+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: palio99 aracin calistirilmasi

palio99 aracin calistirilmasi

Merhaba,

2 gun once palio 1999 model 1.4 el aracima Izmir 2a muhendisligin yetkili bayisinde brc lpg gaz sistemi takildi. direksiyonun yanina takilan gostergedeki anahtarin 3 pozisyonu var. sol (benzin) orta ve sag (lpg). Sistem takildiktan sonra motorun anahtar sag pozisyondayken calistirilmasi bir sure sonra elle orta pozisyona getirilmesi soylenmis. Ancak formlarinizi takip ettigim kadariyla bu islemin otomatik yapilmasi gerekiyor. Ben de bugun anahtar orta pozisyondayken araci calistirdim ve kullandim. Bu yaptigim dogru bir sey mi?

Ayrica bugun 2. viteste donus yaparken arac birden stop etti.

Yine donus yaparken depo dolu olmasina ragmen benzine otomatik gecis yapti sonra lpgye gecti bu sırada da direksiyon kilitlendi.

Henuz aracimin bilgisayar ayarlari yapilmadi. (Sanirim depo 3 kez bosaldiktan sonra bu ayar yapiliyormus).

Bu yasadigim sorunlar konusunda bilgi verebilirseniz sevinirim.

Iyi gunler

Cevap: palio99 aracin calistirilmasi

Anahtar iki konumludur. Sol taraf benzin, sağ taraf gaz konumudur. Anahtar daima sağ tarafta BRC yazan tarafta olacak. Aracınızda gaz biter veya bir arıza olursa ancak o zaman anahtarı sol tarafa benzin konumuna alacaksınız.
    Program yapılmazsa araç gazda çalışmaz. 1-2 depo sonra sizi kontrol için çağırmışlardır.
    İyi günler.

KAYBETMEK YOK

Cevabiniz cok tesekkur ederim. Ayrica LPG konusunda hazirladiginiz genis icerikli site icin de tebrik ederim. Sitenizi ve forumlarinizi takip ettikten sonra aracima lpg taktirmaya karar vermistim.

Bir onceki mesajimda belirttigim (aracin stop etmesi) sorunlarla ilgili bir yorumunuz var mı?

Iyi gunler...

Dönüş yaparken olması enteresan. Servise uğramanız gerekiyor.

TÜRKİYE' DE OTOMOBİL FİRMALARININ TERCİHİ

Geçmiş olsun, LPG yapacağını yapmış..

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler