+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: golf II 1,8lt teknokta (Yardım lütfen)

Exclamation golf II 1,8lt teknokta (Yardım lütfen)

arkadaşlar merhaba yardımcı olabilirmisiniz?

1989 model 1800 cc golf 2 teknokta aracıma v........ marka lpg sistemi taktırdım ilk 2 ay çok memnundum lpg sistemi hakkında sormam gereken birsürü soru var lpg yi ilk uyguladığımızda simit depo ile (52 ytl dolum) şehiriçi 320 km şehirdışıda 430 km yapıyordu şimdilerde şehiriçi 250 şehirdışı 350 km ancak yapıyor yakıt tüketiminden şikayetçiyim...araçta katalizatör yok fakat egzos manifoltunda lambda sensör bulunuyor.ve muhtemelen arızalı benzinle çalışmada tekleme yaratıyor..acaba gazdaki fazla tüketimin sebebi olabilirmi..ayrıca hava filtresini %60 oranında bantladılar önceden böyle bişey yoktu acaba banttan dolayı yakıt sarfiyatı çoğalmış olabilirmi?bantı iptal etmenin bir yolu yokmu( artık çaresizlikten hava emişine selonoid elektrikli vana koyup hava akışını benzinde tam lpg dede yarım yapmak için mucitlikler düşünmeye başladım) bir arkadaşım yakıt tüketiminin orjinal olmayan mikserden kaynaklandığını söylediler acaba bu doğrumudur yada brc marka regülatör taksam yakıt sarfiyatı düşermi?biliyorsunuz lpg ve benzin arasında ateşleme zamanları farklıdır geçenlerde bir makanın platinium iridium karışımlı ince elektrodlu bujinin bu zamanlama farkını ortadan kaldırdığını öğrendim bu mümkünmüdür?bujü elektrodu daha ince oldugundan dolayı ateşleme daha iyi oluyormuş...lütfen bana yardımcı olun!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Cevap: golf II 1,8lt teknokta (Yardım lütfen)

LPG' den randıman alabilmek için öncelikle aracın benzinde düzgün çalışması lazım. Benzin tüketiminizi ölçmeden bir sonuca varmak mümkün olmaz. Dediğiniz gibi O2 sensörü arızalıysa araç %30 fazla yakıt tüketir.
    Uygun olmayan mikserde yakıt tüketimini arttırır.
    LPG benzine göre daha güç tutuşur. bu nedenle aracın orijinal bujisine göre bir kademe daha kapalı tırnak aralığına sahip buji tavsiye ediyoruz.

TÜRKİYE' DE OTOMOBİL FİRMALARININ TERCİHİ

Exclamation Cevap: golf II 1,8lt teknokta (Yardım lütfen)

yardımınız için çok teşekkür ederim fakat bir sorum daha olacak...bilgilerime göre o2 sensörünün lpg ile çalışan araçlarda benzinle çalıştırılmadığı sürece bir fonksiyonunun olmadığı bu doğrumudur yoksa lpg de bile çalışsa %30 fazlamı yakar..bir yazıda okumuştum teknokta araçlarda enjektör lpg ile çalışma konumuna alındığında susturuluyor onunla birlikte O2 sensörününde susturulması gerekiyormuş sizce doğrumudur?

Tek nokta enjeksiyonlu araçlarda uygun emülatörle O2 sensörünün emüle edilmesi lazım.
    Sensör arızalıysa benzinde çok yakar. LPG' de bir şey farketmez. 4 gaz analiz cihazında düzgün bir ayar yapılması lazım.

Alıntı 2A Mühendislik A.Ş. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tek nokta enjeksiyonlu araçlarda uygun emülatörle O2 sensörünün emüle edilmesi lazım.
    Sensör arızalıysa benzinde çok yakar. LPG' de bir şey farketmez. 4 gaz analiz cihazında düzgün bir ayar yapılması lazım.
    Sayın 2a yetkilisi,
    Ben İzmir yetkili servisinizin birisinde tek nokta enjeksiyonlu aracıma montaj yaptırmama rağmen belirttiğiniz O2 sensörünün emüle edecek düzenek kasıtlı olarak monte edilmediği ve servisiniz hiçbir şekilde hatasını kabul edip düzeltme yoluna gitmediği için mağdur durumdayım ve aracımı benzinde kullanamıyorum.

Bayilerimizde kasıtlı olarak bir iş yapılmaz. Sanırız bir diyalog eksikliği var. Servise gideceksiniz ve bu emülatörün takılmasını isteyeceksiniz. Gerekirse oradan şirketimizi arayacaksınız.

Alıntı 2A Mühendislik A.Ş. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bayilerimizde kasıtlı olarak bir iş yapılmaz. Sanırız bir diyalog eksikliği var. Servise gideceksiniz ve bu emülatörün takılmasını isteyeceksiniz. Gerekirse oradan şirketimizi arayacaksınız.
    Sayın 2a yetkilisi,

Mesajlarımızda ki sizler için olumsuz yazdığımız ancak genel ahlaka uygun ibareleri de kaldıracaksanız bu forum sistemini hiç oluşturmayın, bayilik verdiğiniz yetkili servisleriniz işlerini doğru yaparlarsa sizler de müşteri memnuniyetsizliği anlamında eleştiriler almaz daha sonra da diğer müşteri potansiyelindeki ziyaretçileriniz görmesin diye yazılan metnin size göre görülmemesi gerektiği kısımları silmemiş olursunuz düşüncesindeyim.

Aracıma uygulanan montajda emülatör eksikliği yüzünden montaj sonrası iki kez yetkili servisinize gidilmiş ve problem gayet net şekilde izah edilmiş ancak durumun düzeltilmesi hususunda adım atılmamıştır. Kaldı ki şikayetimi anlatamayacak ve doğru diyaloğu dahi kuramayacak eğitimi almamış bir kişi olduğumu sanmıyorum.

Ne yapalım üçüncü kez servisinize gidip benim aracıma eksik montaj yaptınız ve bunu düzelteceksiniz diye kavgamı çıkartalım. Açık açık belli olan problemin kaynağı için servisiniz bir türlü olumlu görüş bildirmedi ve hatalarını düzeltmek yerine başlarından savmak için benzin pompamın bile bozuk olduğu söylendi.

Bu işin düzeltilmesi hususunda samimi iseniz ki montajı yapan servisi tahmin ettiğinizi sanıyorum, size özelden yazarım ve sizin servise durumu bildirip haber vermenize müteakip şahsımı bilgilendirirseniz, tekrar servisinize giderim.

Sanırım bu andan ve servisinizle yaşadığım olumsuz sonuçlanan diyaloglardan sonra hatanın telefisi için izlenmesi gereken prosedür bu şekilde olmalı.

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler