+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: BMW araçlara dönüşüm ne kadar uyumlu?

BMW araçlara dönüşüm ne kadar uyumlu?

bende brc kitli toyota corolla kullanıcısım.fakat 2004 model 3.16ti almak istiyorum.çevremden duyduğum kadarıyla bu arabaların motorları çok hassas oluyormuş.ve lpg dönüşümünden sonra akla gelmeyecek sorunlar çıkartıyormuş?sizce bmw markalı araca dönüşüm ne kadar verimli olur ve ne motorda ne gibi sornlar çıkartır?yardımcı olursanız sevinirim.

Cevap: BMW araçlara dönüşüm ne kadar uyumlu?

BMW, Mercedes, Opel, Ford, VW marka araçlar siemens, bosch gibi güçlü elektronik alt yapıları nedeniyle LPG kullanımına tam bir teknoojik uyumluluk gösterirler.
    En sorunsuz araçlardır.

TÜRKİYE' DE OTOMOBİL FİRMALARININ TERCİHİ

araçların lpg ile çalışmalarının sonucu çıkan aşınma ve motor sorunlarını nasıl çözebilirz.bmw gibi yüksek teknolojili araçların motorlarında sorun çıkmaması ve ömrünün azalmaması için ne yapmalıyım?dönüşümden önce ne gibi sorunları göz önünde tutmam gerekir.cevabınız için şimdiden teşekkürler

Sayın Berk, araçlar LPG ile çalışınca motorları daha çok aşınır ya da sorun çıkarır diye bir genelleme yapamayız. Aksine LPG kurum birikintileri bırakmadan yanan bir yakıttır yani temiz yanar, motor kurum bağlamaz, yağ kirlenmez, yağ değişiminden 5000km. sonra bile yağ neredeyse ilk konulduğu renkte çıkar. LPG benzin gibi silindir duvarlarında çiğlenip yağ filmini eritmez, yağlamayı bozmaz çünkü silindire gaz halinde girer. Doğru ayarlanmış LPG dozlamasını doğru yapan bir sistemde durum böyledir ancak eğer bu ayarlar doğru olmazsa, silindirlere ihtiyacından az (fakir) ya da fazla (zengin) LPG gönderilirse bu motor içerisindeki hararatin yükselmesine bu durum da motorun uzun vadede ya da kısa vadede sorunlar çıkarmasına sebep olabilir. Sıralı sistemde böyle bir durumun oluşması çok düşük bir ihtimaldir.
    Dönüşümden sonra şöyle şöyle sorunlara hazırlıklı olun demek de mümkün değildir, sonuçta bir aracın yakıt besleme sistemi değiştirilmektedir, bu ciddi bir ameliyedir, her ameliyatın birtakım komplikasyonları olabilir, kimse bu iş tamamen problemsiz olur hiç merak etme diye garanti veremez. Dönüşümden sonra muhtemelen sorun yaşamazsınız, BMW araçları sisteme tam uyum sağlamaktadır ama herhengi bir sorun olursa da çözümü mümkündür, forumlardan da göründüğü gibi 2A Mühendislik sürekli yanınızdadır.

1997 Model 318is aracımı 7 Yıldır LPG ile kullanıyorum. İlk sahibiyim. Tam 175.000 Km oldu. 25.000 Km.de LPG monte ettim. Satmaya kıyamıyorum. İstanbul' da iseniz test sürüşü yapabilirsiniz.
    Herhalde bana bir BMW parası kazandırmıştır.
    BMW' ler diğer Alman araçlarda olduğu gibi, güçlü elektronik alt yapıları nedeniyle LPG' de en sorunsuz araçlardır.

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler