+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 10 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: çok önemli! benzine geçiş sorunu

sn. 2a yetkilileri ve lpg işinde bilili arkadaşlar; aracım focus 2000 model 1.6 ben yaklaşık 37000 km dir sequent24 kullanıyorum. arasıra çekiş problemleri dışında bi sorunum yoktu merkez servis montaj yapıldı.
    ancak son 1 aydır araç bilirsiz ve düzensiz bi şekilde bazen yarım depo dan iken bazen dolu iken, kendi kendine benzine geçiyor. ama dediğim gibi sürekli ve aynı şekilde değil.
    kendiliğinden benzine geçince ben gaza elle alıyorum sonra biraz gittikten sonra yine benzine geçiyo, tekrar gaz elle alıyorum daha uzun gazda gidiyo ama yine benzine geçiyo.
    aracı stop edip biraz bekledikten sonra daha uzun gazda gidiyo hatta bazen o depo bitene kadar benzine geçmiyo.
    4 defa merkez servise götürdüm sağolsunlar ilgilendiler delta p ye baktılar filtreler değişti. ama araç o anda yapmadı yol testine çıktık yine benzine geçmedi ama akşam eve giderken yine geçti
    acaba basınç sensörümü arızalı. sorunu genelde 80 90 km ile yokuş çıkıldığında ilk yapıyor sonra düz yoldada yapıyor.
    ne yapmam lazım muhtemel olasıklar giderilemez mi? sorunu servis yapmıyor diye ben buna ne kadar katlancam???

sorunu araç serviste yaomıyor diye buna ne kadar katlancam dır.

Cevap: çok önemli! benzine geçiş sorunu

duyduğum kadarı ile (bakın bildiğim demiyorum) sadece duyduğumu söylüyorum. enjektorler 30000 de bitiyormuş ondan olabilir dediler bana.

2a merkez servis bu sorunu tamamen başından savdı ve sorun buji kablolarında buji tırnak aralığında fln dedi...
    bende maslak sanayide kablo ve bujileri değiştirdim. çevre otogazı gördüm sağolsun cemal bey ve yüksel usta çok uğraştı genci bey de tesadüf geldi oda çok uğraştı ince ayar yaptı. ama araç yine kendiliğinde benzine geçmeye dewam etti...
    sonra regülatör değişti. yine sorun dewam dewam...
    sonra yüksel usta deponun ağzında bulunan bir mil gibi mıknatıs şeklinde ince bişeyi söktü. ağzı temizledi. ve sorun çözüldü
    okadar basit bir sorunmuş... kendi kendine benzine geçenlere öneri mutlaka önce depo ya baktırın

Alıntı oguzdag Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2a merkez servis bu sorunu tamamen başından savdı ve sorun buji kablolarında buji tırnak aralığında fln dedi...
    bende maslak sanayide kablo ve bujileri değiştirdim. çevre otogazı gördüm sağolsun cemal bey ve yüksel usta çok uğraştı genci bey de tesadüf geldi oda çok uğraştı ince ayar yaptı. ama araç yine kendiliğinde benzine geçmeye dewam etti...
    sonra yüksel usta deponun ağzında bulunan bir mil gibi mıknatıs şeklinde ince bişeyi söktü. ağzı temizledi. ve sorun çözüldü
    okadar basit bir sorunmuş... kendi kendine benzine geçenlere öneri mutlaka önce depo ya baktırın

bende lpg donusumunu orada yaptırdım Cemal bey ve ustalar çok temiz iş yaptılar tekrar tesekkür ediyorum.

Talking Cevap: çok önemli! benzine geçiş sorunu

Alıntı oguzdag Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam tam ustasını yakalamışın YÜKSEL USTA benimde cheviye montaj yaptı hiçbir sorun yaşamıyorum çevre otogaza vede YUKSEL USTAMA tekrardan teşekür ediyorum ELLERİNE SAĞILIK
    :PDT_95:

MERHABA.BENİMDE 1999 MODEL PALİO ARACIM VAR AYNI SORUNU YAŞIYORUM.ANKARADA İKAMET EDİYORUM.İVEDİK VE OSTİM SANAYİLERİNDEKİ BRC SERVİSLERİNE ARACIMI GÖTÜRDÜM.ONLARIN HEPSİ DEĞİŞİK ŞEYLER SÖYLEDİ KİMİ EMİLATÖR KİMİ REGÜLATÖR KİMİ ELEKTRONİK KARTTA OLDUĞUNU BİRİSİDE SİSTEMİN KOMPLE DEĞİŞMESİ GEREKTİĞİNİ.AMA İKNA EDİCİ NET BİR CEVAP VEREN OLMADI.BENİM ARABAMDAKİ SİSTEM TEK NOKTA ENJEKSİYON.ACABA SİZİN TANK ÜZERİNDE TEMİZLETTİĞİNİZ PARÇANIN BİR İSMİ VAR MI?SÖYLERMİSİNİZ EN AZINDAN DİREK ONU SÖKTÜRÜP YAPTIRRIM.ÇÜNKÜ BİLİNÇSİZCE YAPILAN HER İŞLEMİN DEĞİŞTİRİLEN HER PARÇANIN BİR MALİYETİ VAR.BİRDE İNSANLAR ÇOK VİCDANSIZ OLMUŞ TAMİR ETMEK YERİNE HEMEN PARÇAYI DEĞİŞTİRİYORLAR TAMİR EDİLEBİLİR OLSA BİLE.

Alıntı MBİKİRLİ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    MERHABA.BENİMDE 1999 MODEL PALİO ARACIM VAR AYNI SORUNU YAŞIYORUM.ANKARADA İKAMET EDİYORUM.İVEDİK VE OSTİM SANAYİLERİNDEKİ BRC SERVİSLERİNE ARACIMI GÖTÜRDÜM.ONLARIN HEPSİ DEĞİŞİK ŞEYLER SÖYLEDİ KİMİ EMİLATÖR KİMİ REGÜLATÖR KİMİ ELEKTRONİK KARTTA OLDUĞUNU BİRİSİDE SİSTEMİN KOMPLE DEĞİŞMESİ GEREKTİĞİNİ.AMA İKNA EDİCİ NET BİR CEVAP VEREN OLMADI.BENİM ARABAMDAKİ SİSTEM TEK NOKTA ENJEKSİYON.ACABA SİZİN TANK ÜZERİNDE TEMİZLETTİĞİNİZ PARÇANIN BİR İSMİ VAR MI?SÖYLERMİSİNİZ EN AZINDAN DİREK ONU SÖKTÜRÜP YAPTIRRIM.ÇÜNKÜ BİLİNÇSİZCE YAPILAN HER İŞLEMİN DEĞİŞTİRİLEN HER PARÇANIN BİR MALİYETİ VAR.BİRDE İNSANLAR ÇOK VİCDANSIZ OLMUŞ TAMİR ETMEK YERİNE HEMEN PARÇAYI DEĞİŞTİRİYORLAR TAMİR EDİLEBİLİR OLSA BİLE.
    Merhaba
    Firmam ostim sanayinde bize ugradınızmı bilmiyorum,tek nokta enjeksyonlu sistemlerde bu tür arızaları öncelikle farklı yerlerde aramak gerekiyor,atölyeme
    ugrarsanız aracınızı kontrol edebiliriz.

MAVİDENİZLER OTOGAZ

ANKARA BÖLGE DİSTİRİBÜTÖRÜ
    www.mavidenizler.com.tr

Exclamation Cevap: çok önemli! benzine geçiş sorunu

Merhabalar,

Benim de benzer sorunum vardı. Sıcaklık müşürünü değiştirerek çözdüler, daha doğrusu muazzam derecede azalttılar. Benim ki biraz süratli gidince yapıyordu ilk; bir kere de yaptıktan sonra da allah sabır versin şeklindeydi. Aynen arkadaşın dediği gibi. Özellikle aracınızın benzinden gaza geçmesi de biraz gecikiyorsa sorun muhtemelen sıcaklık müşüründedir.

Benim bu sefer başka bir sorunum var. Eskiden çok az yapıyordu. Seviye LED'leri yanıp yanıp sönüyor sürekli olarak. Eskiden arada sırada yapıyordu, sonra kendiliğinden geçiyordu (depoyu fulleyip 30-50 km. yol yaptıktan sonra) ; en son depoyu fullediğimde sürekli yanıp sönmeye başladı. Aracın LPG yakmasında, çekişinde, hararetinde vs. bir sorun yok. Sadece tedirginlik yaratıyor.

Ledlerin yanıp sönmesi aşırı dolum anlamına gelir tam dolu tank ile seviye kalibirasyonu yaptırınız.İyi çalışmalar

Çok teşekkür ederim ilginize

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler