+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 3 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 3 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: merhaba

merhaba

benim merak ettiğim konu 2000 model 1.2i 16v ecotec çok nokta enjeksiyonlu aracıma mikserli sisteminizden taksam olurmu? tasarrufum % olarak ne olur. şimdiden teşekkürler.

Cevap: merhaba

Alıntı corsa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benim merak ettiğim konu 2000 model 1.2i 16v ecotec çok nokta enjeksiyonlu aracıma mikserli sisteminizden taksam olurmu? tasarrufum % olarak ne olur. şimdiden teşekkürler.
    Sn corsa aracınız çok nokta enjeksiyonlu Seq24 taktırmanız gerekir.Olayı mali açıdan size kısaca yazayım diyelim ki normal sistem uygulattınız size maliyeti 700ytl bulacaktır.Yıl da 20000km yol aldıgınızı düşünürsek Aracınız bu sistem ile yaklaşık km de 150 ytl yakacak 150x20000=3000ytl yıllık lpg gideriniz olacak
    Fakat seq24 taktırsanız aracınız %10-15 daha az lpg tüketecek yani km de yaklaşık 125-130 ytl yakacak 125x20000=2500ytl yıllık lpg tüketiminiz olacak 30000-2500=500 ytl karınız olacak seq24 1600ytl diyelim-500 ytl=1100 ytl Sistemler arasında fiat farkı ne kaldı 400 ytl onuda bir sonraki yılda telafi edeceksiniz bu hesaba normal sistemde yaşayacagınız performans düşüklüğü aracınızda oluşacak hata kotlarını bunları gidermek için harcayacağınız giderleri katmıyorum biraz karışık bir hesap oldu ama durum bu saygılar sunarım

Thumbs up Cevap:sıralıı...

arkadaşım bende 1.4 ecotech motor var.2 hafta önce taktırdım çok memnunum.usta benim arabanın motoruna baktı ve ben bu araca mikserli takmam dedi.bende mikserli düşünüyodum usta öle deyince sıralı taktırdım.(acaba sıralı takmak kar açısından daha mı iyi,bilemiyorum)şu aracım sehir içinde 125-150 arası yakıyo ve benziliden performans açısından hiç farkı yok. hiç bekleme derim.(benzinde 240 aşagısında yakmıyodu arabam.)

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler