+ Konu Cevaplama Paneli
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan
1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 18 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: SABAH BENZİNLE GEÇ ÇALIŞMA PROBLEMİ

SABAH BENZİNLE GEÇ ÇALIŞMA PROBLEMİ

aracımda BRC sıralı gaz sistemi var 1,6 16v palio 99 model sabahları aracı çalıştırmak için marş a bastığımda motor 4-5 marş da alıyor ayrıca çalıştıktan sonra tekleme yapıyor gaza geçtikten sonra problem yok gayet güzel çalışıyor bu problemin olası sebebleri ne olabilir

Cevap: SABAH BENZİNLE GEÇ ÇALIŞMA PROBLEMİ

aynı sorun 3-4 haftadır bende de var.
    kışın bile tek hamlede çalışan araç şimdi rolantı düşüyor stop edecekmiş gibi oluyor gaz veriyorum bir kaç kezde anca toparlıyor.( Sadece sabah ilk çalışmada)

SABAH BENZİNLE GEÇ ÇALIŞMA PROBLEMİ

arabam 99 model 1,6 palio aracıma brc sıralı gaz sistemi taktırdım 45,000 km dir kullanıyorum şu sıralar benzinde sabahları 4-5 marş da çalışıyor ve çalışırken tekleme yapıyor gaza geçtiğinde böyle bir problem olmuyor

Birkaç gün hiç gaza geçmeden benzinle kullanın. Düzelirse sıkıntı LPG' den kaynaklanıyor demektir. Eğer 3 gün benzinle kullanmanıza rağmen bir düzelme olmazsa benzin sistemini, enjektörlerinizi kontrol ettireceksiniz.

KAYBETMEK YOK

Alıntı admin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Birkaç gün hiç gaza geçmeden benzinle kullanın. Düzelirse sıkıntı LPG' den kaynaklanıyor demektir. Eğer 3 gün benzinle kullanmanıza rağmen bir düzelme olmazsa benzin sistemini, enjektörlerinizi kontrol ettireceksiniz.
    2 gün benzinle kullandım düzeldi akşam gaza alıp stop ettim bu sabah tekrar gaz vermeden çalışmadı stop etti

Aracınız 45.000 Km olmuş. Hiç filitrelerinizi değiştirdiniz mi? Bu güne kadar 2 defa değişmesi gerekiyordu. Değiştirmediyseniz, hem filitre değişimi, hemde ayar ve bakımlar için servise uğramanız gerekiyor..

TÜRKİYE' DE OTOMOBİL FİRMALARININ TERCİHİ

Merhabalar.Herşeyden önce form gerçekten süper böyle bir formun oluşması için çaba gösterenlere teşekkür etmek istiyorum.Aracım 2000 renault clio RNA
    2006 yılı temmuz ayında aracıma BRC seguent 24 sıralı sistem taktırdım.Geçtğimiz ağustos ayına kadar da herhangi bir sorun yaşamadım.Geçtiğimiz ağustos ayından beri sabah ilk çalıştırmalarda zorlanmalar olmaya başladı.Ancak diğer üyeleri sıkıntıları gibi öyle 3 4 defa denemelerden sonra çalışması gibi bir durum sözkonusu olmadı bende hep ilk defada alıyor ve araba çalışıyor ancak araba tekleyelerek çalışıyor ve ön sağ konsol ün olduğu yerde bir titreme sesii duyuyorum bariz belli oluyor bu titreme.Motorda mı sorun var diye bu titremenin olduğu zamanlarda kaput u açık açık baktım motor tıkır tıkır çalışıyor.Daha sonra bu formdaki bilgileri okuyarak arabayı kısa süreli benzinde kullandım.15 km kadar falan.
    sonraki sabah araba gayet normel çalıştı.Arabada hiç tekleme olmadığı gibi titremede ortadan kalktı.Şu anda ise bu olay bazen oluyor bazen olmuyor.Birde şunu belirteyim.BRC taktırdığım yer bana daima çeyrek depo benzin bulundurmamı söyledi.Bunun nedeni olarak da Renault grubu arabalarda bazı sorunlar yaşamalarıymış.Tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkür eder iyi çalışmalar dilerim.

bravo

temmuz 2007 fast BRC taktırdım. taktırmadan önce araba ilk çalıştırmada sorun yoktu..zamanla yaz bitmeden ilk çalıştırmada tekleyerek sarsıntılı çalışıyor, gaza geçince bir problem olmuyordu.
    Ankarada gaz cıma gittim. kışın olmaz dedi, sık benzin al dedi. benzini de 97 oktan aldım.dediği gibi kışın hiç sorun olmuyor. havalar ısındımı yaşanıyor. 97 oktan işi hafifletti. bence depoda benzin çok uzun süre durunca oktanı azalıyor.

Alıntı vdevir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    temmuz 2007 fast BRC taktırdım. taktırmadan önce araba ilk çalıştırmada sorun yoktu..zamanla yaz bitmeden ilk çalıştırmada tekleyerek sarsıntılı çalışıyor, gaza geçince bir problem olmuyordu.
    Ankarada gaz cıma gittim. kışın olmaz dedi, sık benzin al dedi. benzini de 97 oktan aldım.dediği gibi kışın hiç sorun olmuyor. havalar ısındımı yaşanıyor. 97 oktan işi hafifletti. bence depoda benzin çok uzun süre durunca oktanı azalıyor.
    SAYIN VDEVİR;

Aracınızın markasını belirtmemissiniz fakat yine de Aracınızın ısı müşürünü kontrol ettirmenizde fayda var.yaz -kış olayı bize çok mantıklı gelmiyor.

Özençler 2A Çorum Otogaz

Question Cevap: SABAH BENZİNLE GEÇ ÇALIŞMA PROBLEMİ

dediğinizde haklı olabilirsiniz..
    ancak bu gözlemi çok dikkatli yaptım.aynı şikayeti birkaç kişiden daha duydum. ya da kışın ( soğuk havalarda ) , ilk start zamanında püskürtme haritası daha fazla yakıt hesaplıyor, titremeyi engelliyor olabilir.bu durum bana rölanti kontrolörü tarafınca olabilir diye düşünüyorum.

ısı müşürü değerlendirdiği sinyali hangi sistemlerle parylaşıyor?
    hararet saati mi?
    LPG kontrol ünitesi mi?
    Benzin kontrol ünitesi mi?

hararet müşürünün bu sistemdeki fonksiyonu nedir?

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler