim. ayrıca yeni versiyonu yükleseler daha mi iyi olur.(1.08)mavi denizlere itmiştim pek gerek olmadığını söylediler
    2000 Opel Astra 1,6 BRC Sıralı

LPG ile yağ eksiltmenin bir alakası yok. Psikolojik olabilir. LPG dönüşümünden sonra kullanıcılar aracın göstergeleri, hararet, lastik basıncı v.s. gibi verilere benzinde olmadığı kadar dikkat kesiliyorlar. Benzinde araç titriyor, bazen stop ediyor; hiç umursamıyoruz. LPG' li olunca hava filitreleri, buji değişimleri önem kazanmaya başlıyor. Aslında LPG dönüşümün görünmez katkılarından biride bu olsa gerek. Araç devamlı gözönünde ve kontrol altında oluyor. Bizede LPG' li araçların motor ömürleri daha uzun oluyor demek düşüyor..

Lpg ile ilgisini değilde isterseniz dianostik dediğiniz ayarı konuşalım bu ayarları kotrol ettirin demişsiniz bu ayarların yağ eksiltmedeki etkisi nedir ne nasıl yapılır neyi ölçer onu açıklarsanız sevinirim...

Alıntı 2A Mühendislik A.Ş. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    LPG ile yağ eksiltmenin bir alakası yok. Psikolojik olabilir. LPG dönüşümünden sonra kullanıcılar aracın göstergeleri, hararet, lastik basıncı v.s. gibi verilere benzinde olmadığı kadar dikkat kesiliyorlar. Benzinde araç titriyor, bazen stop ediyor; hiç umursamıyoruz. LPG' li olunca hava filitreleri, buji değişimleri önem kazanmaya başlıyor. Aslında LPG dönüşümün görünmez katkılarından biride bu olsa gerek. Araç devamlı gözönünde ve kontrol altında oluyor. Bizede LPG' li araçların motor ömürleri daha uzun oluyor demek düşüyor..
    2000 Opel Astra 1,6 BRC Sıralı

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler