+ Konu Cevaplama Paneli
Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan
1 2 3 ... SonuncuSonuncu
Toplam 35 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 2000 Model FORD FOCUS 1,6 SEDAN aracıma BRC Sequent 56 taktırdım izlenimlerim.

Thumbs up 2000 Model FORD FOCUS 1,6 SEDAN aracıma BRC Sequent 56 taktırdım izlenimlerim.

Merhaba Mayıs ayı sonuna doğru Ankara da Mavi Denizlere aracıma LPG taktırmak için gittim. forumlardan okuduğum kadarıyla BRC 24 te karar kıldım,
    Mavi Denizlerde Tuncay Bey, Bir süredir 24 yerine 56 taktıklarını söyleyince şaşırdım, 56 nın 6-8 silindirli araçlar için olduğunu bildiğim için, ve normal olarak daha pahalı bir sistem olduğu için. Konuşunca 4 silindirli araçlara göre ayarlanmış 56 takılmasına karar verdik, 2A bayisi olarak bunu önerdiklerine göre bir bildikleri vardır dedik. Sonradan öğrendim diğer 2A bayileri de aynı şekilde 56 takmaya başlamışlar,
    Sonuç olarak aracıma sistem takıldı ve Allah'a şükür nazar değmesin bugüne kadar sorunsuz bindim. Aracın çalışmasında, çekişinde, gazdan benzine benzinden gaza geçişlerinde hiç bir sorun yok, yani benzinden farkı yok gibi,
    Şimdi tek belirsiz konu tüketimin ne kadar olacağı, onu test ediyorum, henüz bir depoyu bitirmedim. Benzinle şehir içi km de 25 kuruş yakıyordu daha doğrusu 100km de 8,5 litre, gazda 100 km de 10 litre yakmasını umuyorum,
    50YTL ile 38,5 litre gaz almıştım bu hesaba göre yaklaşık olarak 370km gitmem gerekiyor. Hayırlısı bakalım. Önümüzdeki günlerde tüketim değerlerini bildiririm.
    Tuncay Bey bilgisayarda ayarları yaparken, buji kablolarının ve buji rölesinin ve de bujilerin değişmesi durumunda çok daha ekonomik olacağını söylemesi üzerine bu değişiklikleri yaptık. Tüketim de istediğim değerlerde olursa tam süper olacak

Tuncay Bey ve ekibine teşekkür ediyorum.

Cevap: 2000 Model FORD FOCUS 1,6 SEDAN aracıma BRC Sequent 56 taktırdım izlenimlerim.

Bir senedir bu forumdayım ilk defa 4 silindirli araca sequent 56 takıldığına şahit oluyorum.Lütfen üst düzey açıklama bekliyoruz.

Cevap: 2000 Model FORD FOCUS 1,6 SEDAN aracıma BRC Sequent 56 taktırdım izlenimlerim.

SEQUENT-56' nın 4 silindirli yeni modeli. Sınırlı sayıda getirdik. Performans araçlarında kullanıyoruz.

TÜRKİYE' DE OTOMOBİL FİRMALARININ TERCİHİ

İlk depomu haftasonu bitirdim, tamamı Ankara içinde işe gidip gelirken, (İstanbul yolu, anadolu bulvarı eskişehir yolu)
    Benzin hariç 50YTL gaz (38,5 litre) 370 km, 100 km de 10,4 lt yakmış oldu,
    toplam yolun en fazla 10 km si benzinledir tahminim.

Bu ilk depoydu diğer depolarda daha da ekonomikleşir umarım.
    Birde benim aracımda seyir halindeyken ayar yapılmadı, durduğu yerde ayarlandı, seyir halindeyken ayar gerekiyor mu acaba.

1-2 depo daha kullandıktan sonra, yol ince ayarı için servise uğrayınız.

TÜRKİYE' DE OTOMOBİL FİRMALARININ TERCİHİ

İkinci kez depomu doldurdum ve uzun yola çıktım, 440 km yol yaptım (klima çoğu zaman açık, 5. vites 100-110km/s arası hızlarla 3000 devir ve altı)
    yolun sonunda tekrar fulledim depoyu, 34,5lt gaz aldı.

34,5/440*100=7,775Lt 100km de 7,775 lt.
    Gazı 1,29 YTL den almıştım km de 10,29 kuruş yakmış oldu.
    Eski tabirle km de 100bin lira yaktı.
    Full depo ile geri geldim 400km sehir dışı,100km şehir içi 500km yaptım bitti 41,51 litre gaz ile depo doldu. ortalama 107bine geldi.

Sanırım şimdi yolda ince ayar yaptırmanın zamanı geldi.

Sonuçlar gayet normal. Hiç bir ayar yaptırmanıza gerek yok.
    Şehir içi tüketimin artması normal.

KAYBETMEK YOK

Mavi Denizlerden Tuncay Beyle görüştüm, o da değerlerimin iyi olduğunu söyledi, Ancak yol ince ayarı uygun bir zamanda yapalım dedi,
    O ayarı yaptıktan sonra tekrar verileri paylaşırım.

Maydin76 hocam merhabalar,

Forum sitesine daha henüz uye oldum ve bu ilk mesajım. Okudugum kadarıyla Ford Focus aracına en son BRC taktıran sizsiniz. Ben de önümuzdeki hafta 2000 model Focus sedan GP aracıma BRC taktırmayı düşünüyorum. Bu konuda BRC 24 mu yoksa 56 mı taktırmalıyım ne dersiniz. Ben konuya ilişkin Ankaradan Mavi denizler ile goruştum ve bazı bilgiler aldım, siz ne dusunursunuz?

Saygılar...

Bu arada Forum üyesi tüm arkadaşlarıma soruyorum, BRC için Fast modeli acaba 24 ve 56dan daha mı yeni. İçinizde suan sorunsuz kulanan var mı? Bu fast modeli hakkında bilgi sahibi olan var mı acaba?

Selamlar..

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler