+ Konu Cevaplama Paneli
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan
1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 14 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: STOP EDİYOR

STOP EDİYOR

FİAT MAREA LİBERTY MARKA ARACIMA ANKARA TUNALIDA BRC SEQUENT 24!Ü EYLÜL2006 YILINDA TAKTIRDIM AMA TAM MEMNUN OLDUĞUM SÖYLENEMEZ. çÜNKÜ YAZDAN KIŞA VE KIŞTAN YAZA GEÇERKEN ARACIM İLK ÇALIŞTIRMADA STOP EDİYOR. GAZA GEÇİ,YOR AMA BİR SSÜRE SONRA DEVİR DÜŞÜYOR VE STOP EDİYOR. SÜREKLİ BENZİNDE KULLANDIM HERHANGİ BİR SORUN YOK.

Cevap: STOP EDİYOR

KIŞA GİRERKENDE AYNI SORUNU YAŞADIM VE SİZEDE MASAJ ATMIŞTIM DAHA ÖNCE ANLAŞMALI SERVİS OLAN TUNALIDA SAĞOLSUNLAR SORUNUM İLE İLGİLENDİLER. GAZA GEÇME SICAKLIĞIMI 40 SONRA 45-SONRA50 SANTİGAT DERECEYE YÜKSELTİLER DAHA SONRA GAZA GEÇME İŞLEMİNİ PEDALDAN KUMANDALI YAPTILAR YANİ SICAKLIK BELLİ BİR DEĞERE GELİNCE GAZ DEVREYE MOTOR DEVRİ 2000DEV/DAK ÇIKINCA GEÇMEYE AYARLADILAR VE KIŞI SORUNSUZ GEÇİRDİM. AMA SON BİR HAFTADIR.ARAÇ GAZA GEÇİYOR AMA AYAĞIMI GAZDAN ÇEKİNCE RÖLANTİDE STOP EDİYOR. ÖZELLİKLE KAVŞAKLARDA OLDUĞUM İÇİN KAZA YAPMAMAK VE YA SEBEP OLMAMAK İÇİN STRES OLYUYORUM. TUNALININ YETKİLİ SERVİSLİĞİNİN BİTTİĞİNİ DUYDUM. ORAYA GİTSEM YARDIM CI OLURLARMI.BİRAZ ÖNCE YAZDIĞIM GİBİ BENZİNDE SORUN YOK.BİRDE GAZ SEVİYESİ GÖSTERGESİ LEDLERİ BU DURUMDA TAM DOLU GÖRÜNÜYOR

Tunalı bayiliği bıraktı ama montaj yaptığı araçlara yasa gereği bakım ve servis hizmeti vermek mecburiyetinde. Veli beyle görüşün ve aracınızn arızasını gidermesini isteyin. Herhangi bir sıkıntı yaşarsanız haberimiz olsun.

TÜRKİYE' DE OTOMOBİL FİRMALARININ TERCİHİ

Merhaba daha öncede üye olup sorunumu yazdım ama üyeliğim her nedense iptal edilmiş, bana kim yardımcı olacaksa kısaca cevap versin,

BRC marka sıralı otogaz sistemi taktırdım arkadaşlar başka marka değil dikkatinizi çekerim, aracım 99 model niisan primera, sabahları tüpe geçtikten sonra arabam stop ediyor, özellikle durmam gereken kavşak, ışıklar vs. yerlerde aracıma BRC taktıralı 3 ay oluyor, malatyada taktırdım, kaç kere götürdüm ama hala aynı problemi yaşıyorum ve çok sıkıldım bundan çok acele cevap bekliyorum..

Üyeliğinizin iptali gibi bir durum söz konusu değildir.Sorununuz hakkında tarafınıza pm gönderilmiştir.İyi çalışmalar

vallaha benim kanaatimce montaj hatası var,özellikle gaz borularının enjektör çıkışından sonraki boyu ile ilgili gibi eğer biri uzunbiri kısa olursa ondan olur,Aynı arıza bendede vardı ondan biliyom.

Merhabalar,
    Benim 2001 model Uno ie BRC marka LPG sistemi bulunan bir aracım var.Araç soğukken benzinde çalıştırıyorum ve benzinde kullanmaya devam ediyorum.Ancak jikle devreden çıkınca devir düşüp stop ediyor ya da seyir halindeyken tekliyor LPG de bu sorun yaşanmıyor yardımlarınız için teşekkürler.

Alıntı eypdk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar,
    Benim 2001 model Uno ie BRC marka LPG sistemi bulunan bir aracım var.Araç soğukken benzinde çalıştırıyorum ve benzinde kullanmaya devam ediyorum.Ancak jikle devreden çıkınca devir düşüp stop ediyor ya da seyir halindeyken tekliyor LPG de bu sorun yaşanmıyor yardımlarınız için teşekkürler.
    benzın pompanızı kontrol ettırın vede egzost sıstemınızı
    YERİN KULAĞI VARDIR
    AMA BEN YERMIYIM YEMEM!!!

Arkadaslar benim 2005 clio symbolum BRC taktirdiktan 2 yıl sonra yani 2 ay oncesi soguk ken benzinde bile surekli stop etmeye basladi,her sabah motor ısınana kadar sorun yasiyordum,arac cekisden dustu rampalarda cok zorlaniyordu.Baska forumlardan bir arkadasın yazdıgı nı gorunce hemen bir servise gidip subop ayari yaptirdim ve kelebegi temizlettim,hepsi 55 TL tuttu ve aracim simdi ilk gunku gibi super oldu. sizlerle paylasmak istedim.Lpg nin yanma ısısı benzine gore fazla oldugu icin zamanla suboplari sıkıyormus her 25.000-30.000 kg subop ayari gerekiyormus.

Alıntı Gaspet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar benim 2005 clio symbolum BRC taktirdiktan 2 yıl sonra yani 2 ay oncesi soguk ken benzinde bile surekli stop etmeye basladi,her sabah motor ısınana kadar sorun yasiyordum,arac cekisden dustu rampalarda cok zorlaniyordu.Baska forumlardan bir arkadasın yazdıgı nı gorunce hemen bir servise gidip subop ayari yaptirdim ve kelebegi temizlettim,hepsi 55 TL tuttu ve aracim simdi ilk gunku gibi super oldu. sizlerle paylasmak istedim.Lpg nin yanma ısısı benzine gore fazla oldugu icin zamanla suboplari sıkıyormus her 25.000-30.000 kg subop ayari gerekiyormus.
    Paylaşımınız için teşekkürler dostum :friendship:

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler