+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 9 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 9 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: LAGUNA II

Exclamation LAGUNA II

Selamlar;
    2004 laguna ıı aracıma BRC marka sıralı sistem taktırmak istiyorum.Bu konuda çok acemiyim.Gerekli açıklamaları yaparsanız sevinirim.(Performans,tüketim,uyum vs)

Cevap: LAGUNA II

VALLA ARKADAŞIM.YAKIT GERÇEKTEN ÇOK DÜŞTÜ.BENİMDE 2004 LAGUNA M VAR.YAKIT 0,118 YTL/Km YE KADAR DÜŞTÜ.ANCAK.RÖLANTİDE STOP EDİYOR.BUNA BİR ÇÖZÜM ÖNEREN VARMI?

Nerede, hangi serviste taktırdınız?

TÜRKİYE' DE OTOMOBİL FİRMALARININ TERCİHİ

Cevap: 1,6 1600 LAGUNA II (2004)

SAYIN 2A MÜHENDİSLİK YETKİLİSİ!BİLİYORUM SİZ BRC MARKASININ DİSTÜRBÜTÖRÜSÜNÜZ ANCAK,BEN LAVATO MARKA TAKTIRDIM. BÖYLE BİR PROBLEMİ YAŞAYACAĞIMI BİLEMEZDİM.BU NEDEN İLE SADECE SİZDEN GÖRÜŞLERİNİZİ SORUYORUM.ARACIN RÖLANTİDE STOP ETMESİNİN SEBEPLERİ NE OLABİLİR?

Rölantide sorun sadece gazda mı? Benzinde sorun var mı? Buji, buji kabloları, ateşleme bobinleri ve boğaz kelebeği/rölanti valfi sırasıyla kontrol edilmesi gereken parçalar. Benzinde kullandığınız bujilerin bir kademe daha düşük tırnak aralığına sahip olanlarla değiştirmeniz de faydalı olur. Bir de bilgisayara bağlı iken aracın rölantide stop etmesi durumu incelenecek. Zengin karışım da stop etme nedenidir. Bir de dediğiniz markalarda kalibrasyon memeleri kullanılır. Bu memelerin daha küçüğünü taktırın.

TÜRKİYE' DE OTOMOBİL FİRMALARININ TERCİHİ

Alıntı sertol Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamlar;
    2004 laguna ıı aracıma BRC marka sıralı sistem taktırmak istiyorum.Bu konuda çok acemiyim.Gerekli açıklamaları yaparsanız sevinirim.(Performans,tüketim,uyum vs)
    Slm,
    2004 Laguna II 2.0 L Tiprtonic aracıma gecen sene BRC Seq24 montajı yaptırdım, hic supheniz olmasın direkt gidip montaj yaptırabilirsiniz, çok küçük geçici sıkıntılarla karşılaşabilirsiniz ama hepsi profesonel bir şekilde çözüme kavuşturulur. Ben %99 memnunum diyebilirim, tüketim şehirici 13 L civarında.

SLM
    BENİM STOP ETME PROBLEMİM ÇOK ŞÜKÜR ORTADAN KALKTI.SORUN ŞARJ DİNAMOSUNDA İMİŞ.ŞARJ DİNAMOSU ÇOK ZAYIF ŞARJ EDİYOMUŞ.BU DA AKÜYÜ GÜÇSÜZ BIRAKIYOR VE GÜCÜNÜN YETMEDİĞİ YELERDE DE STOP EDİYORMUŞ.BU NEDENLE LPG SİSTEMİ TAKTIRAN ARKADAŞLARA TAVSİYEM, TAKTIRMADAN ÖNCE ARACIN BEYNİNDEN ARACIN PROBLEMSİZ OLDUĞUNU GÖRSÜNLER VE ONDAN SONRA TAKTIRSINLAR.BÖYLECE Bİ PROBLEM OLURSA ARAÇTAN OLMADIĞINI EN AZINDAN BİLEBİLİRLER.

Merhaba tptronik laguna nın 13 lt şehir içi tüketimi yol bilgisayarı değerimi yoksa hesaplama ilemi buldunuz.

bakıyorum bu sitedeki şikayetlere hep aynı sorunlar ve çok basit şikayetler.herkesin problemi ya stop etme yada silkeleme genelde bunlar ayardan kaynaklanıyor.veya araçlardaki basit arızalardan oluyor.bu arızalar genelde benzinde belli olmaz.ancak bu arızaları servislerin makina ve cihazlarıda görmez.bu arızaları çözmek biraz bilgi birazda kabiliyet ister.bundan sonra bu forumda beni sık sık takip edin.sorunlar simtemlerde değil insanlardadır.

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler