+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 3 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 3 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: hararet göstergesi

Exclamation hararet göstergesi

slm. 2005 te 95 model e36 kasa 320 bmw marka arabama sequent 56. taktirttim.sonra tatile ciktim, asagi yukari 1500 km. yaptim,ve son gün otelden ayrildiktan sonra,1km. gider gitmez hararet ibresi sona dayandi.hemen istop edip, tamirci cagirdim ve van göbegi,termostat degisti,su pompasi iyiymis.bunun üzerine gösterge düzeldi, fakat yarisi gün ayni problem.ayni ustalari cagirdim ve bu sefer radyötörü söküp tamamen temizlediler.yine gösterge düzeldi, fakat 1km gitmeden hararet ibresi yine sona dayandi. artik dönmem gerektigim icin ayrildim ve önümde daha 700-800 km. yol vardi.yine ibre sondaydi, ilk bezinlikte gaz ve benzin aldim ayrica suyunada bakayim dedim, ne göreyim,radyötördeki su sicakligi,göstergenin gösterdiginden cok daha düsük.artik tereddütlü olarak yolumu bitirdim ve hemen hararet musurunu degistirdim. hic bir sey degismedi, türkiyedeki tatilimiz bittikten sonra öylece almanyaya döndüm. burada soguk havalarda hic bir sorun yok,ne zamanki dis hava sicakligi 18 ve üzeri oluyor, ozaman ayni sorun basliyor. acaba böyle sorunu olan oldumu ve nasil cözüm bulundu. yardimlariniza, bilgilerinize simdiden tesekkürler.

Angry Cevap: hararet göstergesi

slm. yokmu bir fikri olan. nerede memleketin gazcilari? belkide gazla yakindan-uzaktan alakasi olmayabilir. yinede her düsünceye acigim.

Cevap: hararet göstergesi

slm, beyler. gecenlerde hararet göstergesi ile alakali ögrenmek istedigim konuya cevap gelmeyince, kollari sivamak bize düstü ve sorunu yüzde 98 buldum sayilir. yeniden termostati degistirdim, birsey degismedi. su pompasi iyi devirdayim yapiyor. hararet musuru verilerini ölctüm iyi. ve asil sebebin hararet göstergesinin kendisinde oldugunu göedüm. aslinda tako daki göstergeleri kontrol ettigim halde ( panodaki günlük km dügmesini basik tutarak anahtari birinciye getirip, yani marstan önceki konum. km dügmesini birakiyorsun, sonra birkactane rakamlar geldikten sonra tüm göstergeler sifirdan sona kadar vurup geri geliyor. sayet biri takilirsa o bozuk demektir.) simdi bana kaldi takoyu tümden degistirmek, enazindan sorunu bulduk. ayriyeten sequent 56 dan cok memnunum, buralardada gaza ragbet baya cogaldi, fakat sistemi taktirmak pahali 2000 avro. gaz 55 cent.

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler