+ Konu Cevaplama Paneli
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan
1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 12 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: >> Honda Civic Yakit Tuketimi? - LPG Donusumu?

Arrow >> Honda Civic Yakit Tuketimi? - LPG Donusumu?

Arkadaslar merhaba.

biz 1996-2000 olarak nitelendirilen kasa honda civic almayi planliyoruz. oncelikle belirteyim simdiki arabamiz 2001 model peugeot partner.
    honda civic i dusunmemizin nedeni, piyasasinin olmasi, arabanin kullanisli olmasi, fiyati vs. ama bilmedigimiz bir nokta var, yakit tuketimi.
    peugeot partner den sonra almayi planladigimz bu araba bize ne gibi bir fayda saglayacaktir.
    bizim partner kaba olarak hesap yapildiginda senir icinde; 44 litrelik mazot ile 550 km yol yapiyor. bunu oranlarsak 100 km ye 8 litre yaktigini hesap ederiz.
    siz civic kullanicilari sehir ici tecrubelerinizi paylasabilirmisiniz. araba ne yakar, ne kadar goturur. 1.4 motor ve 1.6 motor kiyaslari olabilir, olaki partner kullananiniz varsa kiyaslamasi cok daha iyi olur.
    dedigim gibi degistirmemizdeki amac, koca araba bizmle beraber heryere geliyor, yine yakacagini yakiyor. maksat hem daha ufak hemde tasarruflu birseyler dusunuyoruz.
    ayrica yaptigim arastirmada boyle bir site buldum. sitede araclarin fabrika degerleri bulunuyor. 1.6 motor icin 10.8 lt/100 km diye yaziyor, sizcede fazla degil mi. varsa bu tur siteler onlara da bakabilirim.
    http://www.otomobul.com/test/testbil...=50&test_id=68

merak ettigim bir noktada civic in fabrika verisinde "Önde enlemesine yerlestirilmis, 4 silindir, üstten tek egsantrik, 16 supap, çok nokta elektronik enjeksiyon" yaziyor. yani burasida biraz karisik. yine fikirler catisiyor. enjeksiyonlu araba zaten az yakar tupe ne gerek var diyen var, tup ortalamanin altinda yakar ve kazanc getirir diyen var?
    zaten hep bu bilip bilmeyenlerin konusmasindan oluyor bunlar. biz biraz hondalara yabanci kaldik. tamam diger modelleri kullandik ve az cok fikrimiz var ama boyle bilmedigimiz bir model olunca, her kafadan cikan sese aldiris ediyoruz.

lpg donusumunden sonra kazancimi lt/km olarak veya ytl/km olarak verirseniz cok sevinirim.

onerilerinizi ve tecrubelerinizi bekliyorum, tesekkurler.

Cevap: >> Honda Civic Yakit Tuketimi? - LPG Donusumu?

Marka, model farketmez. MPI Çok nokta enjeksiyonlu yakıt besleme sistemlerine sahip tüm araçlara LPG sistemi takılabilir. Yakıt tüketimi olarak 100 Km. de benzine göre %15-20 civarında daha fazla tüketiminiz olur. Ekonomi yakıtlar arasındaki fiyat farkından kaynaklanır.

TÜRKİYE' DE OTOMOBİL FİRMALARININ TERCİHİ

tesekkur ederim.

peki bu araca uygun secenekleri verebilirmisiniz.

Konuyla ilgili emailinize detaylı bir açıklama gönderildi.
    İyi günler.

öncelikle iyi gunler ;

biz de ikinci el bir honda civic almayı planlıyoruz. bizim dusundugumuz model honda civic hatchback 3 kapı otomatik vites 96-2000 model arasındaki kasa... arabanın motoru 1400

bu arabaya lpg uygulandıgı zaman verimli bir sonuc alınabilinir mi? bu konuda yardımcı olursanız gercekten cok memnun olurum cunku bu araca lpg uygulanamıyorsa almaktan vazgececegiz çünkü aracın çok benzin yaktıgını biliyorum....

2000 öncesine gitmeyin. 1.4 veya 1.6 gayet iyi netice verir.
    iyi günler.

KAYBETMEK YOK

Merhabalar,
    Siteyi bugün tanıdım ve faydalı buldum. Siteyle ilgilenme sebebim, yeni olarak 2002 Honda jazz otomatik vites aldım. Şehir içi yakıtı fazla göründüğü için LPG taktırmayı düşündüm. Ankaradan Honda EFE ve Bora serviserini aradım. Takmıyoruz ve de servise almıyoruz dediler, sonra bu siteyi buldum.
    Sorularıma cevap bulabilirsem sevinirim:
    1. Otomatik vites Honda Jazz a LPG önerirmisiniz?
    2. Motor performansında düşme, aşınma vs geri dönüşümsüz konular olabilir mi?
    3. Ankara da nereyi tavsiye edersiniz? Ne tür bir sistem uygundur (Seq 24???)?
    4. Yaşanabilecek muhtemel problemler nedir ve düzeltilmeleri zor mudur?

Şimdiden teşekkürler
    dr faruk, afyonkarahisar

Alıntı drfaruk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar,
    2002 Honda jazz otomatik vites aldım. Şehir içi yakıtı fazla göründüğü için LPG taktırmayı düşündüm. Ankaradan Honda EFE ve Bora serviserini aradım. Takmıyoruz ve de servise almıyoruz dediler, sonra bu siteyi buldum.
    Sorularıma cevap bulabilirsem sevinirim:
    1. Otomatik vites Honda Jazz a LPG önerirmisiniz?
    2. Motor performansında düşme, aşınma vs geri dönüşümsüz konular olabilir mi?
    3. Ankara da nereyi tavsiye edersiniz? Ne tür bir sistem uygundur (Seq 24???)?
    4. Yaşanabilecek muhtemel problemler nedir ve düzeltilmeleri zor mudur?
    Şimdiden teşekkürler
    dr faruk, afyonkarahisar
    Benzin tüketiminiz nedir?
    Şu anda 300 peşin, bakiye 1400,-YTL 10 taksit kampanyamız var. Ayda 1500 km yol yapıyorsanız, aylık taksitleri benzinden yaptığınız tasarruf ödüyor. Siz 300,-YTL' ye ekonomik yakıtın keyfini çıkarıyorsunuz.
    Teknik olarak hiç bir sıkıntı yok. SQUENT-24 kitimiz son model araçlarla teknolojik uyumluluk içerisindedir.
    Ankara yetkili servislerimizi aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.
    http://www.2a-lpg.com/duyurular/GUNC...%20LISTESI.pdf

Alıntı 2A Mühendislik A.Ş. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benzin tüketiminiz nedir?
    Şu anda 300 peşin, bakiye 1400,-YTL 10 taksit kampanyamız var. Ayda 1500 km yol yapıyorsanız, aylık taksitleri benzinden yaptığınız tasarruf ödüyor. Siz 300,-YTL' ye ekonomik yakıtın keyfini çıkarıyorsunuz.
    Teknik olarak hiç bir sıkıntı yok. SQUENT-24 kitimiz son model araçlarla teknolojik uyumluluk içerisindedir.
    Ankara yetkili servislerimizi aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.
    http://www.2a-lpg.com/duyurular/GUNC...%20LISTESI.pdf
    Cevabınız için teşekkürler. Yol bilgisayarına göre 6.5 lt/100 km gibi. Aylık km. 1000 gibi. Ekonomik olacagını düşünüyorum. Emniyet, sistemin problemsiz çalışması da önemli. selamlar

yazdığınız rakam doğru mu sayın yönetici?
    300 peşin + 1500/10 ay değilmiydi? siz 1400/10 ay yazmışsınız.
    yoksa brc sequent 24 ucuzladı mı?

bu arada ben de brc kullanıyorum artık1.5 aydan beri.
    civic 2000 1.6 ies
    herşey yolunda gibi. tek sıkıntı ledlerde ve de enjektör sesinde bu da genel bi sorun galiba. karışık 130-160 krş arası değişiyor tüketim(litresi 1520). daha şehirler arası denemedim.
    ama siz haklı çıktınız. yaptığım km olağandışı arttı. haftada 100 km yaparken 250km yi buldu.

herkese tavsiye ederim. özellikle ege ve akdenizdekilere. erzurumda ısınma biraz geç oluyor da.

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler