+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: seviye led problemi, kaçak ihtimali

seviye led problemi, kaçak ihtimali

herkese merhaba,
    aracım vw polo hb, 35 lt simit tank var, sabah 32,5 lt gaz doldurduk, gazı kullanmadım hep kapalı kaldı, hep benzinde kullandım, akşam gazı açtım, depo dolu olduğu halde max seviye göstergesi olan 4 led yanmıyordu, 3 led yanıyordu, epey yol gittim, hiç led seviyesi 4 olmadı, bu durumu açıklayabilirmisiniz?

bir de lpg ile depoyu full doldurduk diyelim, seviye 4 led göstermesi lazım, bir kaç gün lpg yi hiç açmasam, sonra lpg yi açsam 4 led full işareti mi yanması lazım? mantık olarak bana öyle geliyor ama bugün işte yaşadığım bu olay acaba kaçak mı var diye bir düşünceye itti beni...

Cevap: seviye led problemi, kaçak ihtimali

Merhaba benim de aracımda simit tank var aynı sorun bendede oluyor şamandıranın takıldığını düşüyorum ya da şamandra arızalı olabilir

başka bir yorum yok mudur? şamandıra bir kaç gün lpg yi kullanmayınca kendi kendine takılı kaldığından lpg miktarı ledlerde az mı gösteriyor yani ? normal kullanımda lpg yi fulledikten sonra 4 ledin dördüde yanıyor, yakında bir ölçüm daha yapıcam bakalım ne olacak, şimdi işler yoğun uğraşacak vaktim yok

En sağlıklı ölçüm, aldığınız Litreye göre yaptığınız KM' yi ölçmek. Aracınızın tankı zaten küçük. Park ettiğiniz yerin eğimi bile ledlerin farklı göstermesine neden olur.

TÜRKİYE' DE OTOMOBİL FİRMALARININ TERCİHİ

seviye göstergelerim bugün en sonunda bozuldu galiba
    bir süredir full lpg doldursam da 4 ledin 4ü de yanmıyordu, 3ü yanıyordu, sonra azalarak bitiyordu, neyse bugün değişik birşey oldu 3 led yanar durumda görünüyor ama lpg yok ikazı verip araç benzine geçiyor (depo boşalmış olması lazım), bana servis yolu göründü galiba kağıthane merkez servisten çok sevdiğim murat ustama da iş çıktı gibi görünüyor
    servise gitmekten başka yapabileceğim bir şey varsa yapayım ?

Sizin yapabileceğiniz bir şey yok. Servise uğramanız gerekiyor.

TÜRKİYE' DE OTOMOBİL FİRMALARININ TERCİHİ

bilgisayardan ayar yapıldı ama yine bozuk, ledler yanlış gösteriyor, depoda lpg yok iki ışık yanıyor, bu işin ayarla olacağını sanmıyorum, çünkü düzgün çalışıyorlardu, mekanik bir müdahale mi yapılacak yoksa değiştirilecek mi sizce ?

geçen hafta yine bilgisayardan ayar yapıldı ama yine bozuk....
    bu arada aracım ilk taktığım günkü tüketim değerine ulaştı, ekstradan bir bakım yapılmadı, her ne ayarı yaptılarsa sırf bu tüketim değerini korumak için yaptırmamaya karar verdim şu an

bu arada bu konuda 3.kez servise gitmiş oldum....

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler