+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: doğan slx 1.6 ie brc ile yakıt masrafı arttı

doğan slx 1.6 ie brc ile yakıt masrafı arttı

1997 doğan slx 1.6 ie marka aracıma brc lbg sistemi taktırdım.önceden aracımın üzerinde olan sistem 8 yıllık olmasından ve yakıt tankının fazla büyük olmasından dolayı yeni sistem taktırdım. brc taktırdım. ama yakıt masrafım daha da arttı.

sanayide gösterdiğim bir usta mikser de sorun var hava alıyor dedi. brc denilen sistem komple kit olarak geçiyor. mikser bu komple kit e dahil değilimi. gaz ayarı yaparken başka yerden hava alıyor die bantla kapatma yaptılar. ayar tutmuyor dendi.

o zaman sorunun bulunup çözülmesi gerekmezmiydi. bir iş yapılıyorsa tam yapılmalı.

cevap bekliyorum

Cevap: doğan slx 1.6 ie brc ile yakıt masrafı arttı

Nerede ve hangi servisimizde montaj yaptırdınz. Doğan SLX için özel plaka mikser mi kullanldı. Ayar tutmuyor diye emişin bantla kapatılması motorun başka bir yerden hava aldığını gösteriyor. Manifold contasını kontrol ettirin.

TÜRKİYE' DE OTOMOBİL FİRMALARININ TERCİHİ

Arkadaşım sana tavsiyem ayarlarıyla falan oynatmadan önce bi tane ince (parizyen marka olması önemli ) kadın çorabı bul ve hava girişine tek kat olarak fazla gerdirmeden koy sabitle çekişin nasıl arttığına kalkışların nasıl rahatladığına şaşacaksın rolanti ayarını da freni pompalayarak yap freni pompaladığında devir saati ne aşagı insin ne yukarı cıksın bu da sabahları gazda çalışmasında çok faydalı bi ayar ben 5 sene 2 farklı tofaşta aynı yöntemi kullandım ve çok memnundum ama çorap olayı çok çok az da olsa yakıtı artırıyor fakat değer bi dene göreceksin.Bana bunu aydında 13 yaşında bi çırak gösterdi bir yıl ayar tutmamıştı aracım o tarihten sonra harikalar yarattı denersen ve sonuç alırsan bildirmen dileğiyle...
    Alıntı DARK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1997 doğan slx 1.6 ie marka aracıma brc lbg sistemi taktırdım.önceden aracımın üzerinde olan sistem 8 yıllık olmasından ve yakıt tankının fazla büyük olmasından dolayı yeni sistem taktırdım. brc taktırdım. ama yakıt masrafım daha da arttı.

sanayide gösterdiğim bir usta mikser de sorun var hava alıyor dedi. brc denilen sistem komple kit olarak geçiyor. mikser bu komple kit e dahil değilimi. gaz ayarı yaparken başka yerden hava alıyor die bantla kapatma yaptılar. ayar tutmuyor dendi.

o zaman sorunun bulunup çözülmesi gerekmezmiydi. bir iş yapılıyorsa tam yapılmalı.

cevap bekliyorum
    2000 Opel Astra 1,6 BRC Sıralı

Alıntı 2A Mühendislik A.Ş. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Nerede ve hangi servisimizde montaj yaptırdınz. Doğan SLX için özel plaka mikser mi kullanldı. Ayar tutmuyor diye emişin bantla kapatılması motorun başka bir yerden hava aldığını gösteriyor. Manifold contasını kontrol ettirin.
    üzerindeki mikser hiç değiştirilmedi.

safranbolu sistem otogaz da montaj yapıldı.

başka bi yerde ayar yaptırayım dedim onlarda mikser de sorun buldular.

mikser değişti fakat yakıtta değişen bi durum yok

yakıt kilometre de şehir dışı uzun yolda 200 ykr'ye yaklaştı. önceden 140 ykr idi.

yakıtı düşürmek için ne yapılması gerekli

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler