+ Konu Cevaplama Paneli
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan
1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 18 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Mondeo Lpg Sorun

Mondeo Lpg Sorun

Selamlar,

Birkaç ay önce Mavidenizlerde 97 Mondeo Ghia aracıma Brc Seq. 24 uygulattım..

Geçen haftaya kadar memnundum,sorunum yoktu..Fakat kendi geçmiyodu Lpg'ye, sarı ısık yanınca gaz vermem gerekiyordu..

Mavidenizlere gittim ve bunun "kış ayarı" olmasından kaynaklandıgını soylediler.Ve yaz ayarı yaptılar,artık kendi geciyor..Fakat bundan sonra sorunlar basladı..

Araç 2000 devirden 3000 devire kadar adeta gaz yemiyor..Tekleme oluyor..3000'den sonra yine normale donuyor..Yokuslarda falan kalkmak imkansızlasıyor..Ama benzinde kesinlikle hicbir sey yok...

Sonra tekrar mavidenizlere gittim ve basıncı dusuk tuttuklarından oldugunu soylediler ve 1-2 ayar yaptılar,motordan bi vidayla oynadılar falan..Sonra denedik,yine aynı sorun.Hatta artmıştı bile..Daha sonra bujilerinizi ve ateşleme bobinini kontrol ettirin dediler..

Buji kablolarına kadar ölçüldü,ateşleme sisteminde sorun yok..Zaten benzinde araç normal,en ufak sıkıntı yok..

En sonunda tekrar gittigimde ise lpg'nin hassas bi yakıt oldugunu,benzinde hissetmezsem bile lpg de sıkıntı yasayabilecegim dogrultusunda soylemlerle karsılastım ve yapabilecekleri baska birsey olmadıgını soylediler..

Simdi sorun nedir sizce??Sadece 2000-3000 devir aralıgı tekleme oluyor ve adete arac yıgılıyor..İşin garibi "her zaman" yapmıyor...

Simdiden tesekkurler..

Cevap: Mondeo Lpg Sorun

İletişim bilgilerinizi bize gönderirseniz Ankara Teknik destek ekibimiz sizi arayacak. Beraberce aracınızın kontrolları yapılarak sorununuz tespit edilecek.
    İyi günler.

TÜRKİYE' DE OTOMOBİL FİRMALARININ TERCİHİ

İlginiz için teşekkürler...

İrtibata geçtim,yarın bakılacak inşallah..

merhaba bende de 2001 model mondeo var ve aynı sorunları ben de yaşamaya başladım. bende bir ford servisine götürmeyi düşünüyordum. fakat bir sonuca ulaşamayacağımı düşünüyorum. sitenizin yeni üyesiyim. bu problem için yol gösterirseniz sevinirim.

Alıntı nucleoss Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba bende de 2001 model mondeo var ve aynı sorunları ben de yaşamaya başladım. bende bir ford servisine götürmeyi düşünüyordum. fakat bir sonuca ulaşamayacağımı düşünüyorum. sitenizin yeni üyesiyim. bu problem için yol gösterirseniz sevinirim.
    Geçmiş olsun..

Bende o gün gidemedim.Acil işim çıktı..

Kuzenimde de 2003 Ghia var yeni kasa,onada Tunalıda takılmıstı birkaç ay önce.Onda da rölanti sorunları baş göstermeye başladı..

Bosch ve diger Ford servisleri gazın kuru calısmasından kaynaklanan birşey oldugunu soyluyor ve lpgye sucu atıyor..Taktırdıgımız yerler ise arabanın atesleme sistemine sorun buluyor...

Kontrol ediliyor hersey normal gozukuyor..

Bizde arada kaldık,yavas yavas canımıda sıkmaya basladı zaten..

Anladıgım kadarı ile atesleme sistemi mukemmel olacak..Buji kablolaları,bujiler,bobin vs... Ateslemedeki en ufak sorun sonradan canımızı sıkmaya baslıyor ne yazık ki...

Birde özellikle Mondeolarda rölanti dalgalanmaları cok sık oluyor..Serviste bunu rölanti motoruna ve ondaki sorunuda lpg ye baglıyor..

Neyse kısaca ugrastıracak

Sn. ozi1986,
    Aynı mesajı diğer forumlarda da yazmışsınız. Sorununuz serviste çözülecek. Teknik ekibimiz Perşembe günü saat 13.00' te sizi serviste bekledi. Sanırım sanal ortamda çözüm beklediğiniz için gelmediniz?

TÜRKİYE' DE OTOMOBİL FİRMALARININ TERCİHİ

Acil işim çıktığı için gelemediğimi belirtmiştim..

Yoksa defalarca Mavi Denizlere gittim.Tuncay bey bilir..

Sanal ortamdan çözüm cıkmayacagını en az sizin kadar iyi biliyorum Merak etmeyin..

Sadece fikir almak için yazıyorum,yoksa direk giderim servise tabii ki..

Ama Mavi Denizlerede defalarca gittim,çözüm bulunamadı..Ayrıyetten her seferinde "tecrübesinden" eminiz diyorsunuz..O yüzden farklı bir çözümle karsılasacagımdan da acıkcası emin olamadım..

Baska bir atesleme bobini taktırıp,bobinden olup olmadıgını denemeyi düsünüyordum 1-2 gün icersinde..Ona gore hareket edicem..

Diger forum(larda da) dediginiz nedir acaba?

Zaten dikkat ederseniz insanların genelde yaptıgı gibi Lpg'ye suc atmadım mesajlarımda.Olan sorunlardan bahsettim..

Hemen boyle igneleyici mesaj atmasaydınız daha hos olurdu sanırım..

Tesekkurler yinede..

Montajınız 2A Yetkili servisimizde yapılmış. Sorununuz yine servisimizde çözülecek, forumlarda değil. Üstelik Teknik Destek Birimini sizin sorununuzu çözmek için serviste görevlendirdik. Telefonla randevuyu teyid ettiniz. Herhalde bir işiniz çıktı gelemediniz. En azından telefonla arayıp bunu haber verebilirdiniz.
    Tüm bunlara rağmen, burada olduğu gibi diğer forumlarda da mesajlar yazmanız bizde ister istemez niyetinizin üzüm yemek değil, bağcı dövmek olduğu kanısını uyandırdı.
    Aracınıza bakılır, sorun çözülemezse tabi ki başka platformlarda istediğinizi yazmakta özgürsünüz. Ancak müsaade edinde araca bakalım. Sorun nereden kaynaklanıyor bir görelim.

KAYBETMEK YOK

Evet,haber veremedim,o konuda haklısınız..

Fakat bağcıyı dövmekten ne cıkarım olacak??Ayrıca lpg'yi onaylamayan biri olsam gidip peşin para verip sistemi taktırmazdım..

Birde şu "başka platform" olayına açıklık getirirseniz sevinirim..(Özel mesajda olabilir)

Doğrudur tahmin ettiğim olaylar olduysa baska sorunları yazdım..Ammmaa konuda NE LPG VARDI,NE 2A ADI GECTİ NEDE BRC İSMİ gecti...

Ayrıca diger forum( L A R ) nedir yahu? Karıstırıyo olmayın

Hala takdir ediyorum yaptıgınız işi,burada yardımcı olmaya calısıyorsunuz insanlara..

Fakat anlamsız yere igneleyerek basladınız bugun..Ustteki mesajada bakarsanız sayet "atesleme sistemini" baz alarak lpg'ye kesinlikle sorun bulmadım..

Yada 2a'yı,lpg yakıtını vs. de kotulemedim,sövmedim..

Sizin bu siteminiz kime,neden peki??

Ben buna anlam veremedim...

Ben hala yanlıs anlasılma oldugunu dusunuyor,olayın tatlıya baglanılacagını diliyorum..

Tesekkurler.

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler