+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 2 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 2 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: yakıt tüketimini nasıl azalta bilirim

yakıt tüketimini nasıl azalta bilirim

1992 model 2000 motor mazdam var arabamda şuan enjeksiyon tüp takılı bıralı sistem taktırmak istiyorum taktırırsam öncekine göre yakıt azalırmı hangi markayı kullanmalıyım teknik yardımda bulunursanız sevinirim

Cevap: yakıt tüketimini nasıl azalta bilirim

aracınız sanırım çok nokta [4 nokta enjektör] sistemli yakıt mekanizmasına sahip. aracınızda eski tip, yani emilatörlü sistem diye tabir ettiğimiz sistem mevcut. bu sistemin aracınıza olan negatif yönlerini sıralamak istiyorum... 1- aracınızızda rolanti düzensizlikleri, belli bir zaman sonra benzin de de aynı rahatsızlıklar başlayacaktır... 2- lpg yakıtı gaz kelebeğinin önünde kaldığı için, aracın rolanti düzenleyicisini, hava akış mekanizmasını, son olarakta manifolt içersindeki hava duvarlarının likite edilmiş tortularla kaplanacağını bildirmek istiyorum. bunun bize dez avantajı ise havanın duvarlardaki tabakanın oluşturduğu likit plakalara tortulara çarparak zengin karışıma sebebiyet vereceğini bildirmek istiyorum. 3- sabahları araç ısınmadan gaza geçildiğinde koku yapması... 4- ateşleme ile ilgili sıkıntılarda, manifolt içersinde olan yakıtın yanmadan, ters tepkime (hava filitresini patlatma) ön görmesi... 5- aracın benzin performansını düşürmesi, aynı zamanda lpg performansının düşmesi (gaz kelebeğinin önünde olan mikser, hava yı kısıtladığı için hararetli çalışmalar ve performans düşüklüklerine sebeptir) 6- yakıt fazlalığı... 7- yüksek devirlerde hata lambasını ( check engıne) yakma durumu görülmesine sebep olucaktır... sıralı sistemde aksine bu ve benzeri arızalarla karşılaşmazsınız. şunu da unutmayın, dünya da iki çeşit lpg markası vardır. biri BRC, biri ise DİĞERLERİ dir... saygılarımla...

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler