+ Konu Cevaplama Paneli
Sayfa 1 Toplam 5 Sayfadan
1 2 3 ... SonuncuSonuncu
Toplam 46 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: BENZİN LPG TÜKETİMİ

BENZİN LPG TÜKETİMİ

Arkadaşlar araçlarınız benzin olarak aylık ne yakıyor vede kullanım oranlarınız nelerdir. Mesela aylık 1000 km yapan biriyim 30 ytl benzin yakıyorum çoğunlukla sabahları ilk çalışmalarda oran biraz yüksek oluyor. Kmrede ortalama benzin vede lpg ne yakar bunu ölçeme imkanımız var mı ?

Cevap: BENZİN LPG TÜKETİMİ

Aylık yaptığımız km hemen hemen aynı, bende 30 YTL'ye yakın benzin tüketiyorum ve bana göre fazla bir miktar, bir ayda benzinle yaptığım km yaklaşık olarak 40 -45 km civarında.

Sıralı sistem lpg'de benzinin daha az tüketilmesi konusunda çalışmalar yapılması gerektiğini düşünüyorum, yoksa arabamın gaz tüketimi oldukça iyi ancak tükettiğim benzin parasınıda ilave ettiğimde ortaalama yakıt tüketimi ciddi şekilde artıyor.

Alıntı müfahmet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aylık yaptığımız km hemen hemen aynı, bende 30 YTL'ye yakın benzin tüketiyorum ve bana göre fazla bir miktar, bir ayda benzinle yaptığım km yaklaşık olarak 40 -45 km civarında.

Sıralı sistem lpg'de benzinin daha az tüketilmesi konusunda çalışmalar yapılması gerektiğini düşünüyorum, yoksa arabamın gaz tüketimi oldukça iyi ancak tükettiğim benzin parasınıda ilave ettiğimde ortaalama yakıt tüketimi ciddi şekilde artıyor.

Evet size katılıyorum benzini de hesaba katarsanız fazla geliyor bana ama yazın havaların ısınmasının ardından benzin tüketiminin biraz daha azalacağı düşüncesindeyim. Üç ay gibi bir sürede 7000 km yol yaptım aldığım benzin bir depo civarında lpg den memnunum fakat benzin sarfiyatını biraz daha düşürülmesi mümkün olursa bence kullanımı daha keyifli olur. İyi sürüşler

Araçın ne yaktığını en iyi ve net olarak nasıl ölçebilirim. En son ayar yaplıdıktan sonra hissetilir şekilde yakıt düşmesi oldu. Tam dolu depoyla daha uzun yol yapıyorum. Fakat ilk günkü performansı yok ne yazık ki forumlardan da edindiğim bilgilere göre yeni yazılımlar yüklenerek hem yakıt tasarrufu vede performansta yükselmeler olmakta imiş yeni program yükletmemin bir faydası olabilirmi teşekkürler

ben dönüşüm sistemini yeni yaptırdım aracım lacetti 1,6 nb sx şu anda bittikçe lpg alıyorum 11 ykr civarına kadar indi şehir dışı çok memnunum hayat varmış ya neymiş o benzin öldürdü bizi

Alıntı trenci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben dönüşüm sistemini yeni yaptırdım aracım lacetti 1,6 nb sx şu anda bittikçe lpg alıyorum 11 ykr civarına kadar indi şehir dışı çok memnunum hayat varmış ya neymiş o benzin öldürdü bizi
    HAKLISINIZ HAYAT VARMIŞ BEN DE LACETTİ KULLANICISI OLARAK RAHATLADIM SON AYARDAN SONRA HİSSETİLİR DERECEDE YAKIT DÜŞTÜ KEYFİNİ ÇIKARIN İYİ SÜRÜŞLER

Chevroletlerde ortalama bir depo lpg ile şehir içi vede şehir dışı ne kadar km gittiğini ölçen arkadaşlar burayada yazabillirler mi?

şehir içi kalos 1.4 sx 38 lt 310 km
    şehirler arası daha denemedim

Alıntı setas06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şehir içi kalos 1.4 sx 38 lt 310 km
    şehirler arası daha denemedim
    Arkadaşım lacetti 1.4 se şehir içi ölçümlerimde şu ana kadar en fazla 150 ykr yaktı son ayardan sonra 135 ykr düştü. Uzun yolda ise 105ykr yakalayabildim. Küçük bir ayrıntı Lpg lt 1490 ytl

1490 nereden gaz alıyorsunuz ankarada 1310

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler