+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 9 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 9 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: arıza kodu PO108 - PO113-PO304

arıza kodu PO108 - PO113-PO304 (ACİL)

ford focus araçta bulunan başlıktaki kod arızalarına nasıl müdahele etmem gerekir?

örneğin// po304 ateşleme arızasında buji değiştiği halde bilgisyarda tekrar aynı arıza kodunu veriyor.

nasıl müdahele etmem gerekiyor..

KODLAR:PO108 - PO113-PO304 Arıza kodlarını veren sensörler aracın hangi bölümlerinde bulunur . çok yoğun olduğunuzu tahmin ediyorum fakat
    bu arızalar benimiçin çok önemli biri beni duyarsa çok sevinirim

Cevap: arıza kodu PO108 - PO113-PO304

Arkadaşlar uzun zamandır brc marka lpg kullanıyorum aracımda kalkışda kademeli gaz yeme veya ani gazda kasılma gibi sorunlarım vardı ve bir türlü bayilerde çözememiştik.İstanbulda ve İzmirde gitmediğim bayi kalmamıştı.En sonunda dayanamadım ve aracımı İzmirden İstanbula Sayın Kadir ÖRÜCÜ'Ye getirdim inanması güç ama işlerini bıraktı ve saatlerce ayar yapmaya ve sorun bulmaya calıştı.o kadar vakit harcadı ki artık vaktini aldığımı düşünmeye başlayıp utanmaya başladım.Ayarlarla olmayınca beni anlaşmalı olduğu bir opel servisine gönderdi , aracın ateşleme sisteminde de arıza olmadığını görünce aracımdaki ejektörleri mavi dediği başka bi modelle değiştirdi, yeniden programladı inanın o andan itibaren aracım saat gibi çalışıyor benzinden ayırt etmenin imkanı kalmadı ne iteleme ne kalkarken stop etme ne kasılma hiç biri kalmadı üstelik yakıt tüketimi de Şehirler arası yolda 85 Ykr nin altına indi. Kadir bey işini bitirince 2a merkez servisinden Murat beyle yol ayarını yaptık Murat beye de ilgisinden dolayı çok çok teşekür ediyorum.Önceleri yol bilgisayarında lpg ile giderken 7,0 gösterşyorsa benzine geçer geçmez 5,5-6,0 lara düşerdi şimdi bire bir aynı değeri gösteriyor.
    Tüm BRC kullanıcılarına sesleniyorum taktırdığınız yerde sorununuzu çözememiş olabilirsiniz sakın olaki canınızı sıkmayım Kadir Bey bu konuda çok duyarlı mutlaka çözüm üretecektir.
    Sayın Kadir ÖRÜCÜ'Ye Hepinizin önünde teşekkürlerimi ve minnetimi sunuyorum..
    2000 Opel Astra 1,6 BRC Sıralı

Cevap: arıza kodu PO108 - PO113-PO304 (ACİL)

Alıntı salihkaralim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ford focus araçta bulunan başlıktaki kod arızalarına nasıl müdahele etmem gerekir?

örneğin// po304 ateşleme arızasında buji değiştiği halde bilgisyarda tekrar aynı arıza kodunu veriyor.

nasıl müdahele etmem gerekiyor..

KODLAR:PO108 - PO113-PO304 Arıza kodlarını veren sensörler aracın hangi bölümlerinde bulunur . çok yoğun olduğunuzu tahmin ediyorum fakat
    bu arızalar benimiçin çok önemli biri beni duyarsa çok sevinirim
    Arıza kodları:
    P0108: MAP veya BARO sensörü arızası. Pozitif beslemesini, sensörleri ve ECU kablolarını kontrol ettirin.

P0113:Giriş Hava sıcaklık sensörü (IAT) arızası. Pozitif besleme, şasi bağlantılarını ve sensörü kontrol ettirin.

P0304: Dördüncü silindirde yanlış ateşleme. Enjektör, ateşleme sistemi ve kablolamaları kontrol edilecek.

TÜRKİYE' DE OTOMOBİL FİRMALARININ TERCİHİ

Arkadaşlar P1403 ARIZASI NEDİR ACABA BİLEN VARMI.

Araç nedir?
    Araca özel bir kod değilse standart OBD kodlarında 1403 yok.
    Eğer P0403 ise -Egsoz Gaz Geri Çevrim (EGR) kontrol Devresi arızası demek.
    Birde genel olarak aşağıdaki bilgiyi verebiliriz.

SAE Kodu:
    SAE (Society of Automotive Engineers)
    (
    Otomotiv Mühendisleri Odası)
    Yasal zorunlulukların aktarılabilmesi konusunda tavsiyeler/yönergeler oluşturan kuruluştur.

- P0xxx: SAE (Society of Automotive Engineers) tarafından konulan hata metinli kodlar. (Bütün otomobil üreticileri için aynıdır)
    -
    P1xxx: Yasal mercilere bildirilmesi gereken, otomobil üreticileri tarafından konulan özel kodlar. (Farklı üreticilerde farklı anlamlar taşır)

Teşhis-Hata kodları SAE'ye göre standart olmuştur ve bütün üreticiler tarafından aynı şekilde kullanılmalıdır.
    Hata kodu her zaman beş haneli alfanümerik bir değerden oluşur, Örneğin P0112.

İlk hane bir harf ile verilir. Sistem türünü tanımlar:
    Pxxxx Tahrik için
    Bxxxx Kaporta için
    Cxxxx Yürüyen aksam için
    Uxxxx gelecekteki sistemler içindir.
    OBD II için sadece P-Kodları talep edilmektedir.

İkinci hane norm-kodunu tanımlamaktadır:
    P0xxx SAE'ye göre tanımlanmış, teşhis sistemi tarafından kullanılabilen ve tespit edilmiş hata metinleri bulunan serbest olarak seçilebilen hata kodudur. (2000 modelden sonra:P0xxx ve P2xxx şeklinde verilir)
    P1xxx Üretici tarafından ek olarak sunulan, tespit edilmiş hata metinleri bulunmayan, ancak yasal olarak bildirilmesi gereken, atık gaz açısından önemli hata kodlarıdır. (2000 modelden sonra:P1xxx ve P3xxx şeklinde verilir)

Üçüncü hane hatanın ortaya çıktığı yapı grubu hakkında bilgi vermektedir:
    Px1xx Yakıt ve hava ölçümü
    Px2xx Yakıt ve hava ölçümü
    Px3xx Ateşleme sistemi
    Px4xx Ek atık gaz ayarlaması
    Px5xx Hız ve rölanti ayarlaması
    Px6xx Bilgisayar ve çıkış sinyalleri
    Px7xx Şanzıman

Dördüncü ve beşinci hane yapı parçaları/Sistem tanımlanmasını içermektedir.

KAYBETMEK YOK

bilgi için teşekkür ederim..

polo kılasik araçta bulunan abs lamba arızası
    yaklaşık 50 metre yürüdükten sonra yanmaya başlıyor tüm fıren sistemini
    gözden geçirdim arıza ne olabilir saygılarımla

Normal sürerken sert bir fren yapın, söner.
    Bu arada aman arkadan gelen trafiğe dikkat..

TÜRKİYE' DE OTOMOBİL FİRMALARININ TERCİHİ

p1000'e kadar arızalar standart
    p1000'in üzerindeki arızalar araca göre değişmekte. Araç bilgisini ayrıntılı olarak yazarsanız yardımcı olabilirim.

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler