+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 9 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 9 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: gaza gecme sorunu

gaza gecme sorunu

mrb önceden de yazmıstım buraya aracım sabah calısınca hemen gaza gecıyor dıye bı ayar yapıldı önceden sbah gaza gecerken arac gaz yemıyor ve stop edıyordu sımdı boyle bı sorun kalmadı ısı sensorlerı ıle ılgılı bı ayar yapıldı
    fakat bagzı sabahlar benzınden gaza gecınge stop edıyor ama tekrar calıstırınca stop etmıyor ve gaz yıyor arac acaba neden stop edıyor onunda bı ayarı felan varmı yoksa boylemı ıdare edecegız tesekkurler

Cevap: gaza gecme sorunu

Gaza biraz erken geçiyor. Küçük bir ayar daha istiyor.

TÜRKİYE' DE OTOMOBİL FİRMALARININ TERCİHİ

tesekkur ederım tekrar gıdecegım servıse
    ayrıca ılgınızden dolayı servıslerde dahıl sonsuz tesekkurlerr

merhabalar adım Şener Atmaca aranız yeni katıldım. Benim 2003 model otomatik bir Paliom var. Zavolli kit var aracı çalıştırdığımda çok çabuk gaza geçiyordu .Ekonomik yönden kısa vadede iyi gibi görünse de uzun vadede çok zararlı olduğundan müdahale etme ihtiyacı duydum. Zavolli kite Atiker regülatör takılmış. Lpg filtreleri değişti ,lpg ye geçiş sıcaklık derecesi 30 dan 35'e çıkarıldı sonuç aynı. Sıcaklık sensörünün arızalı olabileceğini düşünüp söküp ölçtüm 2K lık bir NTC normal çalışıyordu. Orijinal Zavolli sensör sipariş ettim fakat regülatöre monte edilemediği için farklı bir yol buldum. Motordan regülatöre gelen hortumu kesip araya sanayiden aldığım ara parçaları monte ettim üstüne de zavolli sensörü taktım. Elektrik bağlantısını da yaptım. Eksilen suyu tamamladım çalışmayı test ettim artık motor ısınıyor hararet göstergesinin en alttan ikinci çubukta iken gaza geçiyor. Bütün işlemlerin fotoğrafı var isteyenlere gönderebilirim. Saygılar

Sayın seneratmaca,
    Isı sensörünün regülatör üzerine monte edilmesinin nedenlerinden biri de regülatörün ısınmasında sorun olduğu zaman içinden geçen LPG'den dolayı regülatördeki hızlı ve aşırı soğumayı LPG sisteminin hızlı bir şekilde algılayarak motora soğuk yakıtın gitmemesi için sistemin benzine geçmesini sağlamaktır. Bilginize Saygılarımızla

günaydın
    verdiğiniz bilgi için teşekkür ederim. Haklısınız ben zaten yaptığımın geçici bir uygulama olduğunu ve doğru olmadığını biliyorum fakat eski haliyle bıraksaydım enjektörler zarar görecekti. 2 ihtimal vardı ya regülatörü zavolli ile yenileyecektim yada aldığım sensörü bir şekilde regülatör üzerine ilkel yöntemlerle monte edecektim. Seneye zaten tank değişimi yaptıracağım o zaman regülatörü de değiştireceğim. 2.sanayi de tüp bakımını yaptırdığım yer arızayı bulamadı erken gaza geçme problemimi anlattım sadece geçiş sıcaklık derecesini yükseltti. Elimden geldiği içinde kendi geçici çözümümü ürettim. Bundan sonraki bakımlarımı sizde yaptırmak isterim iletişim bilgilerini yollar mısınız? saygılarımla

yeriniz 1.sanayideymiş buldum bende Çamdibi' liyim aslında ama Manisa'da oturuyorum yüz yüze görüşüp tanışmak isterim
    saygılar

Sayın seneratmaca,
    Burası BRC Türkiye 2A MÜHENDİSLİK A.Ş Websitesi forum sayfasıdır. Merkez servisimizin adres bilgileri aşağıdaki gibidir. Aracınızın kontrolü ve sisteminizin değişimi için merkez servisimize veya adres ve iletişim bilgilerini www.brcnerede.com da bulabileceğiniz size uygun yetkili bayilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.
    2A MUHENDISLIK SAN. VE TIC A.S.
    Kagithane Cad. No:6 Kagithane / ISTANBUL
    Yetkili : TURAN YUCEL
    Telefon : 0212 210 43 92
    Faks : 0212 222 46 46
    Mobil : 0542 234 13 08
    E-Mail : info@yucellerlpg.com

teşekkür ederim

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler